kroniek ajax-nieuws Wel, als dit eerste clubblad in het nieuwe verenigingsjaar onder uw ogen komt, is de competitie 1976-1977 gestart. Rolt die knikker" alweer tot genoegen van honderdduizenden, zitten we zondagsmiddags toch weer langs de lijn" en zijn de eerste resultaten hier en daar uitvoerig becommentarieerd. Zoals gewoonlijk kondigde het nieuwe seizoen zich bij Ajax aan door o.m. de gebruikelijke Persconferentie, ditmaal (wegens vakantie) niet voorgezeten door de heer Van Praag. Zijn taak werd overgenomen door de Commissaris Algemene Zaken, de heer D. J. Boering. We misten aan de perstafel wel vele vertrouwde gezichten; die zaten echter in Montreal Olympische Spelenen daardoor kwam de overigens goede belangstelling deze keer meer van de Reserves"dachten we. Ook aanwezig waren bestuursleden van de FC ROBIN HOOD uit Suriname, die nadere inlichtingen verstrekten omtrent hun team, alsmede door dit elftal te spelen wedstrijden. Daar was er natuurlijk ook één bij tegen Ajax, de eerste ont moeting op Nederlandse bodem en wel op zaterdagavond 24 juli jl. Nu, over belangstelling hadden we niet te klagen en dan vooral niet van de zijde der aanhang van FC Robin Hood. We schatten de bezetting van de tribunes op circa 25.000 man. Vooraf werd een Surinaamse show gegeven, zeer kleurrijk, en Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1976/1977 - Aug./Sept. 1976 - No. 1 Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 20 sept. 1976 op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag: Jeugd van oude-bekenden: beeld uit een oefen-duel tussen Ajax- en Feyenoord-Juniores met volle overgave ten tonele gebracht of liever gezegd: op de grasmat gelegd. Nadat de Ambassadeur van Suriname de aftrap had verricht, floot scheidsrechter Ram (uitstekend) om de bal aan het rollen te brengen. Een verrassend begin: FC Robin Hood nam de leiding door een fout van onze doelman. Maar ook de Surinaamse goalie" liet een steek (bal) glippen, waardoor de stand weer in evenwicht was, maar andermaal via een vrije trap kwam Ajax op achterstand. Deze zou na de rust nog worden verhoogd door een zeker fraai doelpunt van een der watervlugge Suri- namers. Een spelerswisseling bij de onzen, waardoor Ling, Meijer en Erkens in het veld kwamen, bracht in ieder geval meer vaart in de aanval en dat resulteerde al met al in 23, 33 en leidde in de laatste minuten zelfs nog naar de overwinning. Eindstand: 4—3. Gezeten tussen een grote meerderheid van Surinaamse suppor ters, konden we eigenlijk weinig verschil in reactie ontdekken tussen een goal voor FC Robin Flood en een doelpunt voor Ajax. In beide gevallen had men plezier. In ieder geval viel duidelijk waar te nemen, dat dit wel een geweldige avond voor de Suri- namers was en toen nog voortzetting hiervan in de Jaap Eden- hal het EINDE! Bij de wedstrijd AjaxFC Robin Hood mochten we Barend Tak weer begroeten. Nog niet helemaal ,,de oude". nog wel onder medische behandeling, maar hij was er weer! Barend, sterkte! De vriendschappelijke wedstrijd tegen Stoke City (21) heb ben we niet gezien, zomin het Ajax-optreden in het toernooi van Amsterdam 701waarin Krol c.s. als tweede eindigden. Ja, inderdaad vakantie. We zaten dit jaar o.a. ergens in de buurt van Dynamo Kiev. Bij aankomst in Kiev (vliegveld) hadden we nog een aardige be levenis. De rit naar het hotel ging namelijk in een bus, waarvan zowel de wagen zelf als de chauffeur daarvan behangen waren met sport-decoraties als: plaquettes, vlaggen, vaantjes, speld jes (uiteraard het meeste materiaal uit Oosteuropese landen, doch ook een behoorlijke hoeveelheid uit o.m. Engeland, Frank rijk, Australië, Noorwegen, Zweden etc. etc.). Er werd ons een album getoond met diverse brieven, kaartjes e.d. Kortom, alles bij elkaar een waar sport-museum. Wat Nederland betreft, werd ons het vaantje van PSV getoond; de Eindhovenaren waren er vorig seizoen immers in verband met de Europa Cup Ook liet de chauffeur ons een Ajax-vaantje zien, maar dat was eigene Produktion"iets van rood aan de ene kant en een soort goud-bestiksel aan de andere kantDat was dus het echte niet. In de eerste plaats hielden wij hem de Ajax-sticker onder de neus, die met veel enthousiasme op het dashboard werd geplakt (aldus duidelijk zichtbaar), het Ajax-speldje viel een niet minder goede ontvangst ten deel en toen we hem beloofden het ECHTE Ajax-vaantje te zullen opsturen, kon er, bij wijze van spreken, op het Kremlin alles gebeuren We werden in de kortst moge lijke tijd in kennis gesteld van zijn adres en kregen steeds bij het verlaten van de bus (tijdens sightseeing) een extra harte lijke groet! Maar de volgende dag stond er weer zo'n sportbus. Wel van minder allure dan de eerste, maar in ieder geval niet zonder bedoeling Om kort te gaan ook hier een sticker (bij de in gang) en een speldje en dat gebeurde tijdens ons driedaags 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 2