F. Arnesen, A. Bouma, S. Lerby en S. M. Tahamata en vertrok R. R. Alberts. Na afloop van het seizoen 1975-1976 vertrokken de volgende ■spelers naar de tussen haakjes geplaatste clubs: P. Bijvank (Volendam) N. Kanon (Helmond Sport) E. Kraal (Telstar) G. D. H. M. Mühren (Betis - Sevilla) H. van Santen (FC Twente) J. C. Seegers (Heerenveen) A. F. Steffenhagen (HSV - Hamburg) G. J. Staats (Telstar) Na 1 juli 1976 kwam nog de transfer tot stand aangaande W. J. T. M. Brokamp naar MVV. Per 1 juli 1976 kregen een contract aangeboden (tussen haakjes de vorige clubs): D. H. v. d. Burg (Zeeburgia) J. T. H. Erkens (Fortuna SC) R. de Haan (DWV) P. Jager (eigen kweek) R. T. Klinkenberg (eigen kweek) F. la Main (eigen kweek) R. van Niekerk (DWS) L. van Oers (Vlijmense Boys) W. Schoch (Elinkwijk) D. Schoenaker (De Graafschap) C. J. Singerling (eigen kweek) C. Verkaik (Zeeburgia) J. Zuidema (NEC). Aantal contractspelers per 1 juli 1975: 28 Aantal contractspelers na 1 juli 1976: 35 Omdat door de ingebruikname van het spelershome het contact tussen de spelers en het bestuur minder is geworden, besloot het bestuur om met ingang van het seizoen 1976-1977 één maal per maand gezamenlijk de lunch te gebruiken met de spelers van de A-selectie. Ruud Geels ontving 24 september 1975 in Parijs de „Zilveren Schoen", een prijs beschikbaar gesteld door het blad „France Football", voor zijn tweede plaats op de Europese topscorers- lijst. De wedstrijd AjaxFeyenoord, gespeeld op 2 november 1975, was voor Wim Suurbier zijn 500e wedstrijd voor Ajax. Het was ook voor hem bijzonder verheugend, dat deze wedstrijd eindigde met een 60 overwinning. Na afloop van de wedstrijd werd' hij door voorzitter Van Praag toegesproken, die hem een enveloppe met inhoud overhandigde. SENIORES VOETBAL Doordat in het afgelopen verenigingsjaar geen wijziging kwam in de samenstelling van de Keuze-Commissie Seniores-voetbal, bestond deze wederom uit de heren: A. R. Been, A. W. van Dijk, G. Fischer, W. H. Heisterkamp en W. F. Schoevaart, secretaris. De heren brachten geen wijziging in hun taakverdeling, zodat deze bleef: G. Fischer (3e elftal), A. R. Been (4e elftal), W. W. Heisterkamp (5e elftal) en A. W. van Dijk (6e elftal). Wegens vertrek van de heer C. Groot was voor de amateur- seniores de heer H. Wijnands als trainer aangetrokken. Het werd zeker geen best seizoen voor ons eerste seniores- elftal. Doordat het zijn laatste wedstrijd, uit tegen Haarlem 3, met 21 wist te winnen, kon degradatie net worden voorkomen. Ook Ajax 4 had een moeilijke start, maar in de tweede helft van het seizoen trad een herstel in en werden verschillende wed strijden achter elkaar gewonnen, zodat de competitie nog op de vijfde plaats kon worden beëindigd. Ajax 5, vroeger jaren de eeuwige kampioen, moest eveneens strijden om degradatie te voorkomen. Ook hun gelukte dat. Ajax 6 eindigde de competitie op de vierde plaats. De vier elftallen beëindigden de competitie als volgt: Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Ajax 6 Totaal: 22 22 22 20 10 8 9 19 23 18 21 36— 35 27— 27 35— 43 46— 38 9e plaats 5e plaats 9e plaats 4e plaats 86 30 21 35 81 144—143 1974-75: 85 33 27 25 93 170—128 Zaterdagavond 28 februari 1976 had de commissie voor de amateurs een kien- en tombola-avond georganiseerd in het boven- restaurant van ons Stadion. De commissie had bovendien uit genodigd de bestuursleden, de leden van de ledenraad, de leden van de jeugdcommissie en de trainers. De commissie had kans gezien een zeer groot aantal prijzen los te peuteren bij de Ajax- supporters, waarvoor vanaf deze plaats ook nog een woord van dank aan de milde gevers. De organisatoren hadden eer van hun werk, want de belangstelling was goed en er heerste een bijzonder prettige stemming. Aan het einde van dit overzicht rest mij de commissieleden namens het bestuur hartelijk dank te zeggen voor hun inzet tijdens het afgelopen verenigingsjaar. Tot besluit een minder prettige mededeling. De heer Fischer heeft gemeend zijn functie aan een jongere te moeten over dragen. Een besluit dat we uiteraard hebben te aanvaarden. Vanaf deze plaats namens het bestuur woorden van dank aan de heer Fischer voor de vele jaren dat hij leider van ons hoogste seniores-amateurelftal is geweest. JEUGDVOETBAL Doordat de heer D. W. de Groot als trainer werd aangesteld en de heer C. C. Kamlag exploitant werd van de kantine in het nieuwe jeugdhome op het complex Voorland, bestond de Jeugd commissie voor het seizoen 1875-1976 uit onderstaande leden: A. Boerkoel, H. Bijvank Jr., J. C. van Dijk, J. C. Fleijsman, W. v. d. Geest, A. G. H. van Genderen, C. Harms, J. H. Helman, G. M. Holsheimer, P. H. Petersen, B. Tak, C. A. v. d. Wal en J. Neef jes, secretaris. Aan de competitie 1975-1976 werd deelgenomen met 3 junio- res-A-, 3 juniores-B- en4 juniores-C-elftallen. De volgende taakverdeling was door de heren gemaakt: Zondags Zaterdags Juniores A1: Juniores A2: Juniores A3: Juniores B1: Juniores B2: Juniores B3: Juniores C1 Juniores C2: Juniores C3: Juniores C4: Pupillen A1: Pupillen A2: Pupillen A3: Pupillen A4: Pupillen B1 J. C. Fleijsman C. A. v. d. Wal J. C. van Dijk A. Boerkoel P. H. Petersen J. H. Helman G. M. Holsheimer H. Bijvank Jr. A. G. H. van Genderen W. v. d. Geest C. Harms H. Bijvank Jr. J. H. Helman W. v. d. Geest H. Bijvank Jr. De administratie van de pupiIlenafdeling was in handen van de heer C. C. Kamlag. Algemene reserve, toezicht op het complex Voorland en ont vangst van de scheidsrechters was toevertrouwd aan de heer B. Tak. Hoofd van de jeugdtraining was de heer B. Haarms. Hij werd bijgestaan door de heren D. W. de Groot en R. T. Klinkenberg. De heer J. van Daal was belast met de training van de selectie- groepen van de juniores B en C. In de loop van het seizoen bedankte de heer Fleijsman als lid 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 15