disco WILLY ALBERTI De Juniores Al in Barcelona met leiders, trainer en (derde van rechts staande) Johan Cruijff sportmaaltijd en verder rusten, 's Middags om 16.00 uur was het aantreden voor de eerste wedstrijd tegen Fiorentina. Een pracht elftal. Allemaal jongens van zo'n 18 jaar en ook wel „wat" ouder...), atletische figuren met o.a. een niet geringe loopsnelheid. Er werd door deze lieden al meteen een geweldig offensief ingezet, dat resulteerde in een 10 voorsprong. Na de rust maakte Peter v. d. Hengst fraai gelijk door een voorzet van links hard in te schieten. Een verdedigingsfout bij ons leidde tot de tweede Italiaanse (en winnende) goal. Ondanks het reeds eerder vermelde vermogen van onze tegen standers alsook hier en daar het leeftijdsverschil, zijn er voor Ajax nog redelijke mogelijkheden geweest de score een beter aanzien te geven, m.a.w. een gelijkspel zat er zeker wel in. Niet onvermeld mag blijven dat inmiddels zich ook Johan Cruijff bij ons gezelschap gevoegd had. Op de tweede wedstrijddag was, weer om 16.00 uur, Benfica onze tegenstander. De Portugezen hadden de vorige dag met 41 van FC de Barcelona verloren. We speelden in deze ontmoeting beter dan tegen Fiorentina en dat we uiteindelijk met 21 het hoofd moesten buigen, was zonder meer tegen de verhouding in. Van de zijde van het publiek o.a. werd Ajax door applaus steeds gewaardeerd, terwijl Benfica daarentegen na afloop een fluitconcert moest incasseren. Het waren verdedigingsfouten die ons op een 20 achterstand zet ten; in de laatste fase van de wedstrijd kon Remco Muller met een kopbal nog de eer redden. 's Avonds vormde het diner een waardig slot van deze uitstekend verzorgde trip. Een woord van dank aan onze gastheren is hier zeker op zijn plaats. Verder was het een leerzame reis, vooral sportief gezien, en dit niet alleen voor de spelers, doch ook voor de leiders. Een zeer voldaan ja opgetogen gezelschap aanvaardde op donderdag morgen de terugreis naar Schiphol, vanwaar een iedereen tevreden zijns weegs weer ging. (Aldus dit verslag, opgetekend uit door de heer A. Boerkoel telefonisch verstrekte gegevens) voor al uw grammofoonplaten Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-W, Telefoon 195262 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 15