De algemene tendens is, dat de opbrengst uit de toto en lotto lager is dan het voorgaande seizoen. Of dit ook bij Ajax het geval is zult u kunnen vernemen uit het verslag van de penning meester. Mocht dit zo zijn, dan heeft het beslist niet gelegen aan mindere activiteiten van de commissieleden. Vanaf deze plaats hartelijk dank aan de commissieleden voor hun inspanningen om het bedrag zo hoog mogelijk te doen zijn. CLUBAVONDEN-COMMISSIE De heren C. J. la Fleur, F. Louwaard en K. W. v. d. Toorren hadden aan het eind van het voorgaande verenigingsjaar mede gedeeld, dat zij gezien hun leeftijd hun functies beschik baar stelden. In overleg met de heer Van Mourik werd door het bestuur de commissie als volgt samengesteld: K. W. van Mourik, voorzitter; M. Lindeman, J. Minderhoud, C. A. Welling, leden. De heer J. H. Westrik werd wederom door het bestuur als ge delegeerde aangewezen. De eerste officiële clubavond werd gehouden op vrijdagavond 5 september 1975. De jaarlijkse visdag werd vastgesteld op zondag 12 oktober 1975 te Oostwond. De commissie had zich versterkt met de heren De Breet, Louwaard, C. Timman en J. v. d. Berg. Om acht uur 's morgens kwam de bus aan bij het restaurant De Vergulde Vos te Oostwoud en kon een heerlijke vispartij op deze wel koude- maar ook zonnige dag een aanvang nemen. De grootste vis werd gevangen door de heer A. Hoogstraten (31 cm) en de laatste vis door de heer W. Koek. Op de terug weg was in de bus de stemming prima, mede door het feit dat Ajax de bekerwedstrijd tegen NEC met 31 had gewonnen. Alle deelnemers, nu met hun dames, waren omstreeks 18.00 uur aanwezig in het Ajax-restaurant. De dames ontvingen een vaasje bloemen, beschikbaar gesteld door het Carnaval-Comité. Tijdens het diner, goed verzorgd door de heer Ferron en zijn staf, was er het optreden van Tante Leen, begeleid door Harry de Groot ('s middags als nummer 8 geëindigd). De heer Jansen (echtgenoot van Tante Leen) had als verrassing voor de aan wezigheid van Johnny Jordaan gezorgd en de gedelegeerde van het bestuur, de heer Westrik, hield een gloedvolle rede. Kortom, de stemming steeg. Bij de prijsuitreiking bleek, dat de heer Jansen met 22 vissen winnaar was geworden. De commissie kon met voldoening terug zien op deze dag. Op vrijdagavond 21 november 1975 was een Sint-Nicolaas-avond georganiseerd, waarvoor ook de dames waren uitgenodigd. Tot veler verrassing kwamen Sint Nicolaas en zijn knecht op bezoek. De aanwezigen zongen hem toe en de Sint bleek goed op de hoogte te zijn van de deugden en de ondeugden van vele aan wezigen. De avond werd voortgezet met klaverjas- en biljart wedstrijden, sjoelbakken en darts. De heer Boyenk werd winnaar in de klaverjaswedstrijd, de heer Stam bij het biljarten en mevr. Van Mourik bij sjoelbakken en darts. Vrijdagavond 19 december 1975 werd door de commissie de jaarlijkse kienavond gehouden. De belangstelling was weer groot evenals het aantal prijzen. De stemming was prima en bijna iedereen kon met een prijs huiswaarts keren. Op Goede Vrijdag (15 april 1976) had de commissie een eier- avond georganiseerd. De dames waren ook hier aanwezig. De vrijdagavond vóór Pinksteren, 5 juni 1976, hield de commis sie de sluitingsavond van de officiële clubavonden. Deze avond bleek niet goed te zijn gekozen, waardoor de opkomst kleiner was dan gewoonlijk. Het werd niettemin toch een gezellige avond. Op alle clubavonden werd door de commissie een tombola ge houden, waarin mooie prijzen waren te winnen. Op verzoek van het bestuur werd besloten dat de dames alle clubavonden mogen bezoeken. Aan onze leden een oproep om de clubavonden te bezoeken. Wijlen de heer J. Schoevaart schreef vroeger: ,,Als u komt, wordt het nog gezelliger." Namens het bestuur woorden van dank aan de leden van de Clubavonden-Commissie, dat door haar inspanning de leden in staat stelt zich op vrijdagavond te kunnen ontspannen. Een commissie, genaamd „Vrienden van Ajax", bestaande uit de heren De Breet ,Van Mourik, Koek, Hazendonk, Geelkerken, Mendes en Van der Meij, had voor de derde maal een Carnavals avond georganiseerd in het Ajax-Restaurant. Dansen op muziek van twee orkesten: De Douwtrappers en de Tredenders. Uiter aard waren Prins Carnaval en zijn Raad van Elf ook aanwezig. Een bijzonder geslaagde avond, waarvoor dank aan de organi satoren. TERREIN EN ONDERHOUDSCOMMISSIE Op 1 juli 1975 bestond de commissie uit de heren: W. P. Dee- gen, C. van Dekken, N. Klok Jr., F. J. v. d. Meijden en H. G. A. Timman, voorzitter. Het bestuur bracht in oktober 1975 enkele wijzigingen aan, waardoor de samenstelling werd: W. P. Deegen, C. van Dekken, J. D. Sebus en H. G. A. Timman, voorzitter. Overeengekomen werd dat in principe aan het begin van iedere maand de commissie in vergadering bijeen zou komen en dat het besprokene in notulen zou worden vastgelegd. Ook in het afgelopen verenigingsjaar zat de commissie niet om werk verlegen. Onder meer diende aandacht te worden besteed aan: de herbouw van de door brand verwoeste vleugel; gebleken tekortkomingen in het Jeugdhome op Voorland; de gevolgen van het ontijdig uitstromen van water; het normale onderhoud van ons Stadion. Namens het bestuur worden de heren bedankt voor de vele uren die ze besteden om ons Stadion in goede staat te houden. REDACTIECOMMISSIE In de samenstelling van de commissie kwam geen wijziging, om dat de heren in de jaarvergadering van de ledenraad van 4 sep tember 1975 met algemene stemmen werden herkozen. De commissie bestond derhalve wederom uit de heren: M. Mid dendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag. Laatstgenoemde werd gekozen in verband met het bepaalde in artikel 3 van het huishoudelijk reglement. In het afgelopen verenigingsjaar verschenen de volgende tien nummers van het Ajax-Nieuws: No. 10 jufi 1975 No. 1 augustus 1975 No. 2 oktober 1975 No. 3 november 1975 No. 4 december 1975 No. 5 januari 1976 No. 6 februari/maart 1976 No. 7 april 1976 No. 8 mei 1976 No. 9/10 juni/juli 1976 Van de hand van de heer Middendorp Jr. werden in het afge lopen verenigingsjaar interviews gepubliceerd, die hij had met de heren: A. Kraan, R. P. J. Vunderink, Leo Horn, Drs. L. van Wijk, J. H. Potharst, J. Neefjes en P. de Jager. De heer Middendorp Sr. verzorgde bij de aanvang van de com petitie voor de eerste maal de uitgave van een boekje in de Nederlandse taal. Volgens het voorwoord van voorzitter Van Praag beoogt dit boekwerkje enerzijds een visitekaartje te zijn met betrekking tot onze organisatie e.d., anderzijds een algemene informatie te willen geven aangaande bepaalde gebeurtenissen in het komen- 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 18