Internationale collectie modebrillen Oogmeting D. W. de Groot: Jeugdtrainer. In verband met meniscus-operatie werd hij van januari tot en met april 1976 vervangen door de heer R. Th. Klinkenberg, die ons tot het eind van het seizoen is blijven assisteren bij training en jeugdtoernooien, waarvoor alsnog onze dank aan de heer Klinkenberg. J. van Gorp: Fysiotherapeut. H. A. A. de Haan: Masseur bij Jong-Ajax en eventueel hulp bij de A-selectie. H. Langenberg: Masseur Amateurs-Seniores en Jeugd op dins dag- en donderdagavond. In de periode 12 augustus tot en met 17 november 1975 wegens militaire dienst vervangen door de heer D. Spits. EHBO: De EHBO-hulp op al onze velden gaat via de EHBO- oproepcentrale o.l.v. mevr. Ris en werkt uitstekend. Het medisch-team stond wederom onder leiding van onze club arts J. H. M. Rolink, kon voor keuringen, blessures enz. een beroep doen op het Sint-Lucas-Ziekenhuis, doktoren J. M. Greep, J. N. Keeman en H. W. Dicke. Dr. J. M. Greep, per 1 december 1975 benoemd tot Hoogleraar in Maastricht, werd nadien uitsluitend geraadpleegd voor ad viezen. In een bespreking van het bestuur met clubarts Rolink op 30 mei 1976 werd besloten in het seioen 1976-1977 de medische ver zorging op dezelfde voet voort te zetten. Op 12 februari 1976 hield clubarts Rolink een lezing over maal tijden c.q. voeding en hygiëne in de sport en onze fysiotherapeut de heer Van Gorp over verwondingen enz. voor de selecties van de A-, B- en C-Juniores met hun ouders. De heren mochten zich verheugen over de grote belangstelling. Namens het bestuur woorden van dank aan beide heren. De heer Kraay vroeg op 6 augustus 1975 ontheffing van zijn contract, omdat hij zich niet kon verenigen met de door het bestuur opgelegde beperkingen in zijn bevoegdheden. Het door Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking ÏAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 hem gevraagde ontslag werd hem met ingang van 12 augustus 1975 op staande voet verleend. Na veel besprekingen bereikte het bestuur op zondag 17 augus tus 1975 uiteindelijk overeenstemming met de heer M. J. H. Michels. Deze ambieerde de functie aanvankelijk niet. Per 1 sep tember 1975 trad hij bij ons in dienst als technisch-directeur ad interim. De arbeidsovereenkomst werd gesloten voor een periode van 22 maanden, maar de heer Michels bedong het recht om de arbeidsovereenkomst tussentijds te beëindigen met een opzeg termijn van één maand. De heer Michels deelde begin april 1976 aan het bestuur mede, dat hij zijn werkzaamheden als technisch-directeur ad interim met ingang van 30 juni 1976 wilde beëindigen. Het bestuur slaagde erin om een arbeidsovereenkomst van twee jaren te sluiten met de heer T. Ivic, voorheen trainer van Hadjuk Split (Joegoslavië), met welke club hij vele successen behaalde. RECLAME Ook in het afgelopen verenigingsjaar werden alle zaken betref fende reclame op ons complex wederom behandeld door voor zitter Van Praag. Uit het financieel verslag van de penningmees ter zult u kunnen vernemen hoeveel geld in de kas van Ajax is gevloeid door de activiteiten op dit punt van onze voorzitter. VERPACHTINGEN De heer Ferron bleef exploitant van het Ajax-Restaurant en per 1 september 1975 werd de kantine in het Jeugdhome op Voor land verpacht aan de heer C. C. Kamlag. De firma Oord en Belmer bleef de pachter van de verhuur van de zitkussentjes en het contract met de Reclamestudio AKA (reclame via de geluidsinstallatie) onderging geen wijziging. VERZEKERINGEN Aan de hand van het taxatierapport, uitgebracht door het Make laarskantoor J. Rappange d.d. 27 augustus 1975, werd het ver zekerde bedrag voor brand- en stormschade opnieuw vast gesteld. Per 1 juli 1975 werd bij Lloyd's Verzekering Maatschappij een bedrijfsschadeverzekering gesloten voor 21 contractspelers. Overige verzekeringen: pensioenverzekering voor de administrateur; persoonlijke ongevallenverzekering ten behoeve van de bestuurs leden, de administrateur en de technisch-directeur; berovingsverzekering brandkasten, alsmede overbrengen van de gelden door de kassiers van de loketten naar de Administratie; inbraakverzekering; WA-verzekering voor de tractor en maaimachines. TOEVOEGING VERSLAG Hieronder volgen nog twee punten, die door mij zijn vergeten op te nemen. 1. De wedstrijd AjaxExcelsior, gespeeld op 24 augustus 1975 in het Olympisch Stadion, was voor Ruud Krol zijn 250e wedstrijd voor Ajax. Na afloop van de wedstrijd werd hij door voorzitter Van Praag toegesproken, waarbij hij aan Krol een enveloppe met inhoud overhandigde. 2. Bij de ingebruikname van de perskamer bood de heer Schalm Sr. aan als verbindingsman te willen optreden tussen het bestuur en de journalisten. Deze regeling loopt goed en namens het bestuur dank aan de heer Schalm voor zijn bereidwilligheid en de manier waarop hij een en ander ver richt. 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 22