wijzigd goedgekeurd en door de voorzitter vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Punt 4 van de agenda betreft de verkiezing van 8 leden voor de ledenraad. Aftredend waren de heren A. Boerkoel, J. A. Bou- wens, A. Brandsteder, W. P. Deegen, G. Fischer, M. J. W. Mid dendorp, H. A. Smit en Drs. L. M. van Wijk. Uitgezonderd de heer Deegen hadden de heren zich herkiesbaar gesteld. Door de ledenraad waren bovendien nog kandidaaa gesteld de heren G. H. Couton, A. G. H. van Genderen en H. J. W. Pil, Het stembureau werd gevormd door de heren J. Neefjes, C. W. F. Timman en W. F. Volkers. Aantal uitgebrachte stemmen 68 Af: blanco of van onwaarde 0 Aantal uitgebrachte geldige stemmen 68 Volstrekte meerderheid 35 A. Boerkoel (60), J. A. Bouwens (65), A. Brandsteder (67), G. H. Couton (25), G. Fischer (63), A. G. H. van Genderen (31), M. J. W. Middendorp (59), H. J. W. Pil (50), H. A. Smit (59) en Drs. L. M. van Wijk (65). Herkozen of gekozen waren derhalve: A. Boerkoel, J. A. Bou wens, A. Brandsteder, G. Fischer, M. J. W. Middendorp, H. J. W. Pil, H. A. Smit en Drs. L. M. van Wijk. De voorzitter feliciteert de heren met hun benoeming en heet de nieuweling, de heer H. J. W. Pil, van harte welkom in de leden raad. Hij bedankt de heren van het stembureau voor hun werk zaamheid. 5. Jaarverslag van de secretaris. De voorzitter wijst erop dat het jaarverslag in beknopte vorm in het Ajax-Nieuws is gepubliceerd, maar dat hij toch wil vragen of iemand er prijs opstelt, dat alsnog voorlezing van het volledige verslag zal plaatsvinden. Niemand geeft daartoe de wens te kennen. De voorzitter bedankt de secretaris voor zijn prachtig jaarverslag. De vergadering onderstreept deze woorden met applaus. 6. Jaarverslag van de penningmeester. Na voorlezing van het verslag door de heer Timman, blijkt dat niemand behoefte heeft aan een nadere toelichting. De voorzitter stelt dat de penningmeester dan voor iedereen duidelijk genoeg is geweest en bedankt hem voor zijn prachtig financieel verslag. De vergadering zet deze woorden kracht bij door applaus. 7. Mededeling van de Financiële Commissie. Penningmeester Timman leest het verslag voor, dat door de com missie is uitgebracht aan de ledenraad in de jaarvergadering van 4 september jf. In aansluiting hierop deelt hij mede, dat de ledenraad het door de commissie gegeven advies om de penning meester en de overige bestuursleden décharge te verlenen, met algemene heeft opgevolgd. 8. Rondvraag Voorzitter Van Praag geeft eerst tekst en uitleg over het ver dwijnen van de heer Kraay en het verschijnen van rie heer Michels. Na de uitvoerige informatie komen hierover geen vragen uit de vergadering. Op de opmerking van voorzitter Van Praag, dat hij en zijn medebestuursleden er langer voor passen door de tegenpartij voor „leugenaars" te worden uitgemaakt, reageert de vergadering met een applaus. Verder voeren nog het woord de leden Van Minden (diploma's), Wendt (uitbreiding aantal gereserveerde plaatsen), Schouwen burg (te weinig erkenning van de donateurs). 9. Sluiting. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat het zijn laatste ambts termijn zal zijn. Hij heeft de ledenraad gevraagd hem tijdig te adviseren omtrent zijn opvolger, zodat hij deze bijtijds en rustig kan inwerken en hier en daar introduceren. Hij sluit de vergadering met de hoop uit te spreken dat het een succesvol seioen zal worden en iedereen een „Wel thuis" te wensen. PERSONEEL Het administratieve personeel bestond op 1 juli 1975 uit de heren: N. Dalmulder, administrateur; H. A. Smolders, per 1 januari 1976 benoemd tot adjunct-administrateur; P. Hoefman en A. J. de Pauw. Ons ere-lid de heer W. F. C. Bruijnesteijn is nog steeds iedere middag en bij vakantie zonodig de gehele dag aanwezig om hulp te verlenen, terwijl ons lid van verdienste de heer F. C. Molema altijd bereid is om assistentie te verlenen bij piekwerk- zaamheden. Namens het bestuur beide heren hartelijk dank voor hun belangeloze medewerking. Bij het terreinpersoneel werd de heer Th. A. Bosman op 1 april 1976 op staande voet ontslagen en niet vervangen, mede omdat het onderhoud van onze velden is gaan geschieden onder lei ding van de Gemeentelijke Inspectie Lichamelijke Opvoeding (GILO). Het terreinpersoneel bestaat thans nog uit de heren P. C. Bosman (voorman) en D. Hoefman. De nieuwe regeling voor de verzorging van onze velden door de GILO is ingegaan per 1 juni 1976. Het toezicht van de GILO geschiedt door de heren A. Brommersma, L. Bliek en D. Spits. Tot op heden loopt de samenwerking goed. De heer R. Huberts, chef van de buitendienst van de GILO, werd in november 1975 in een ziekenhuis opgenomen en zal naar alle waarschijnlijkheid zijn werkzaamheden niet meer hervatten. Namens het bestuur wordt de heer Huberts het allerbeste toe gewenst voor zijn herstel en bedankt voor zijn adviezen, die hij gedurende vele jaren belangeloos heeft gegeven. Conciërge bleef de heer J. C. Nielsen, bijgestaan door zijn echt genote, mevr. M. M. Nielsen-v. d. Berg. Als hulp hebben ze mevr. J. van Ees in dienst. Mevr. Ch. Berendsen-Lens was gedurende de periode 1 juli tot en met 14 augustus 1975 twee dagen per week aanwezig voor het wassen van de voetbalkleding. Werd daarna ziek. rechtstreeks uitkering van de BVG te Zeist. De wasserij wordt waargenomen door mevr. M. M. Nielsen-v. d. Berg. TRAINERS, MEDISCHE STAF, FYSIOTHERAPEUT, MASSEURS EN EHBO Bij de aanvang van het seizoen 1975-1976 waren bij ons in dienst: J. H. Kraay: Technisch-Directeur. Zijn werkzaamheden bestonden uit het optimaal laten functioneren/presteren van de full- en semi-prof-voetballers. De eindverantwoordelijkheid ten aan zien van de geleverde voetbalprestaties lagen bij hem. Voorbereiding en uitvoering van transferaangelegenheden binnen het hem toegekende budget. Contact met pers en andere publiciteitsmedia. Algehele zelfstandigheid betreffende voetbalaangelegen- heden. J. van Daal: 1e assistent van de Technisch-Directeur. Trainer van de B- en C-selectie. B. Haarms: Trainer van Jong-Ajax, de Juniores A1 en de ge selecteerde pupillen. Eindverantwoording training jeugd- elftallen. Scouting onder supervisie van de heer D. J. Boering. H. Wijnands: Trainer van de Amateur-Seniores-elftallen. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 20