afgevaardigden achten het wenselijk en nodig dat in het huis houdelijk reglement een artikel wordt opgenomen betreffende een Technische Adviescommissie, bestaande uit twee leden. Deze commissie adviseert het bestuur in voetbaltechnische zaken, net zoals de Financiële Commissie het bestuur adviseert in finan ciële zaken. De juiste tekst van het artikel wordt in eerste instantie over gelaten aan de Reglementscommissie. 4. Technisch-Directeur. Dit punt is reeds achterhaald door benoeming van een technisch- directeur. 5. Financieel-Directeur (Hoofd Administratie). Bij behandeling van punt 2 werd reeds besloten dat deze titula tuur niet zal worden ingevoerd. 6. Medische Staf. Ondanks dat in de bespreking het bestuur de omschrijving heeft aanvaard, stelt voorzitter Van Praag voor om geen artikel in het huishoudelijk reglement op te nemen betreffende een medische staf. Alle leden gaan met zijn voorstel akkoord. Voorzitter Van Praag deelt nog mede, dat de benoeming van een fysio-therapeut en een masseur niet geschiedt door het bestuur, maar door de clubarts, derhalve door Dr. Rolink. 7. Amateurs. Ook dit punt maakte vele tongen los. De mening van het bestuur is dat, in het belang van de amateurs zelf, momenteel geen wijziging dient te worden gebracht in de huidige gang van zaken. Besloten werd dit punt aan te houden totdat er meer duidelijk heid is omtrent het al dan niet indelen van de derde elftallen in de standaardklassen van het amateurvoetbal. Gaan we daartoe over, dan heeft dit ook wijzigingen in het huishoudelijk reglement tot gevolg. De penningmeester geeft een verslag over de financiële toestand. Hij is blij dat zijn pessimisme, uitgesproken in zijn jaarverslag, niet is uitgekomen. Gelet op de resultaten tot op heden is hij van mening dat de toekomst weer wat rooskleuriger tegemoet kan worden gezien. Aan de rondvraag namen deel de heren Middendorp, Neefjes, Kamlag en Fischer (kunstgrasvloer in de sportzaal), Van Wijk (meer gereserveerde plaatsen), Pil (verzekeringen en het gooien met kussentjes), Potharst (Jan Mulder), Van der Zwaag (be richt in Het Parool betreffende Michels), Lambregts (datum speelgerechtigdheid van de twee nieuwe Deense spelers). Voorzitter Van Praag spreekt van een zeer prettige vergadering met een goede inbreng van verschillende zijden. Betreffende het eerste elftal is hij optimistisch en daarmede sluit hij de ver gadering. Vergadering, gehouden op 8 maart 1976 Het is ruim acht uur als voorzitter Van Praag de aanwezigen welkom heet. Na enige zaken van ondergeschikt belang, stelt hij voor, gelet op de enkele kandidaatstelling, de heren Potharst en Fischer als gekozen te verklaren tot respectievelijk 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad, waarmede alle leden akkoord gaan. De voorzitter feliciteert de. heren met hun benoeming. Betreffende het punt: Opiniepeiling inzake aflossing van de obligatielening, geeft de voorzitter het woord aan de penning meester. De heer Timman zegt dat de obligatielening in 1966 werd uit gegeven ter financiering van de overkapping van de Reynolds- tribune. In de leningsvoorwaarden staat onder meer vermeld, dat een aflossing van 10% per 1 juli 1976 verplicht is, maar óók, dat Ajax het recht heeft op die datum de lening in haar geheel af te lossen. De vraag is nu of het correct wordt geacht dit laatste te doen, omdat de obligatiehouders Ajax indertijd aan het geld hebben geholpen en de notering volgens gegevens van de penningmeester op het ogenblik 150 a 160% bedraagt. Door dat verkochte obligaties in het register bij Ajax op de naam van de nieuwe houder moet worden overgeschreven, is het hem bekend dat in de afgelopen tien jaren niet zoveel mutaties heb ben plaatsgevonden. Nadat de vragen, gesteld door de heren Lambregts, Pil, Neefjes, Van Wijk, Van der Zwaag, Been en De Jongh door de penning meester zijn beantwoord, wordt besloten te handelen conform een door de heer De Jongh ingediend voorstel. Aan de obligatie- houders zal worden medegedeeld dat per 1 juli 1976 10% van de lening zal worden afgelost en dat het bestuur overweegt per 1 juli 1977 het restant in zijn geheel terug te betalen. De hou ders van de uitgelote obligaties krijgen recht van voorkeur bij het aankopen van een seizoenkaart (met reserveringskaart), recht gevende op dezelfde plaats die ze hadden. Na een toelichting aangaande de financiën bracht de heer Tim man ook de cijfers betreffende de brandschade ter sprake, de eventuele uitkering van de hiervoor lopende schadeclaim en de kosten van herbouw. Van deze gelegenheid zal gebruik worden gemaakt om de verbrande ruimten te moderniseren. De schade, ontstaan door het springen van een waterleidingbuis, is mee gevallen dankzij de goede kwaliteit van de vloerbedekking in de kantoorlokalen en in de sportzaal. De schade zal worden vergoed door de verzekeringsmaatschappij. De heer Van Wijk is van mening, dat wij in vergelijking met andere clubs te weinig vriendschappelijke wedstrijden spelen. Er is alleen tegen Haarlem gespeeld. De heer Timman antwoordt dat hieraan zowel door de heer Michels als het bestuur aandacht wordt besteed, maar het moe ten wel aantrekkelijke aanbiedingen zijn en ze moeten ingepast kunnen worden in het wedstrijdprogramma. De heren Van der Zwaag en Pil spreken over de mogelijkheid om te komen tot hogere opbrengst uit reclame door het doen aanbrengen van een bord, waarop tijdens de wedstrijd de scores van de andere wedstrijden (aangeduid met namen van sponsors) op de voet worden gevolgd. Het betekent tevens meer service aan het publiek. Voorzitter Van Praag zegt dat hierover indertijd reeds in het bestuur is gesproken, maar dat er van is afgezien omdat het publiek gedwongen werd om een programmaboekje te kopen om te weten te komen welke wedstrijden het betreffen. De heer Van der Zwaag vindt dat dit ondervangen kan worden door aan het publiek gratis een vel papier uit te reiken, waarop staat aangegeven welke wedstrijden bedoeld zijn bij de op het bord vermelde firmanaam. De voorzitter zegt toe, dat het bestuur een onderzoek zal instel len met betrekking tot het aantal firma's, nodig om het gebruik van een dergelijk bord mogelijk te maken, alsmede naar de aan- maakkosten van het bord en de inkomsten per jaar uit de reclame. Hierna komt het Rapport van de Commissie Zelfstandigheid II ter sprake. Onderdeel 5 van het Rapport betreft indeling van de derde elftallen van de zogenaamde gemengde verenigingen in de standaardklassen van het amateurvoetbal. Dit kan uitsluitend geschieden met inachtneming van bepaalde voorwaarden. Over deze materie ontspon zich een zeer uitvoerige discussie, waarbij vele leden hun zienswijze in deze aangelegenheid naar voren brachten, doch de algemene tendens was, dat de voor waarden voor Ajax niet aanvaardbaar waren. De heer Kraan geeft hierna nog een toelichting op deze materie (hij maakt deel uit van de landelijke commissie in deze aan gelegenheid). De gemengde verenigingen zullen nog een keer in vergadering bijeen komen om de voorwaarden te bespreken. Alle verenigin gen hebben op bepaalde punten weer een andere opbouw. ADO bijvoorbeeld heeft geen enkel probleem, omdat de amateur- afdeling de beschikking heeft over een door hen zelf geëxploi teerde kantine met daarbij een eigen accommodatie en inkom sten uit lotto, toto en contributie. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 11