Swart en Haverkamp met hun medewerkers voor de goede ver zorging. Velen zochten toen eerst nog even een plaatsje aan de bar, alvorens naar huis te gaan. Hieronder laat ik een opgave volgen van het aantal leden op 1 juli 1976 per categorie: Werkende leden 291 Buitengewone leden 38 (waaronder 36 contractspelers) Ondersteunende leden 1247 Juniores A 33 Juniores B 55 Juniores C 54 Pupillen A 38 Pupillen B 25 In verband met het verzoek van de heer Van der Zwaag, gedaan in de vergadering van de ledenraad van 6 april 1976, volgt hier onder een opgaaf (mij verstrekt door de heer W. F. Schoevaart) van de leden, die sinds de oprichting van de vereniging werden benoemd tot Ere-lid of Lid van Verdienste. Ere-leden 1F. Stempel f 2. H. D. Dade HNzn. f 3. Chr. C. Holst f 4. L. W. v. d. Vliet f 5. H. F. Stallman f 6. K. W. F. v. d. Lee f 7. H. Alofs f 8. F. Schoevaart f 9. J. J. Grootmeijer f 10. J. Oudheusden f 11. W. F. Egeman f 12. J. Schoevaart t 13. M. J. Koolhaas f 14. J. Roodenburgh f 15. Th. J. F. Brockmann Sr. f 16. J. de Boer Sr. 17. F. Couton f 18. A. L. Desmit 19. W. G. Anderiesen f 20. W. F. Volkers 21. J. Elzenga f 22. R. P. J. Vunderink 23. C. H. Geudeker 24. G. de Jongh 25. F. Dukker Sr. f 26. A. de Wit Sr. t 27. W. F. C. Bruijnesteijn 28. J. H. Westrik 29. J. van Praag 30. A. Kraan 31. H. G. A. Timman 32. J. Hordijk Leden van Verdienste 1. H. 2. F. 3. H. 4. K. 5. J. 6. P. 7. A. 8. S. 9. P. 10. C. 11. G. 12. H. 13. H. 14. P. 15. G. 16. J. 17. Tj. 18. F. 19. F. 20. L. 21. C. 22. J. 23. W Delsen f W. de Haan f Hordijk f Kooiman f D. de Natris f J. M. van Os t J. Pelser f Tump f van Rheenen f E. de Vlieger f H. Ziegeler F. Anderiesen H. Blomvliet van Deijck Sr. P. Keizer Koomen de Munnik Kubin C. Molema P. Schappert C. Kamlag H. Potharst F. Schoevaart drie jaren herkozen, zodat geen wijziging kwam in de samen stelling van het bestuur. De heer Van Praag deelde mede, dat dit zijn laatste periode ging worden en dat hij het op prijs zou stellen als zijn opvolger tijdig bekend werd, teneinde hem in te werken en o.a. aan buiten landse relaties voor te stellen, hetgeen volgens de mening van de heer Van Praag zeer belangrijk is. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreden de secretaris de heer J. H. Westrik en de commissaris Algemene Zaken de heer D. J. Boering. Beide heren hebben zich herkiesbaar gesteld. In het algelopen verenigingsjaar werden 29 bestuurs- en 23 staf vergaderingen gehouden. Als regel vonden de vergaderingen één maal in de veertien dagen op dinsdagavond plaats. De andere dinsdag- en meestal ook donderdagavonden, waren de bestuurs leden tevens aanwezig voor het houden van besprekingen. De officiële opening van het nieuwe Jeugdhome op het complex Voorland geschiedde 18 oktober 1975 door de heer Verheij, wet houder voor de Sport van de gemeente Amsterdam. Deze gelegenheid werd benut om met de aanwezigen een rond gang te maken door het spelershome, de persruimte, de nieuwe kantoorlokalen en de sportzaal met de kunstgrasmat. Zaterdagochtend 29 november 1975 werden de leden, die in het kalenderjaar 1975 25, 40, 50 of 60 jaar lid van de vereniging waren, met hun dames door het bestuur ontvangen in de be stuurskamer. Voorzitter Van Praag had bij het overhandigen van de onderscheiding een persoonlijk woord voor elke jubilaris. Na afloop van het officiële gedeelte bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen. Ter gelegenheid van de jaarwisseling hield het bestuur zaterdag middag 3 januari 1976 een receptie, waarvoor weer een grote belangstelling was. Voorzitter Van Praag hield zijn langzamer hand traditioneel geworden nieuwjaarstoespraak. Na afloop van de wedstrijd AjaxTelstar op 4 januari 1976 werd door voorzitter Van Praag het spelershome officieel ge opend en ten gebruike overgedragen aan de spelers van de A-selectie. Aan een Ontspanningscommissie, in het leven geroepen door de ouders van onze jeugdige voetballers, werd voorlopige toestem ming verleend tot ontplooiing van haar activiteiten. Vóór de aan vang van het seizoen 1976-1977 zal het bestuur hier een defi nitieve beslissing nemen. Op verzoek van de technische leiding besloot het bestuur voor zieningen te treffen in de sportzaal, opdat er basket- en volleybal kan worden gespeeld. Het bestuur besloot over te gaan tot het aanschaffen van een electronisch scorebord, breed 10 meter, hoog 3 meter, waarin letters van 25 centimeter hoog kunnen worden geplaatst. BESTUUR De samenstelling van het bestuur was op 1 juli 1975 als volgt: Dagelijks bestuur: J. van Praag, voorzitter J. H. Westrik, secretaris H. G. A. Timman, penningmeester Commissaris Algemene Zaken: D. J. Boering Commissaris Amateurvoetbal: A. Kraan Aftredend was voorzitter J. van Praag, die zich herkiesbaar had gesteld. In de vergadering van de ledenraad van 4 septem ber 1975 werd hij bij enkele kandidaatstelling wederom voor Het onderhoud van onze velden werd met ingang van 1 juni 1976 onder toezicht gesteld van de Gemeentelijke Inspectie voor Lichamelijke Opvoeding (GILO). LEDENRAAD In verband met het bepaalde in artikel 42, lid B, van het huis houdelijk reglement volgt hieronder het daarin bedoelde verslag betreffende de werkzaamheid van de ledenraad in het afgelopen verenigingsjaar. In artikel 22 van het huishoudelijk reglement is voorgeschreven, dat de voorzitter en de secretaris van de vereniging deze zelfde functies ook bekleden in de ledenraad. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 8