kroniek ajax-meuws Het seizoen 1975-1976 is nog slechts een herinnering Voorbij. Rustop alle voetbalfronten. Nou rust Er is geen training meer geen wedstrij den maar overigens is er organisatorisch nog volop activiteit. De voorbereiding van het nieuwe seizoen aan- en verkopen en vernieuwingen de velden, die weer groen moeten wor den neen, werkelijke rust is er in zo'n vereniging als Ajax nooit. Wat ons eerste elftal in het algelopen seizoen aangaat, de laat ste wedstrijd: TelstarAjax werd een gelijkspel (11Reeds eerder was komen vast te staan dat we als derde" zouden ein digen, achter kampioen PSV alsnog vanaf deze plaats onze wel gemeende gelukwensen!) en Feyenoord. De officiële eindstand vindt u tevens in deze uitgave opgenomen. Daaruit kan dan wel geconcludeerd worden, dat mét zij het op enige afstand de FC Twente erbij, er dit jaar wel een duidelijke kopgroep was, waarbij de achterstand van Ajax op PSV (3 punten) hoofdzake lijk was gelegen in een groter aantal gelijke spelen in de uit wedstrijden. Zoals we de vorige keer ook al schreven beslist geen slécht jaar voor Ajax. Dat we voor het komende seizoen weer eens rekenen op ja, dat wordt zo langzamerhand eens tijd! Het C-elftal verrichtte een fraaie prestatie door op het Inter nationale Jeugdtoernooi van Haarlem, dat zeer sterk bezet was, de finale te halen (tegen Stoke City), prachtig voetbal speelde Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1975/1976 - Juni/Juli 1976 - No. 9/10 Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 31 juli 1976 op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag: RUUD GEELS topscorer (29) seizoen 1975/1976 en slechts bij het penalty-nemen het hoofd moest buigen. O.a. trainer Bob Haarms was zeer tevreden en dan móet het ook wel goed geweest zijn. Ook onze Seniores deden buiten de grenzen van zich spreken. Tijdens een Engelse Pinksterreis werd de naam van Ajax in Albion hoog gehouden, waarover u verderop een uitgebreid ver slag vindt. Met het herstel van ons aller vriend Barend Tak is langere tijd gemoeid dan verwacht en gehoopt werd. Hoe het ook zijn zal straks, hij heeft te kennen gegeven alle activiteiten, o.a. als lid van de Jeugd-Commissie, te willen be ëindigen. Ook vanaf deze plaats willen wij Barend voor het zéér vele dat hij in de loop der jaren in het belang van zijn Ajax heeft gedaan, de oprechte dank betuigen van allen die met hem moch ten samenwerken resp. in clubverband met hem te maken hadden. Barend, nogmaals van harte beterschap en we hopen je weer spoedig in de Ajax (Jeugd-) kring te mogen begroeten. KAREL KAM LAG, jarenlang (wij menen dat het er zo ongeveer 18 moeten zijn) leider van de Ajax-Pupillen en daarnaast ook vele seizoenen trainer van de jongsten onzer Jeugd, heeft zijn functie als zodanig beëindigd. Een en ander houdt verband met de omstandigheid, dat de heer Kamlag, zoals inmiddels algemeen bekend, het beheer voert over het AJAX-JEUGDHONK. In die kwaliteit blijft hij natuurlijk wel midden in die wereld", aan de opbouw waaraan hij zelf zo enorm veel heeft bijgedragen. Maar officieel is er wat veranderd, welke gelegenheid we willen benut ten, Karei, om je hartelijk te danken namens zovelen: de hui dige Pupillen, de ex-Pups, je collega's van de Jeugd-Commissie e.a. voor je grote verdiensten jegens onze club en vooral voor de prettige samenwerking die met jou, man met dat grote Ajax-hart, altijd mogelijk is. Dat dat rood-witte hart nog lang zo mag blijven kloppen De heer Kamlag wordt opgevolgd door zeker geen onbekende in onze jeugdkringen, nl. de heer HANS BIJVANK, die we vanaf deze plaats veel succes toewensen. Bij de foto op pag. 20, voorkomende in ons vorig clubblad, staat vermeld, dat onze Pupillen in de (voor-)wedstrijd tegen AFC met 52 wonnen. Dit is niet juist; de uitslag was: 20 voor Ajax. Met onze verontschuldiging Aan een zeer oude relatie is kortgeleden een einde gekomen. We bedoelen het contact dat er was tussen onze vereniging en de N.V. Boekdrukkerij v/h J. Jesse, aan de N.Z. Voorburgwal. Bij Jesse" werden, heel lang geleden, de eerste drukwerken voor Ajax uitgevoerd; ook het clubblad is, na zijn geboorte, gedurende vele jaargangen daar van de persen gerold. Maar de zaak Jesse" kreeg meer het karakter van een boek winkel, de drukkerij voldeed minder aan de steeds meer eisende tijd moderner uitvoering, sneller werkend en dat leidde er toe, dat men ook van de Ajax-klandizie opdrachten ging missen. Doch enige verbinding was altijd nog blijven bestaan: o.a. diplo ma's e.d. alsmede het jaarlijkse drukwerk voor de Bordjesclub. Enige maanden geleden echter zijn de betrekkingen definitief verbroken, toen de huidige heer Jesse besloot het pand aan de N.Z. Voorburgwal te verkopen. Wij meenden een en ander toch in deze kolommen te moeten 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 2