jeugdtoernooi fc de Barcelona Onze Juniores A1 waren van 20 t.m. 23 september jl. uitgenodigd door FC Barcelona om deel te nemen aan een twee-daags toer nooi samen met Fiorentina (Florence), Benfica en dan natuurlijk de gastheren. Het gezelschap, dat op Schiphol door voorzitter Van Praag uit geleide werd gedaan, was als volgt samengesteld: de heren A. Kraan (bestuurslid), J. Neefjes (secretaris Jeugdcommissie), J. van Daal (trainer), H. Langenberg (verzorger-masseur), A. Boerkoel (coach-leider); verder de spelers: Jos Vonk, Peter Krams, Hanny Beyne, Jan Papavoine, Rick v. d. Boog, Peter Passchier, Remco Muller, Roel Brencker, Ronny Niekerk, Martin Terstall, Ger Faessen, Peter v. d. Hengst, Ronny Paymans, Mark Leemberg, Erwin Cramer en Kees v. d. Meyden. Een tiental ouders maakten de reis tevens mede. Bij aankomst in Barcelona was op het vliegveld mevrouw Michels aanwezig én om ons te verwelkomen én om verder als tolk op te treden: een gebaar dat uiteraard zeer werd gewaardeerd. We werden ondergebracht in het voortreffelijk hotel „Rancho" in Castel del Fells, zo'n 15 km buiten Barcelona. De wedstrijden vonden plaats op het terrein van Barcelona Atletico, hetgeen gezien moet worden als het terrein, waar het tweede elftal altijd zijn thuiswedstrijden speelt. Er kunnen 13.000 toeschouwers op, niet zo groot dus, maar verder uitstekend bespeelbaar. Woensdagmorgen werden we in de gelegenheid gesteld het grote stadion van FC de Barcelona te bezichtigen, waarbij het gezel schap ook Rinus Michels ontmoette. Dat was natuurlijk een ge weldige belevenis voor onze jongens; de enorme kleedkamers, de niet minder gigantische badgelegenheid met voor elke speler een aparte wastafel, toilet etc. Opvallend voor ons was verder de aanwezigheid van een aula, waar de speler, vóór de wedstrijd begint, een kaars kan aansteken Alles bij elkaar, bijzonder interessant. De eerste wedstrijddag begon met een lichte training, daarna een De heren Boerkoel, Kraan en Neefjes in gesprek met Johan Cruijff 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 14