verblijf nog een paar keer. Aldus de naam AJAX wél bekend nu ook duidelijk zichtbaar in Kiev! Ook in Casablanca (Marokko) werd de naam Ajax genoemd. Dat was in verband met de vriendschapelijke wedstrijd, gespeeld tegen Wydad Athletic Club. Ajax won weliswaar met 2 doch, zijn we goed ingelicht, in zijn totaliteit was het geen grootse vertoning. Terug naar het Nederlandse voetbalfront en met name dat van Ajax. Er wordt daar hard gewerkt om we mogen wel zeg gen: verloren terrein terug te winnen. Want zo is de situatie in werkelijkheid wel, als we ons de jaren van weleer herinneren. In de eerste competitie-wedstrijd, tegen De Graafschap uit Doe- tinchem, vonden wij vooral de eerste helft heel povertjes en eigenlijk pas, toen de twee vleugelspelers: Ling en Meijer, werden ingezet, kwam er meer gevaar van onze aanval. Toén hadden we met daarbij wat meer geluk een grotere overwinning kunnen boeken als de nu spaarzame 1O (Geels). Dat we daar over echter ook weer niet mopperen; de gasten waren ook vaak bij een doelpunt en toonden in het veld eigenlijk vaak een beter geheel. Eerlijk, wat de uit-wedstrijd tegen AZ '67 betreft, hadden we daar een hard hoofd in. De Alkmaarders zijn op eigen terrein gewoonlijk immers heel wat mans. Toen we dan ook een rust stand van O3 beluisterden niet te geloven! Eindstand even eens O3, dat waren twéé punten die we, naar onze gevoelens (en die van velen) vóór de aanvang van de wedstrijd bij voor baat gaarne hadden gedeeld. Maar later op de beeldbuis konden we aanschouwen hoe Krol c.s. volkomen verdiend hadden gewon nen, waarbij we geen uitblinkers noemen, doch het team als geheel prijzen, inclusief uiteraard trainer Ivic. En hópen we dat we op de goede weg zijn Voor de statistiek: Dick Schoenaker (via Ling), Hans Erkens (ook via Ling) en Tscheu zelf waren de producenten. De volgende lastige uit-wedstrijd was die tegen het weer-gepro- moveerde HAARLEM, de club van trainer Hughes. O.a. sloegen zij eerder in deze competitie het Rotterdamse SPARTA (401), waar een oude bekende van ons: Cor Brom, bezig is de mannen van Het Kasteel op hoger peil te brengen. En na zondagmiddag 29 augustus 1976 kan gezegd worden, dat de roodbroeken ook Ajax versloegen en wel met 20. Een van onze kant teleurstel lende partij, die we maar snel willen vergeten. In verband met het weliswaar verkorte- maar toch altijd nog veel plaatsruimte vergende jaarverslag van de secretaris, ditmaal géén artikel ,,Van de voorzitter"géén bijdrage van mede-redac teur Tijn Middendorp. Ja, inderdaad, het is weer een lijvig stuk werk geworden dat de heer Westrik produceerde en waarvoor hij zeker ook vanaf deze plaats een groot compliment verdient. Wij mogen wellicht ten overvloede nog attenderen op het begin van de clubavonden (biljarten en klaverjassen). De heer Thijs Lindeman, lid van de Clubavonden-Commissie, schrijft hierover: Namens de Clubavonden-Commissie heet ik leden en donateurs van harte welkom op de wekelijkse clubavonden (vrijdagsavonds 20.00 uur Ajax-Restaurant), waarbij ik mij hier speciaal zou wil len richten tot de new-comers" Deze maand (september) wordt begonnen met de biljart-com petitie 1976/1977. Er wordt gespeeld in drie groepen; overal kunnen nog deelnemers worden ingeschreven, dus van de cate gorie keien" tot en met die van ,,laken-bedervers"Ik twijfel er niet aan, of voor het KLAVERJASSEN zullen ook dit jaar zich weer vele Ajacieden melden. Zo ook hopen we deelnemers aan de TOTO/LOTTO. (Inleveren vóór 20.00 uur!) Laten we niet vergeten hier te spreken over een belangrijke financiële zaak voor Ajax. ALLEN IN DE AJAX-TOTO/LOTTO! Zuidema scoort bij Ajax—Anderlecht (1—4) Over de voor dit seizoen op het programma staande festivi teiten/feestavonden wordt u t.z.t. nader geïnformeerd. Tot vrijdag Hoewel het BRIDGEN bij Ajax al enige tijd niet meer ,,in" is (velen zullen zich van vroeger nog de motor" voor dit spel, de heer Harry Wessels herinnerenis er nu tóch gelegenheid in het Ajax-Rertaurant het edele ,,slem"-spel te spelen. Dat kan dan gebeuren bij de bridge-club ,,ONS GENOEGEN" op dins dagavond 20.00 uur. Aanmelden als lid/koppel bij de heer S. Vlieger, Olympiaplein 101tel. 020-728231 Namens de Administatie verzoeken wij hun, die tot op heden hun contributie nog niet voldeden, daaraan thans zo spoedig mogelijk de nodige aandacht te schenken. Dit geldt ook ten aanzien van het abonnement op ons clubblad. Gaarne rekenen wij op uw medewerking!! Dat we over een dag of tien alweer in de (UEFA-) Cupsfeer zit ten, bent u natuurlijk niet vergeten (woensdag 15 september a.s. in het Olympisch Stadion: AjaxManchester United, met veer tien dagen later de returnLaten we hopen, dat ons elftal er in slaagt, deze ronde goed door te komen. In ieder geval ver gezellen Ruud Krol c.s. ook mede namens u, dachten we te mogen zeggen onze allerbeste wensen. Dat was hetwe gaan eruit. Tot de volgende keer. Mart. J. W. Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 3