seniores-overzicht De avonturen van Eddie en Eric W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart HET VIJFDE INTERNATIONALE BURGEMEESTER SCHAMPERS TOERNOOI TE UDEN Reeds verscheidene malen hadden de organisatoren van dit evenement gepoogd Ajax naar Uden te krijgen, maar steeds weer hadden wij verplichtingen elders. Dit jaar echter paste dit inter nationale toernooi wonderwel in de planning en aangezien ook Feyenoord en PSV hun deelneming hadden toegezegd, konden we uitzien naar een aantal interessante confrontaties. Alvorens we u echter een overzicht geven van de sportieve prestaties, moeten we eerst een en ander vertellen omtrent de organisatie. Wat in een zo'n betrekkelijk kleine gemeente allemaal moge lijk is. In dit tweedaagse toernooi waren de meeste spelers voor de nacht ondergebracht op de Vliegbasis Volkel. Het ontbijt 's mor gens in de OO-mess zal men in de meeste hotels niet tegen komen. De koffietafel aan het eind van de eerste dag, die ge houden werd in een grote tent op het sportcomplex, mocht er ook zijn en dat de stemming er goed inzat, bewezen de spelers zelf, door de speeches van de afgevaardigden van de verschillende aanwezige clubs te omlijsten met toepasselijk gezang. Na afloop van de maaltijd zorgde een groep muzikanten voor een oor verdovend stuk muziek dat ver buiten Uden te horen was. Het wordt tijd dat we de organisatoren Chris Pluk en Eric Ooy- Vie Eddie en Eric Brendel ;ijn? Nou, gewoon twee ongens die gek zijn van voetballen. Het is een twee- ing en ze lijken als twee Iruppels water op elkaar, arenlang hebben ze met hun >uders op het ouderwets legelijke binnenvaartschip le Tamara de Europese ivieren bevaren. Toen ze waalf werden verhuisde de weeling naar Amsterdam, Laar oom Jack en tante Kitty. !e kregen een vaste plaats in iet elftal van de Scholen- ;emeenschap Amsterdam zie: Eddie en Eric in Amster- am)Mede dank zij Eddie en hic kreeg dit elftal haar kans i München op het inter- ationaal schaduwkampioen- schap voor schoolelftallen (zie: Eddie en Eric in München). Hoe het Eddie en Eric verder verging? Dat staat in twee nieuwe delen vol nieuwe avonturen. Waarin verwikke lingen rondom de beste vriend van de tweeling, Anton Haakman (in Eddie en Eric: ruzie)En waarin de tweeling en Anton vader Brendel uit de nood helpen en ook Eddie zijn geluk vindt (in Eddie en Eric op de Tamara) Geschreven door Guus L. Spaan, met illustraties van Reint de Jonge, voor 7.50 per deeltje bij elke boek handel Uitgaven van Elsevier man hier noemen. Beide heren hebben ontzettend veel werk moeten verzetten om dit toernooi te organiseren en hoewel zij zich nog wel verontschuldigden voor enkele kleine probleempjes, mogen wij toch wel stellen, dat het toernooi op alle punten vol ledig geslaagd mag worden genoemd en dat wij van Ajax, wan neer de kalender dat toelaat, graag nog eens naar Uden terug komen. Een apart woord van dank moeten we nog richten tot Geurt v. d. Haar, leider van FC Uden en gedurende het gehele toernooi onze steun en toeverlaat. En dan vervolgens nog iets over het gebeuren binnen de krijt lijnen. AjaxNEC 22 Naar achteraf bleek heeft Ajax in deze wedstrijd zijn kans op een finaleplaats laten glippen. Met de rust leidde onze ploeg namelijk met 20 en die voorsprong hadden wij niet meer uit handen mogen geven. Arie van Eyden zorgde voor onze eerste goal. Zijn kopbal werd volgens de neutrale grensrechter door de doelman van achter de doellijn weggegrabbeld. Rolf Grootenboer tekende voor de tweede treffer; hij werd op links goed vrij- gespeeld en tegen zijn diagonale schot had de NEC-goalie geen verweer. Kort voor rust ging een schuiver van dezelfde Grooten boer juist langs de verkeerde kant van de paal. In de tweede helft kwamen de Nijmegenaren sterk terug en buitten twee grote fouten in de defensie goed af. Toen ook hadden we helemaal niet mogen mopperen, als NEC met de winst was gaan strijken. AjaxAlemannia Aachen 32 Deze wedstrijd tegen onze Oosterburen had ondanks de 32 winst de nare bijsmaak van twee blessures: Johnny van Helvert en John van Meerlant. Direct dient te worden gezegd, dat de spelers van Alemannia daar part noch deel aan hadden. Het was in beide gevallen een samenloop van omstandigheden. De Duit sers namen reeds vrij spoedig de leiding, toen de linkerspits een fraaie voorzet van rechts ineens inkogelde. John van Meerlant zorgde daarna met een afstandsschot voor 11, maar nog voor de rust keken we opnieuw tegen een achterstand aan. Na de thee maakte Ron Oudendijk wederom gelijk, toen hij een hoge voorzet van Wim Stuut met een halve omhaal tot doelpunt pro moveerde. Kort voor tijd pakten we met een fraaie goal de volle winst. De opgekomen Teun Bogaard werd door Arie van Eyden op tijd aangespeeld en diens scherpe lage voorzet werd door Rob Ombre in het doel gelopen. Ajax—PSV 0—0 De wedstrijd tegen de Eindhovenaren was een sleutelwedstrijd die gewonnen diende te worden, omdat PSV met 31 had gewonnen van NEC en 00 had gespeeld tegen Alemannia en derhalve aan een gelijkspel genoeg had voor de eindstrijd. Al hoewel Ajax in deze wedstrijd opnieuw de betere ploeg was, kwam 't niet tot scoren. Het verlies van de twee spitsen liet zich nu wel ernstig voelen. Daar ook PSV geen treffer wist te produ ceren bleef 't 00, al had Arie van Eyden bepaald pech, dat in de laatste minuten de paal een doelpunt in de weg stond. Geen finale derhalve, maar die teleurstelling was snel vergeten, toen later bleek, dat Feyenoord de tegenstander zou zijn in de strijd om de derde en vierde plaats. AjaxFeyenoord 21 De wedstrijd tegen de Rotterdammers werd bijna een partijtje onderling. De spelers van beide ploegen vormden een grote

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 8