Voetbal Boksen Voetbal Super 8 mm films Voorzitter Van Praag stelt voor om af te wachten wat het resul taat is van de vergadering waar de heer Kraan naar toegaat. Hij heeft het voornemen om de ledenraad op 10 mei weer bijeen te roepen en in die vergadering zal dit punt weer aan de orde worden gesteld. De leden gaan met dit voorstel akkoord. Bij de rondvraag komen nog aan het woord de leden Middendorp (mede namens Potharst: juridisch adviseur in de ledenraad, her bouw van de verbrande ruimten, plannen voor de amateurs), Lambregts (Michels), Fischer (Terrein- en Onderhoudscommis- sie), Been (blessure Krol), Schoevaart (mr. in de rechten), Kamlag (contributie B-pupillen). Voorzitter Van Praag sluit de vergadering onder mededeling, dat de volgende vergadering van de ledenraad, indien bijzondere omstandigheden geen eerdere bijeenroeping noodzakelijk maken, zal worden gehouden op 10 mei 1976. Buitengewone vergadering, gehouden op 6 april 1976 Na de opening zegt de voorzitter bij punt 4 (Bestuursmede delingen), dat een zeer belangrijk onderwerp ter sprake zal komen. Hij wil in verband hiermede teruggaan naar de komst van de heer Michels. Na de ontslagname door de heer Kraay werd contact gezocht met de heer Michels, doch hij deelde mede niets te voelen voor een nieuwe verbintenis met Ajax. Na vele be sprekingen was hij uiteindelijk bereid om ons enigszins tegemoet te komen, onder de nadrukkelijke voorwaarde dat hij technisch- directeur ad interim zou worden en dat hij per maand kon op zeggen. In ieder geval zou hij tot het eind van het seizoen 1975- 1976 blijven. In verband met de vele berichten in de pers omtrent het vertrek van de heer Michels, zo zegt voorzitter Van Praag, heeft hij gis terochtend met deze een gesprek gehad, waarin de heer Michels mededeelde zijn werkzaamheden als technisch-directeur ad interim met ingang van 30 juni 1976 te willen beëindigen. Een besluit dat vanzelfsprekend door het bestuur wordt betreurd. boksen en andere sporten op Beleef nog eens de successen van Nederland tijdens de wereldkampioenschappen '74, alsook de prachtige prestaties van Ajax en Feyenoord in de Europa Cup-wedstrijden. De wereldkampioenschappen 1974, 1970, 1966, 1962, 1958 en 1954. Europa Cup-finales vanaf 1960 (Ajax 1969, 1971 en 1972, Feyenoord 1970)'. Verder andere internationale wedstrijden. Alle grote wedstrijden uit de boks- geschiedenis. Verschillende Olympische wedstrijden: Basketbal, Golf en Autosport. Wenst u onze nieuwste catalogus? Dan verzoeken wij u bij uw aanvraag een antwoordcoupon bij te sluiten. SPORTFILMS GmbH P.O.B. CH 8152 Glattbrugg (Zürich) Schweiz DE GROOTSTE KEUS VAN SPORTFILMS IN EUROPA Gisteravond (5 april) is het bestuur in vergadering bijeen ge weest en werd besloten: de reeds voor hedenavond geplande stafvergadering te vervroe gen van 8.00 uur naar 's middags 5.00 uur; de ledenraad met spoed bijeen te roepen op dinsdagavond 6 april, aanvang 8.30 uur, ter voorkoming dat de leden van de ledenraad de ontslagname van de heer Michels uit de pers te weten moesten komen. Vanaf zijn huis heeft gisteravond de secretaris telefonisch alle leden van de ledenraad en de ere-leden ingelicht, dat er vanavond een buitengewone vergadering zou zijn. De heer Lambregts had hij niet kunnen bereiken. De secretaris leest uit zijn kladaantekeningen die hij heden middag tijdens de stafvergadering heeft gemaakt voor, hoe een en ander is verlopen, zodat de leden ervan op de hoogte zijn wat de heer Michels heeft gezegd. De heer Boering is op het ogenblik bezig om de spelers tele fonisch in te lichten over het besluit van de heer Michels en hun mede te delen, dat er morgenmiddag om 1.00 uur in de bestuurs kamer een bijeenkomst zal zijn van het bestuur, de heer Michels en de spelers van de A-selectie. Vervolgens leest de heer Van Praag het volgende communiqué voor, dat straks zal worden verstrekt aan de in het restaurant wachtende journalisten: ,,De heer Michels heeft heden het bestuur van de A.F.C. ,,Ajax" te kennen gegeven, dat hij zijn werkzaamheden als technisch-directeur ad interim per 30 juni a.s. beëindigt." Hierna ontspint zich een vrij uitvoerige discussie, waarin bijna alle leden hun zienswijze omtrent de ontslagname van de heer Michels naar voren brengen. Voorzitter Van Praag wil herinneren aan de wens van de leden raad, dat het bestuur zich in de toekomst o.a. bij de benoeming van een trainer zou laten voorlichten en adviseren door een paar voetbaltechnische leden uit de ledenraad. Hij verwacht derhalve straks twee namen te horen. Op voorstel van de heer Smit, worden de heren Fischer en Pot harst met algemene stemmen benoemd tot adviseurs van het bestuur, bij het aanstellen van de nieuwe trainer. Bij de behandeling van het punt: Vaststelling van de contributie enz., kwamen de tongen goed los. Uiteindelijk werden de door het bestuur voorgestelde verhogingen aangenomen, uitgezonderd die van de dameskaarten voor ondersteunende leden, daar de ledenraad van mening was, dat deze niet duurder moesten wor den. Tegen het voorstel waren de heren Brandsteder, Fischer en Neefjes. Voor de rondvraag melden zich de leden Vunderink (buiten gewone leden), Leentvaar (toegangsprijzen), Been (ontactvolle uitlatingen spelers in interviews), Van der Zwaag (lijst van sinds de oprichting benoemde Ere-leden en Leden van Verdienste in het jaarverslag van de secretaris), Pil (gooien van zitkussens), Kraan (doorgaan van geplande vergadering op 10 mei 1976). De heer Van Praag sluit de vergadering met de hoop uit te spreken allen op 10 mei a.s. in goede welstand terug te zien. Vergadering, gehouden op 10 mei 1976 Belangrijkste punt hier is om te beginnen het punt: Beslissing inzake het resumé van de op 3 april 1976 gehouden vergadering betreffende het spelen van derde elftallen van gemengde ver enigingen in de standaardklassen amateurvoetbal. Voorzitter Van Praag spreekt eerst woorden van dank aan het adres van de heer Kraan voor de voortreffelijke wijze, waarop deze het resumé heeft samengesteld. Hij brengt ter kennis wat hij betreffende de voorwaarden heeft vernomen in de jongstleden zaterdag gehouden vergadering van de FBO. Onder meer is het hem duidelijk geworden dat er geen enkele mogelijkheid bestaat dat er nog wijzigingen in de voorwaarden zullen worden aan gebracht. Hierover wordt zeer uitvoerig gesproken. Van alle kanten wordt de zaak bekeken, o.m. ten aanzien van een splitsing in onze vereniging. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 12