Don's tussen finish en start... 1 haarverzorgers M vervolg van pagina 12 hoven. Geheel onnodig kwamen we met 20 achter, tegen een fysiek sterkere tegenstander. Vlak voor tijd werd het toch nog 21, een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De tweede wedstrijd, tegen Volendam, werd ook (onnodig!) verloren. Ajax was de gehele wedstrijd sterker, kreeg kans op kans, doch Volendam maakte de doelpunten. Twee uitvallen: 20. Ook nu wist Ajax nog op 21 te komen. Tegen Sparta lukte het dan toch beter. Deze wedstrijd werd ,,maar'' met 10 gewonnen, m.a.w. ook nu werden weer heel wat kansen onbenut gelaten. Ajax eindigde in de B-poule gelijk met Sparta. Dus penalties moesten beslissen wie 3e of 4e werd. Ajax won! Voor de 5e en 6e plaats moest daarna gespeeld worden tegen ADO. Eindelijk doch wel te laat kwam de doelpunten-machine op gang. Het werd uiteindelijk 40 voor Ajax. De eind-uitslag was: 1. Eindhoven; 2. Lijnden; 3. Borussia MG; 4. Volendam; 5. Ajax; 6. ADO; 7. Haarlem; 8. Sparta. Jammer, dat Ajax pas te laat ging voetballen. Anders waren we zeker hoger geëindigd. Tot slot wens ik alle juniores, pupillen en commissieleden een prettige vakantie en tot het volgende seizoen. H. Bijvank In deze tijd van Tour de France, Wimbledon en komende Olym pische Spelen is het geen eenvoudige zaak enige concentratie op te brengen voor het edele voetbalspel. Nu is het bepaald niet zo, dat er totaal niets gebeurt; o.a. geeft de opsomming daaromtrent in het artikel ,,Van de voorzitter" u enige beeld hierover. Maar voor de buitenwereld is het duidelijk komkommertijd. De H.H. voetballers genieten (wel zeer aannemelijk) van een zonnige en om met het weerbericht van de laatste dagen te zeggen: zéér warme vakantie, om straks weer fris en monter aan de start van het nieuwe seizoen te verschijnen. Natuurlijk geldt dat niet alleen voor het eerste elftal, maar voor alle teams, ja, inclusief de Pupillen-elftallen. Want ook op dit niveau worden van de speler tjes prestaties verwacht, Ajax waardig. Nu hebben we over de Jeugd zeker niet te klagen: de eerste twee teams der A-Juniores, alle elftallen der B-Juniores en de Juniores C1 zijn immers kampioen, een resultaat om met recht trots te zijn. We weten het, we vertellen u hiermede geen nieuwtje. Dat was ook de bedoeling niet. We lieten die resultaten, vervat in het totale beeld van onze Juniores, nog eens aan ons voorbij gaan bij de overpeinzing dat er toch uit die eigen kweek" enige spelers naar voren kunnen (zullen) komen voor het „grote werk". Want niet alleen in de competitie waren de successen groot, ook in de later gespeelde toernooien van internationale klasse domineerden de Ajax-elftallen. Dat verraadt talent zonder hetwelk immers de prachtige resultaten niet verkregen zouden zijn! Van de Seniores is, aangaande de competitie, weinig of geen succes te melden. Was toch reeds besloten dat ons eerste Senio- res-elftal in ieder geval niet aan de zgn. standaardklasse zou deelnemen (u kunt daarover in dit clubnieuws meer lezen, o.a. ook dat het plan in de Bondsvergadering werd afgestemd), de discussie hierover in de Ledenraad heeft naar mijn smaak het grote voordeel gehad, dat nu plannen zijn gemaakt om de sector: SENIORES nieuw leven in te blazen. Is het tegenwoordig zo, dat de betere voetballer vaak liever in het eerste elftal speelt van een op papier échte amateur vereniging dan in het derde of vierde elftal van Ajax, in feite kan in dit laatste geval gesproken worden van: Ajax 1 - Amateurs resp. Ajax 2 - Amateurs enz. Dat daarnaast veelal nog andere factoren aanwezig zijn zal het niet altijd eenvoudig maken die betere voetballer voor ons Seniores-voetbal te behouden, doch ik dacht dat, als daar ver standig aan gewerkt wordt, met toch méér resultaat dan we de laatste jaren gewend zijn. Over de tweede plaats van het C-elftal en de derde plaats van het eerste team is al genoeg geschreven, leder jaar wordt ge poogd dat (betaalde) C-elftal bij de eerste drie plaatsen in de eindrangschikking te krijgen. Dit met het doel toch naar een zeker gegeven toe te werken. Het afgelopen seizoen is dat gelukt en aldus kan men tevreden zijn. Het eerste elftal heeft met de derde plaats in de eindrangschikking tenminste Europa-Cup voetbal verzekert. Men kan zich daarmee gelukkig prijzen, al is het natuurlijk niet, waar men aan het begin van het seizoen vanuit gaat. Het heeft er wel geruime tijd naar uit gezien dat de ploeg hoger zou reiken, maar dat heeft toch niet zo mogen zijn en we kunnen alleen maar hopen dat het volgende seizoen ons weer eens het grotere succes zal brengen. Daarom zullen we verder niet langer blijven stilstaan bij wat gebeurd is. Gedane zaken nemen toch geen keer en zeker niet bij voetbal. Ook dat gaat door en voor u het weet is het augus tus. De transfertijd is nog in volle gang. Ajax heeft zich reeds verzekerd van de drietal nieuwe aankopen: Hans Erkens (ex- Fortuna SC), Dick Schoenaker (ex-De Graafschap) en Johan Zuidema (ex-NEC). Ons verlieten o.a. Gerrie Mühren, Henk van Santen en Arno Steffenhagen. Het is nu eenmaal zó in het voet bal en in het bijzonder bij het Betaalde Voetbal dat de één gaat, de ander komt. Dit voetbal kent z'n eigen normen en ge woontes, waarbij men zich eigenlijk over niets moet verbazen. Dat hebben ons de Europese Kampioenschappen in Joegoslavië wel geleerd. Een goed bewijs van wat er in ons enge voetbal wereldje allemaal mogelijk is. Ja ja! Maar laten we verder gaan. Voorlopig is het nog volop vakantie en kan genoten worden van louter zomersporten. Toch zal binnen afzienbare tijd die beroem de en beruchte „honger naar de bal" weer opkomen, de echte liefhebber een zucht van verlichting slaken als die „knikker" weer gaat rollen en de competitie een aanvang neemt. Het afgelopen seizoen was zeer interessant; spanning tot op de één na laatste zondag, bijna iedere week een topduel, volop verrassende uit slagen, kortom: alles was mogelijk. We zien niet in waarom dat het volgende seizoen weer niet zou kunnen Met die gedachte zouden ook wij bijna wensen dat het al weer zover was Tijn Middendorp Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 15