De 1 Don's I I haarverzorgers Hierna herdenkt hij, door het houden van enige ogenblikken stilte, de leden die ons in het afgelopen verenigingsjaar door de dood ontvielen, waarna de vergadering geopend wordt verklaard. De secretaris deelt mede, dat er alleen een brief is ingekomen van Mr. Dr. E. W. Catz, waarin deze schrijft dat hij 29 augus tus, na acht weken opname in de Boerhaave-Kliniek, weer thuis is gekomen. In verband met herstel van krachten is het hem niet mogelijk deze vergadering en evenmin die van 15 september a.s. bij te wonen. Volgens de heer Timman was de heer Catz afgelopen nacht weer opgenomen en ging het niet zo goed met hem. Nadat de notulen ongewijzigd door de voorzitter zijn vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling, ontvangt laatstgenoemde tevens de lof van de vergadering voor het lijvige en mooie jaarverslag. Nadat de heer Timman, na het voorlezen van zijn financieel ver slag, de vragen, gesteld door de heren Klok, Van der Zwaag, Neefjes, Van Dijk, Van Eijden, Potharst en Volkers, tot volle tevredenheid heeft beantwoord, feliciteert de voorzitter ook hem met zijn uitgebreid stuk werk. In verband met de afwezigheid van de heer Bouwens, voorzitter van de Financiële Commissie, wordt het rapport van de commis sie voorgelezen door de heer Fischer. Dit rapport eindigt met het voorstel van de commissie om de penningmeester en de overige bestuursleden décharge te ver lenen, hetgeen door de ledenraad met algemene stemmen wordt goedgekeurd. De heer Timman licht de begroting toe, nadat hij hiervan een xero-kopie aan de aanwezigen heeft laten uitreiken. De vragen van de heren Volkers, Potharst en Lambregts worden door de penningmeester uitvoerig beantwoord. De begroting wordt hierna ongewijzigd door de ledenraad vastgesteld. Bij de bespreking van het bestuursbeleid begint voorzitter Van Praag met een uitvoerige uiteenzetting van de zaak-Kraay. Hij schetst een beeld van het beleid van de vertrokken technisch- directeur, vooral betrekking hebbende tijdens en na de reis naar Indonesië. Over hoe het toen allemaal verder is verlopen, wordt de leden raad uitvoerig geïnformeerd, evenals over de besprekingen die zijn gevoerd met de heer Michels, welke er toe hebben geleid dat deze er mede instemde om als technisch-directeur ad interim bij Ajax in dienst te treden. Hierna volgt een uitvoerige discussie, waarbij praktisch alle aan wezigen het woord voeren. Bepaalde misvattingen worden tot klaarheid gebracht en gepleit wordt voor een betere communica tie tussen bestuur en ledenraad (van beide kanten uitgaande). Resultaat is een wederzijds begrip ten opzichte van de verschil punten. Het gevoerde bestuursbeleid wordt hierna met algemene stem Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 men goedgekeurd, waarna de voorzitter, mede namens zijn col lega-bestuursleden, bedankt voor het in het bestuur gestelde vertrouwen. Met algemene stemmen wordt de heer Van Praag bij acclamatie herbenoemd tot voorzitter en wordt de heer Van Wijk, met alge mene stemmen, herkozen tot lid van de Financiële Commissie. Het officieel orgaan blijft uiteraard het Ajax-Nieuws. De drie leden van de Redactiecommissie, te weten de heren M. Midden dorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag, worden ook bij acclamatie herkozen. De leden C. C. Kamlag en W. F. Schoevaart worden benoemd tot Lid van Verdienste op grond van aan de vereniging bewezen diensten en de heren H. Bijvank en P. H. Petersen, beiden buiten gewoon lid en lid van de Jeugdcommissie, worden werkend lid. Bij de rondvraag wordt het woord gevoerd door de heren P. van Deijck, J. Potharst, mede namens de heren Leentvaar en Vol kers (opheffing van de Commissie van goede diensten inzake de zaak A. de Wit), W. F. Schoevaart, A. W. van Dijk, G. Fischer (reglementswijziging). De Reglementscommissie wordt benoemd, bestaande uit de heren Fischer, Lambregts en Timman, Been, Middendorp en Boerkoel. In zijn slotwoord gewaagt voorzitter Van Praag van een wat bewogen vergadering. Hij is de ledenraad er erkentelijk voor, dat het beleid van het bestuur werd goedgekeurd. Hij wil nogmaals nadrukkelijk mededelen dat het bestuur de heer Kraay op zijn eigen verzoek ontslag heeft verleend. De tijd zal leren dat dit bestuur de raad en daad van de ledenraad op prijs stelt. Hierna verklaart hij de vergadering voor gesloten. Vergadering, gehouden op 1 december 1975 Voorzitter Van Praag heet om 8.15 uur de aanwezigen welkom en doet, zoals gebruikelijk, eerst enige algemene mededelingen. Hoewel er in het Ajax-Nieuws al veel over is gepubliceerd, meent hij in deze vergadering allereerst aandacht te moeten besteden aan het overlijden van onze ere-voorzitter Marïus Kool haas. In dit gezelschap behoeft hij niet uiteen te zetten wat Koolhaas heeft betekend voor Ajax. Het bestuur meende dit niet beter tot uitdrukking te kunnen brengen dan door in de rouw advertentie op te nemen: ,,Zijn leven was Ajax". Hij wil ook herdenken het heengaan van ons aller vriend Emile Catz. Voor deze beide Ajacieden vraagt hij enige ogenblikken stilte. Daarna heet de voorzitter de heer H. J. W. Pil als nieuw lid welkom in dit illustere gezelschap en hoopt hij op een goede inbreng van hem bij de vergaderingen in het belang van Ajax. Hierna komt de behandeling van het Structuur-Rapport aan de orde. Voor dë goede orde deelt de voorzitter mede, dat reeds in 1974 was begonnen aan de samenstelling van het rapport. Door verschillende omstandigheden, onder meer door de ziekte van Mr. Catz, heeft de verschijning langer geduurd dan de bedoeling was. 1. Ledenraad. Na voorlezing van dit punt merkt de voorzitter op, dat het beleid van de vereniging wordt bepaald door het bestuur en niet door de ledenraad. Deze kan echter wel achteraf het gevoerde beleid afkeuren. Alle leden gaan hiermede akkoord. 2. Bestuur. Alle leden gaan akkoord met de huidige samenstelling van het bestuur, namelijk: voorzitter, secretaris, penningmeester, com missaris algemene zaken en een commissaris amateurvoetbal. Bij het aanvaarden van een bestuursfunctie is voetbaltechnische kennis geen vereiste. Tijdens een bespreking met het bestuur werd reeds besloten dat in plaats van een financieel-directeur, kon worden volstaan met een administrateur. 3. Technische Commissie. Over dit punt werd zeer uitvoerig van gedachten gewisseld. De 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 10