van het Huishoudelijk Reglement, is de gekozene aftredend in het jaar 1977. Voorzitter Van Praag zegt, dat we nu zijn gekomen aan een zeer belangrijk punt, namelijk de verkiezing van 9 leden voor de Ledenraad. Hij vraagt of de heren Been, Middendorp Sr. en Vol kers zitting willen nemen in het stembureau. Hij noemt de namen van de 8 aftredende leden, die zich herkiesbaar hebben gesteld. Door de leden zijn kandidaat gesteld de heren P. H. Petersen en C. A. v .d. Wal. Uit deze 10 kandidaten dienen 9 leden voor de Ledenraad te worden gekozen. Als toelichting hierop deelt hij mede, dat ingeleverde stembiljetten alleen geldig zijn, indien hierop 9 stemmen zijn uitgebracht. Meer of minder dan 9 stem men maakt het stembiljet ongeldig. Degene, die het minste aan tal stemmen verwerft, ook indien hij wel de volstrekte meerder heid zou krijgen, wordt geacht niet te zijn gekozen. Degene, die het op één na laagste aantal stemmen verkrijgt, wordt geacht gekozen te zijn in de vacature van wijlen Mr. Dr. E. W. Catz en is in 1977 aftredend. Later op de avond maakt voorzitter Van Praag bekend, dat de stemming het volgende resultaat heeft opgeleverd: Aantal uitgebrachte stemmen 69 Af: ongeldig 2 Aantal uitgebrachte geldige stemmen 67 Volstrekte meerderheid 34 J. de Boer Jr. 52; W. F. C. Bruijnesteijn 45; A. J. van Eden 66; J. Hordijk 61; C. C. Kamlag 61; J. Neefjes 67; P. H. Petersen 61; J. W. Potharst 67; C. A. v. d. Wal 61 en H. van der Zwaag 62 stemmen. De heer Bruijnesteijn heeft de minste stemmen verkregen en is dus niet herkozen. De heer De Boer Jr. met het op één na laagste aantal stemmen wordt geacht gekozen te zijn in de vacature van wijlen Mr. Dr. E. W. Catz en is dus in 1977 aftredend. Voorzitter Van Praag bedankt de heer Bruijnesteijn voor zijn inbreng in de vergaderingen van de Ledenraad en merkt op, dat hij als ere-lid deze bijeenkomsten kan blijven bijwonen, indien hij dat wenst. De voorzitter feliciteert de nieuw gekozen leden P. H. Petersen en C. A. v. d. Wal met hun benoeming en zegt dat hij hen in de eerstkomende vergadering van de Ledenraad op 18 novem ber a.s. als lid zal installeren. 5. Jaarverslag secretaris over het verenigingsjaar 1975-1976 In dit jaarverslag is tevens opgenomen een verslag over de werk zaamheid van de Ledenraad. Voorzitter Van Praag zegt dat hij hetzelfde gaat vragen als ver leden jaar. Het jaarverslag van de secretaris is in verkorte vorm opgenomen in het Ajax-Nieuws, maar hij wil toch vragen of iemand van de aanwezigen er prijs op stelt dat het verslag in zijn geheel wordt voorgelezen. Als blijkt dat geen van de aan wezigen daaraan behoefte heeft, vraagt hij of iemand nog iets wil zeggen over het gepubliceerde uittreksel. De heer Schalm merkt op, dat in de lijst van ere-leden zijns inziens de naam F. H. W. de Bruyn ontbreekt. Voorzitter Van Praag bedankt de heer Schalm voor zijn inder daad juiste opmerking. Het volgend jaar zal de naam van de heer F. H. W. de Bruyn uiteraard worden tussengevoegd in de lijst van ere-leden. De heer Biesbaar Jr. vraagt of de naam van wijlen de heer J. A. G. Bieshaar en de heer Jurgens vraagt of de naam van wijlen de heer W. H. Gupfert niet zijn vergeten in de lijst van de leden van verdienste. De heer W. F. Schoevaart, samensteller van de lijsten, zegt dat helaas derhalve met verontschuldiging de naam Bieshaar is vergeten (wordt uiteraard hersteld), wijlen de heer Gupfert is nimmer lid van verdienste geweest. Hierna vraagt voorzitter Van Praag een warm applaus jegens de secretaris voor zijn prachtig boekwerk. Hieraan geeft de ver gadering spontaan gehoor. 6. Jaarverslag penningmeester over het boekjaar 1975-1976 Voorzitter Van Praag vraagt bijzondere aandacht en stilte voor de heer Timman tijdens het voorlezen van diens verslag. De vragen gesteld door de heren Wendt (bepaling in contracten) en Van der Wal (kosten betreffende technisch-directeur) worden door de penningmeester tot tevredenheid beantwoord. Hierna bedankt de voorzitter de heer Timman en vestigt daarbij nog eens de aandacht op diens slotwoord c.q. beroep ten aan zien van onze uitgaven. Ajax-thesaurier ontvangt daarna het ver diende applaus voor zijn duidelijk verslag en heldere beantwoor ding van de gestelde vragen. 7. Mededeling van de Financiële Commissie De heer Fischer leest het rapport voor, dat door de commissie aan de Ledenraad is uitgebracht in de jaarvergadering van 2 sep tember 1976. Voorzitter Van Praag voegt eraan toe, dat na het door de Finan ciële Commissie gegeven advies om de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid, de Ledenraad dit met algemene stemmen heeft gedaan. Hij bedankt de heer Fischer en deelt nog mede, dat de samenwerking tussen het bestuur en de Financiële Commissie in het afgelopen jaar zeer goed is geweest. Alvorens de rondvraag aan de orde te stellen, wil de voorzitter nog enige mededelingen doen. In de jaarvergadering van de Ledenraad, gehouden op 2 septem ber jl.werden de bestuursleden de heren Westrik en Boering voor drie jaren herkozen. De heer Fischer werd voor drie jaren herkozen als lid van de Financiële Commissie. De drie leden van de Commissie van Redactie, te weten de heren M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag, werden voor één jaar herkozen. Op voorstel van het bestuur werden de heren G. Fischer en M. J. W. Middendorp door de Ledenraad met algemene stemmen benoemd tot leden van verdienste. (Applaus) 8. Rondvraag Voor dit agendapunt melden zich de heren Jurgens (entree bij wedstrijden van Jong Ajax; bij een seizoenkaart een gereser veerde kaart zonder betaling; diploma's afhalen bij de Admini stratie; financieel verslag ter inzage voor belangstellenden; terug loop werkende leden), Bieshaar (geen bezuiniging op kleine uit gaven), Koomen (eventuele benoeming van de heer Van Marle tot secr.-penn.m. KNVB), Buskermolen Jr. (financieel verslag één uur vóór de aanvang van de vergadering ter inzage; vraag over concrete plannen t.a.v. de uitgaven; verlaging stemgerech tigde leeftijd), Schalm (beschuldiging jegens ,,een lid van de Ledenraad" i.v.m. onzorgvuldige behandeling financiële beschei den. Later tegenover het bestuur aantijging ingetrokken), Schou wenburg (reclame vriendschappelijke wedstrijden), Vischschoon- maker (waarom wedstrijden in Olympisch Stadion, nu we zelf over lichtinstallatie beschikken, advertenties), Buskermolen Sr. (aankoopbeleid), mevr. H. Stend-Voogd (zitkussentjes, reser- veringskaart), J. Bartelsman (vandalisme) en Been (kwestie- Suurbier). Naar aanleiding van de gestelde vragen, door de heren Van Praag, Westrik en Timman veelal beantwoord, kwamen verder nog reacties uit de vergadering van de heren Fischer (ter inzage leggen van financieel overzicht), Lambregts (zelfde onderwerp en onzorgvuldige behandeling financiële bescheiden) en Smit (teruggang werkende leden). In zijn sluitingswoord zegt de voorzitter dat het hem persoonlijk deugd heeft gedaan, dat enige jongere leden het woord hebben gevoerd. Het bestuur heeft van alle gemaakte opmerkingen goede nota genomen. Hij vraagt verder voorzichtig te zijn bij het lan ceren van bepaalde uitingen, zónder te weten hoe de zaak precies ligt. Met een ,,Wel thuis" valt voor de laatste maal de voorzitters hamer. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 11