beknopt verslag van de jaarlijkse algemene ledenvergadering kandidaat is gesteld, zodat ook de heer Fischer voor drie jaren is herkozen, waarmede hij hem van harte feliciteert. (Applaus) 11. Vaststelling Officieel Orgaan Voorzitter Van Praag zegt, dat dit punt een hamerstuk is, want dat vanzelfsprekend het Ajax-Nieuws het Officieel Orgaan blijft. 12. Verkiezing Commissie van Redactie De commissie bestaat uit de heren M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag. De heren stellen zich herkiesbaar. Voorzitter Van Praag zegt, dat in artikel 3 van het Huishoudelijk Reglement is bepaald dat één van de drie leden een bestuurslid moet zijn. Ook hier zijn geen tegenkandidaten gesteld, zodat de drie heren voor één jaar zijn herbenoemd. Hij feliciteert de heren met deze herbenoeming en voegt daaraan toe, dat de heer M. J. W. Middendorp onnoemlijk veel werk verzet. (Applaus) Voorzitter Van Praag deelt mede, dat hij alvorens aan de rond vraag te beginnen, eerst nog een paar punten heeft. Ten eerste wil hij het even hebben over de Reglementscommissie. De Ledenraad heeft daarin benoemd de heren Fischer, Lam- bregts en Timman. Omdat de heer Timman het erg druk heeft met het beheer van de financiën en de heer Westrik meer tijd overdag heeft als gepensioneerde, stelt hij voor, de heer Tim man te vervangen door de heer Westrik. Bovendien is het vol gens hem misschien ook wel juister dat de secretaris deel uit maakt van de Reglementscommissie. De Ledenraad gaat hiermede akkoord, maar vraagt of de secre taris bereid is. De heer Westrik zegt dat het voorstel voor hem een verrassing is, maar dat hij niet gauw „neen" zal zeggen als hij iets voor Ajax kan doen en dat hij de benoeming dus aan neemt. Voorzitter Van Praag zegt dat hij nog een tweede punt heeft en wel het volgende. Door de heren M. J. W. Middendorp en W. F. Schoevaart werd de heer P. H. Petersen, lid van de Jeugdcom missie, kandidaat gesteld voor de Ledenraad. De kandidaat vol doet echter niet aan het bepaalde in artikel 13, 2e alinea van de Statuten, namelijk dat een lid van de Ledenraad drie jaren werkend lid moet zijn. In dezelfde alinea is echter ook vermeld, dat in buitengewone gevallen met machtiging van de Ledenraad van deze termijn kan worden afgeweken. Namens het bestuur vraagt de voorzitter of de Ledenraad hier een buitengewoon geval aanwezig acht en machtiging wordt verleend om van de statutaire termijn af te wijken. Na een vraag van de heer Hordijk en opmerkingen van de heren Boering en Bruijnesteijn beslist de Ledenraad, dat hier een bui tengewoon geval aanwezig is, waarvoor door hen machtiging wordt verleend om van de statutaire termijn af te wijken, zodat de kandidaatstelling door het bestuur kan worden aanvaard. 13. Rondvraag Hieraan nemen deel de heren A. W. van Dijk (trainer-coach Ivic), H. van der Zwaag (B-pupillen/KNVB), W. F. Schoevaart (coör dinatie-commissie seniores-juniores), H. Pil (Ivic, gentleman's agreement Feyenoord), A. Boerkoel (verzendkosten diploma's), J. de Boer Jr. (Suurbier, wedstrijd tegen Manchester United), R. Been (interview Gerrie Mühren in V.I.). 14. Sluiting De voorzitter roept alle aanwezigen op om de komende Alge mene Ledenvergadering op 13 september te bezoeken. Voor het geval dat een aftredend lid van de Ledenraad niet mocht worden herkozen, wil hij deze bij voorbaat dank zeggen voor zijn inbreng in de vergaderingen. Tot slot wil hij mededelen dat de volgende vergadering zal worden gehouden op donderdagavond 18 november 1976. Met een „Wel thuis" sluit de voorzitter om elf uur deze bijeen komst van de Ledenraad. De Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering vond plaats op maan dag 13 september 1976 in het Ajax-Restaurant. 1. Opening en huldiging van de kampioenselftallen Omstreeks kwart over acht heet voorzitter Van Praag de aan wezige dame en heren van harte welkom. Bericht van verhinde ring is ontvangen van de leden Bouwens, Dade en La Fleur. De voorzitter leest de namen voor van leden die ons door de dood ontvielen. Allereerst wil hij noemen onze ere-voorzitter Marius Koolhaas. Werkende leden: L. Aarsen, Mr. Dr. E. W. Catz, A. ten Herkei, H. Hordijk, J. J. P. Sweering en S. Tump. Ondersteunende leden: W. Cornelis, I. Couzijn, J. Duyn, J. v. d. Glas, F. Grijzenhout, A. L. Jacobson, mevr. A. Kemmer-Coops (mevr. Blomvliet), P. F. A. Marcelis, F. Nijhuis, A. Plotske, H. H. Richter, G. Schuuring, H. Spraakman, W. H. Steenhuis, W. Waayer Sr., W. v. d. Zee en D. Zuiderhoek. Hij verzoekt de aanwezigen zich van hun stoelen te verheffen om met enige ogenblikken stilte vorengenoemden te herdenken. Hierna verklaart de voorzitter de vergadering geopend. Hij wil thans overgaan tot de huldiging van de kampioenselftal len. Tot zijn spijt kan hij helaas geen kampioen melden bij de seniores, maar des te meer bij de jeugd en wel de Juniores A1 en A2, de Juniores B1, B2 en B3 en de Juniores C1. Hij vraagt of de leiders van deze elftallen, respectievelijk de heren Neefjes, Van der Wal, Boerkoel, Petersen, Helman en Holsheimer, even naar voren willen komen. Hij feliciteert de heren met het behaalde succes en overhandigt hun ook voor alle betrokken spelers een exemplaar van het aandenken aan het behaalde kampioen schap. Verder wenst hij hen een goed seizoen en vraagt een hartelijk applaus voor deze leiders met hun jeugdelftallen. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Notulen van de jaarvergadering van 15 september 1975 De voorzitter deelt mede, dat de notulen van deze vergadering bij afwezigheid van de secretaris gemaakt zijn door de heer Boering, maar nu door de heer Westrik zullen worden voor gelezen. Na voorlezing vraagt voorzitter Van Praag of iemand nog op- of aanmerkingen heeft op de notulen. Als blijkt dat dit niet het geval is, worden de notulen ongewijzigd door hem gearresteerd onder dankzegging aan heer Boering voor de samenstelling. 4. Verkiezing 8 leden voor de Ledenraad Aftredend zijn de heren J. de Boer Jr., W. F. C. Bruijnesteijn, A. J. van Eijden, J. Hordijk, C. C. Kamlag, J. Neefjes, J. M. Pot- harst en H. van der Zwaag. Deze heren stellen zich herkiesbaar. Bovendien moet worden voorzien in de vacature van wijlen Mr. Dr. E. W. Catz. In verband met het bepaalde in artikel 18 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 10