de seizoen. En dit laatste niet alleen wat betreft de A-selectie; ook, voor de Jeugd wordt aandacht gevraagd, alsmede voor de Seniores. Gaarne hoopte hij dat ,,Blik op Ajax 1975-1976" een goede ontvangst zou hebben. Naar mijn mening kan ik hier vermelden, dat zijn hoop in ver vulling is gegaan, want het boekje is zeer in de smaak gevallen en de heer Middendorp Sr. verdient zeer zeker dank voor deze uitgave. Uiteraard verzorgden de heren Middendorp Sr. en Jr. het reeds bekende boekje in de Engelse taal, waarin een schat van ge gevens over Ajax, dat zeer goede diensten bewijst bij de wed strijden tegen buitenlandse tegenstanders, waarvoor woorden van dank aan de samenstellers. Alle uitgaven werden typografisch verzorgd en gedrukt bij de Drukkery Grafica van de heren Van Steenbergen. U heeft zelf kunnen constateren dat, mede door de vele zorg die deze heren aan de uitgaven besteden, het Ajax-Nieuws e.d. met glans de vergelijking met andere clubbladen kan doorstaan, waarom mijns inziens een woord van dank namens het bestuur aan de heren Van Steenbergen op deze plaats zeer terecht is. Uiteraard ook woorden van dank aan de leden van de Redactie- Commissie en al hun medewerkers. ENQUÊTE-COMMISSIE Reglementair bestaat deze commissie uit de secretaris van de vereniging, de secretaris van de Keuze-Commissie Amateur- Seniores-Voetbal en de secretaris van de Jeugdcommissie, onderscheidenlijk als voorzitter, secretaris en lid van de com missie. De commissie bestond derhalve uit de heren: J. H. Westrik, voorzitter; W. F. Schoevaart, secretaris; J. Neefjes, lid. De heren Schoevaart en Neefjes zijn zeer nauw betrokken bij het aannemen van amateur-seniores-leden en jeugdleden. Omdat het aannemen van nieuwe ondersteunende leden beperkt blijft tot vrienden en/of bekenden van leden, was er voor de commissie geen aanleiding om in vergadering bijeen te komen om het be stuur te kunnen adviseren omtrent het al dan niet aannemen van een kandidaat-lid. CONTROLE-COMMISSIE In de samenstelling van deze commissie, bestaande uit 24 leden, kwam wijziging door het overlijden van de heer F. Grijzenhout, het bedanken van de heer L. Slosser en het aantrekken van de nieuwe leden de heren; W. Brouwer, G. Dermout, C. Geelkerken, G. van Hazendonk, J. M. Jansen en H. van Teunenbroek. Bij de aanvang van het seizoen 1975-1976 bestond de commis sie daardoor uit de volgende 27 leden: F. Bastiaans C. J. Bieshaar E. W. Bormann F. J. P. de Breet W. Brouwer G. Couton J. van Dalen G. Dermout C. Deegen C. van Dekken J. Duyn C. Geelkerken J. A. van Ginkel G. van Hazendonk J. M. Jansen J. J. Ledegang M. Lindeman M. Markusse W. Meester T. M. Merk C. Snijder Ph. v. d. Stam J. L. Staneke J. H. de Sterke H. van Teunenbroek M. A. C. Theunissen A. J. Verkaart De heer W. Meester trad wederom op als voorzitter, de heer F. J. P. de Breet als secretaris en de heren C. Deegen en C. van Dekken als commissarissen. Het aanvragen en verdelen van kaarten voor uitwedstrijden en het uitreiken van uitnodigingen voor Europa- of UEFA-Cup- wedstrijden ging over van de heer Van Dekken naar de heer De Breet. Door het onverwacht overlijden van de heer J. Duyn in maart 1976 leed de commissie een gevoelig verlies. Voorzitter Meester publiceerde het volgende in het Ajax-Nieuws van oktober 1975: „Zoals de voorgaande jaren, zijn wij ook dit seizoen weer aan wezig om de suppoosten bij te staan, te zorgen dat u op de plaats komt waarop u recht heeft en hen te weren die onregel matig trachten te handelen. Er zijn helaas altijd mensen, die méér willen dan kan worden toegestaan, vaak onprettig worden en last veroorzaken. Laten we hopen dat het aantal van deze lieden tot een minimum beperkt blijft, liever nog helemaal weg blijft. De mensen, die met hun auto komen: Toont u bij de ingang de autokaart én het toegangsbewijs van alle in de auto zittende passagiers. Kortom: Doet wat de suppoost of het lid van de controle-commis sie u vraagt. Ze hebben opdrachten en staan er niet voor niets. Dank voor uw medewerking, een prettig en vooral succesrijk seizoen." Woorden, die door het bestuur gaarne worden onderschreven. Penningmeester Timman hield veelvuldig contact met de commis sie om de ordemaatregelen in goede banen te leiden. De com missie ondervond veel steun van de heren met hun honden. De heren Meester en Deegen hebben aan het bestuur mede gedeeld, dat ze in verband met hun leeftijd met ingang van het volgend seizoen bedanken als lid van de commissie. Namens het bestuur een bijzonder woord van dank aan de heren van deze commissie, die trachten de orde op ons complex te bevorderen. SCOUTINGS COMMISSIE Onder leiding van het bestuurslid de heer D. J. Boering werd nieuw leven geblazen in deze commissie. Wij zijn de leden hier van veel dank verschuldigd voor hun inzet. JAARLIJKSE ALGEMENE LEDENVERGADERING In het afgelopen verenigingsjaar werd behalve de vijf ver gaderingen van de ledenraad, waarvan door mij reeds onder het hoofdstuk „Ledenraad" beknopte verslagen werden gegeven nog de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering op 15 september 1975 gehouden, waarvan hieronder een beknopt verslag xolgt. Om ongeveer 20.00 uur heet voorzitter Van Praag de aanwezigen welkom. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden Strikkers, Boerkoel, Klok, Potharst en Tak. Hij meldt ook de afwezigheid van secretaris Westrik, die met het eerste elftal mee is naar Belfast, waar voor de eerste ronde om de UEFA-Cup moet worden gespeelr tegen FC Glentoran. De heer Boering en hijzelf gaan morgen naar Belfast. Bijzonderheden over het ver trek van de heer Kraay en de komst van de heer Michels zal hij tijdens de rondvraag verstrekken. Na voorlezing van de namen van de leden, die ons in het afgelopen verenigingsjaar door de dood ontvielen, herdenkt hij dezen door het houden van enige ogenblikken stilte. Hierna deelt hij mede, dat in de afgelopen nacht is overleden ons lid Mr. Dr. E. W. Catz. In het kort memo reert hij de vele diensten door de overledene bewezen aan onze vereniging en deelt tevens mede, dat de begrafenis op 18 sep tember 1975 op de Nieuwe Oosterbegraafplaats zal plaatsvinden. Hierna verklaart hij de vergadering geopend. De heer Boering deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn, zodat direct wordt overgegaan tot de behandeling van de notulen van de jaarvergadering van 19 september 1974. Nadat deze door de heer Boering zijn voorgelezen, worden ze onae- 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 19