verslag ledenraadsvergadering Als voorzitter Van Praag de bijeenkomst om 20.25 uur opent, blijkt bericht van verhindering te zijn binnengekomen van de heren Bouwens (werkzaamheden), Leentvaar (ziek) en H. Smit (vakantie). Van de zijde der Ereleden geven de heren J. de Boer Sr., G. de Jongh, C. H. Geudeker, W. F. Volkers en later ook de heer R. Vunderink acte de présence. Aangezien er geen ingekomen stukken zijn, niemand op- of aan merkingen heeft ten aanzien van de notulen van de vergadering d.d. 6 april 1976 en ook punt 4 van de agenda: Wijziging art. 4 HR, 5e alinea: .Juniorleden A zijn zij, die op 1 augustus van het lopende jaar de leeftijd van 16 jaar, doch nog niet van 18 jaar hebben bereikt", slechts een korte discussie vraagt, zijn we al vlot aangeland op punt 5, hét onderwerp van deze avond, name lijk: „Beslissing inzake resumé van de op 3 april 1976 gehouden vergadering van de Stuurgroep, betreffende het spelen van derde elftallen van gemengde verenigingen in de standaardklasse." (Voor de goede orde laten wij hierna nog eens de voorwaarden volgen, voorkomende in het rapport van de zgn. Commissie van Zelfstandigheid II.) 1a. Het gelijktijdig thuis spelen van het 1e betaalde elftal en het 1e amateurelftal, indien de keuze valt op het deel nemen aan de standaardcompetities zondagamateurvoet- bal. b. Het gelijktijdig thuis spelen van het C-elftal en het Ie amateurelftal, indien de keuze valt op het deelnemen aan de standaardcompetities zaterdagamateurvoetbal. 2. Een verplichte keuze voor iedere speler van de betaalde voetbalvereniging voor de afdeling betaald- dan wel amateur voetbal. Deze keuze moet gemaakt worden vóór de aanvang van elk seizoen. Tussentijdse overgang in welke vorm dan ook is niet mogelijk. 3. Een eigen bestuur voor de afdeling amateurvoetbal van de betaalde vereniging. IN MEMORIAM Wij ontvingen het bericht dat onze clubgenoot, de heer LAMBERTUS AARSEN op de leeftijd van 74 jaar is overleden. Bep zoals hij genoemd werd was één van onze oudste leden; hij trad op 26 november 1915 tot de Ajax-gelederen toe en werd aldus eind vorig jaar gehuldigd in verband met zijn 60-jarig jubileum. Toen hij begin van dit jaar in het ziekenhuis verbleef, waren de berichten aanvankelijk niet zo gunstig, doch na enige tijd mochten we hem toch weer op de tribune bij de wedstrijden begroeten. Helaas het heeft niet lang meer mogen duren. Zeer zeker zullen wij, zijn uiteraard oudere Ajax-vrienden, een goede herinnering aan hem bewaren. Aan mevrouw Aarsen en verdere familie betuigen wij hier onze deelneming. Beste Bep, rust in vrede. De crematie heeft in stilte plaatsgevonden. 4. Een zelfstandige financiële administratie voor de amateur- afdeling. 5. De afdeling amateurvoetbal zal financieel in eigen behoeften moeten voorzien, m.a.w. geen financiële steun van de betaal de afdeling van de vereniging mogen ontvangen. 6. Verenigingen, die gaan deelnemen aan de standaardcompe tities amateurvoetbal, dienen over ten minste 2 seniores- el ft allen te beschikken, die aan de amateurcompetities deel nemen. Verder wordt opgemerkt, dat het 4e elftal van een betaalde ver eniging niet in de rechten m.b.t. de competitie-indeling treedt, die voordien het 3e elftal genoot. Het 3e elftal zal de naam krijgen van de vereniging met de toevoeging van ,,AV 1". Het 4e elftal zal dan het 2e elftal worden, enz. Het resumé werd samengesteld door de heer A. Kraan, onze Commissaris voor Amateurzaken en uit dien hoofde reeds lang bij de onderhevige materie betrokken. De voorzitter opent de besprekingen met o.m. de opmerking, dat op een recentelijk gehouden bijeenkomst van de FBO hij ver nomen heeft, dat de voorwaarden, zoals wij die nu kennen, de eerste tien jaren zeker niet gewijzigd zullen worden. Een en ander lokt een uitvoerig debat uit, omdat verschillende afgevaardigden van mening zijn, dat de soep niet zo heet gegeten wordt als zij wordt opgediend, m.a.w. er meerdere mogelijkheden voor de clubs zijn om toch op een of andere wijze aan de voor waarden te voldoen. Daarbij vestigt de heer Kraan er evenwel de aandacht op, dat ten aanzien van de vier belangrijkste punten: gelijktijdig thuis spelen van het 1e betaalde elftal en het 1e amateurelftal; een eigen bestuur voor de afd. amateurvoetbal; financiële onafhankelijkheid; geen tussentijdse overgang van spelers in welke vorm dan ook, in elk geval een sterke organisatie vraagt, die echter bij ons ontbreekt, omdat we daarvoor het kader niet hebben. Op dit punt zijn vele verenigingen ons ver voor. Een club als b.v. ADO/Den Haag is klaar. Heeft baten uit een door hen zelf geëxploiteerde kantine, een eigen complex, zo'n 20 mensen die wekelijks de lotto- en toto-formulieren ophalen en daarmede de Hagenaars een behoorlijke bron van inkomsten verschaffen. Dat alles is zeker een zware taak, maar het gebeurt. Zoiets bij ons op poten te zetten Ziet hij niet! Verder wordt opgemerkt dat, afgezien van de vraag of het voor stel op de Bondsvergadering zal worden aangenomen, het verder nog maar een afwachten is óf door je eerste amateurelftal in de standaardklasse te laten spelen, dit inderdaad ten aanzien van het behoud van Juniores, een gunstiger effect zal hebben. Is het niet, dat de grote voordelen die verschillende amateurclubs tegenwoordig bieden, hét punt is waar we tegen vechten Voordelen in een vorm die Ajax niet kan bieden. Intussen waren er tijdens de discussies verschillende voorstellen gedaan en meningen geuit ten aanzien van het behoud van de Juniores, wanneer dezen zijn aangeland op het punt dat zij over gaan de Seniores. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 6