van de voorzitter after shave "Jl IU Het mag bij u reeds als bekend worden verondersteld, dat het zgn. Rapport van de Commissie Zelfstandigheid II in de Bondsvergadering van zaterdag 12 juni jl. werd afgestemd (één stem tekort). Hier door ging de veel besproken indeling van derde elftallen van clubs uit het betaalde voetbal in de standaardklasse van de amateurs, niet door. Wat Ajax betreft was al besloten (u kunt dit in dit clubblad ook nog weer eens na lezen in het verslag van de Ledenraadsver gadering d.d. 10 mei jl.) óók bij aanname van het Rapport niet aan de standaard klasse deel te nemen. Ook PSV nam een dergelijke beslissing. Maar gezien de belangen in dit opzicht van andere clubs (ADO, NEC e.a.) en trou wens het feit dat het gehele Bondsbestuur achter het voorstel stond, was er ook voor de niet-deelnemers reden om: vóór te stemmen. Zoals ik in de bijeenkomst op merkte: ,,voor de eenheid". Het is bijzonder betreurenswaardig, dat het juist iemand uit de Betaalde Sector geweest is, t.w. mr. H. R. P. C. v. d. Vlugt, een man die praktisch geen bemoeienis (officieel: na 30 juni jl.) met zijn club, de FC Groningen meer had, die meende als nog te moeten tégen stemmen. Dat had niet mogen gebeuren. De heer v. d. Vlugt had op deze vergadering helemaal niet meer aanwezig mogen zijn. Een en ander is dan ook, naar mijn mening, aan te mer ken als een zeer zwak beleid van de FC Groningen een dergelijke figuur af te vaardigen, zonder zich tevoren ervan te overtuigen wat deze man zal gaan stem men of juister, hem een bepaalde opdracht te geven, De FC Groningen heeft met de handelingen van deze heer v. d. Vlugt het Betaalde Voetbal een bijzonder slechte dienst bewezen Een kwalijke rol heeft in deze aangelegen heid ook de heer H. H. Feringa (Lande lijke Bond van Amateurs) gespeeld. Naar aanleiding van een zeer demagogische rede, waarin hij stelde geen zin te hebben in een verdere infiltratie van het Betaalde Voetbal, zou ik willen opmerken, dat de heer Feringa tijdens de vergadering in maart jl. géén bezwaren tegen het Rap port liet horen. Zich nu zó negatief op te stellen, daar krijg ik toch wel om het zo maar eens uit te drukken een nare smaak van in mijn mond. En dit laatste vooral, nadat in de rondvraag de heer Feringa nog eens een keer het woord kreeg en tóen op allerlei manieren zijn eerste aantijgingen jegens het Betaalde Voetbal weer trachtte goed te maken resp. zoete broodjes ging bakken Tot slot bekritiseer ik de houding van de heer J. W. van Marie (vice-voorzitter), die er eigenlijk als voorzitter van de amateurs zaken zat, maar tijdens de debatten daar in het geheel niet aan heeft deelgenomen. Hij, die zelf ook een voorstander van het Rapport was (ik zei reeds eerder: het ge hele Bondsbestuur stond er achter), toon de op deze vergadering ik kan het niet anders zien wel een bijzonder slappe houding. En als ik dan met een terugblik op de Europese Kampioenschapen in Joegoslavië van 16 tot 20 juni jl. nog even in het kritische vak mag blijven, dan wil ik in dit verband uiting geven aan mijn ontsteltenis met betrekking tot de intriges van figuren als een Cruijff, een Knobel, een Jack van Zanten, alsook de houding daarbij van enkele bestuursleden van de Sectie Be taald Voetbal van de KNVB. Ware het niet dat op dit moment zovelen met vakantie zijn, na overleg met de bestuursleden van andere clubs zou het volkomen gemoti veerd zijn een Buitengewone Algemene Vergadering van het Betaalde Voetbal bij elkaar te roepen. Maar de zaak zal nu zeker dienen in de komende Najaarsver gadering. Mag ik dan de mineur van mijn artikel af sluiten met een oprecht compliment aan ónze spelers bij de EK, t.w. Ruud Krol, Piet Schrijvers, Wim Suurbier en Ruud Geels, voor hun gedrag en zeer zeker uit stekend spel. Zij hebben Ajax op waar dige wijze vertegenwoordigd. Nu er niet gevoetbald wordt de tribu nes elke zondag verlaten liggen lijkt het erop, dat we bij Ajax in een rustige periode zitten. Maar, zoals u dat ook reeds in Kroniek hebt kunnen lezen, is dat aller minst het geval. De voorbereidingen voor de a.s. Jaarvergadering van de Ledenraad alsook de Algemene Ledenvergadering op 2 resp. 13 september a.s. daar wordt hard aan gewerkt. Secretaris Jan Westrik en penningmeester Henk Timman zijn druk bezig aan hun jaarverslagen, op de Ad ministratie is o.a. de diploma-uitreiking in volle gang met daarnaast nog vele activi teiten ten aanzien van het nieuwe seizoen. Dan is er ook nog de transfer-markt en ga zo maar door. Als nieuwe spelers voor de A-Selectie zijn aangetrokken: Johan Zuide- ma, Dick Schoenaker en Hans Erkens, ter wijl ons verlieten: Gerrie Mühren, Arno Steffenhagen, Henk van Santen, Eddie Kraal, Kick Seegers en de gebroeders Staats. Een hartelijk welkom aan de new-comers, en tot de scheidenden: veel succes in de nieuwe werkkring. Onze nieuwe coach, de heer IVIC, heeft, tijdens een verblijf van enige dagen hier, met de mensen van onze technische staf alsook met de heer Dalmulder het orga nisatie-schema voor het nieuwe seizoen doorgenomen en is daarbij vastgesteld wat er zo allemaal moet gaan gebeuren. Het is bekend, dat het de laatste jaren de gewoonte was, de training te doen aanvan gen met een verblijf in een trainingskamp elders in Nederland. Dat trainingskamp komt er ook nu weer, doch is dan geves tigd op Middenweg 401, inderdaad, in ons eigen domein. De heer IVIC was van oordeel, dat ook in eigen omgeving, bij een dagelijks ver blijf van 's morgens tot 's avonds, waar alles en iedereen bij de hand zijn (medi sche verzorging, massage etc.), de nodige conditie en saamhorigheid kunnen worden opgebouwd. En vooral is dit aantrekkelijk, nu de verbouwing (na de brand) gereed is: de ruime kleedkamers met hun fraaie outillage, de nieuwe sauna etc. etc., je kunt je eigenlijk geen beter ,,kamp" voor stellen. Natuurlijk is ook reeds een trainingspro gramma vastgesteld: op zaterdagavond 24 juli a.s. spelen we in ons Stadion een wedstrijd tegen de Surinaamse kampioen: ROBIN HOOD. Een week later ook aan de Middenweg een ontmoeting tegen STOKE CITY. Dan is er verder op 6 en 8 augustus onze deelname aan het toer nooi: AMSTERDAM 701, terwijl we ver volgens op 15 augustus in Marokko spelen. Verder staan er, gelijk voorgaande jaren, ook nog oefenwedstrijden tegen enkele amateurclubs op het programma; u ziet, activiteit genoeg. Op 22 augustus neemt de competitie een aanvang voor we het weten is het al weer zover. Ik hoop, dat u allen met de nodige voetbalhonger weer bij de wedstrij den aanwezig zult zijn. Tot dan! J. van Praag ffMinTmHl ec/£f3tt J 1 ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 5