jong ajax beide verdedigingen wisten, soms op gelukkige wijze, doelpunten te voorkomen. Vlak voor tijd kreeg Ronnie Oudendijk dé kans om de wedstrijd in ons voordeel te beslissen, maar de keeper voorkwam dit op bekwame wijze, zodat onze tweede match ein digde in een draw. Gedurende de maaltijd na de wedstrijd, waarbij de burgemeester en de president van Thame United vriendelijke woorden aan ons adres richtten, bedankte Gerrit Fischer de sprekers namens Ajax voor de gastvrijheid en de sportieve wedstrijd. De Tweede Pinksterdag (een gewone werkdag in Engeland) werd benut om te winkelen. Voor de meesten waren al die kolos sale winkelhuizen en straten een openbaring. 's Avonds, na het diner, nam het Ajax-gezelschap, in verband met de snel naderende vakanties, reeds nu afscheid van Gerrit Fischer, die na ruim zeven jaar een streep zette achter zijn functie als leider van het 1e Seniores-team. Mede namens Wim Schoevaart sprak Rob Been enige welgemeende woorden aan het adres van Ger en zijn vrouw Rie. Hij overhandigde daarbij tevens enkele attenties. Uit naam van de spelers voerde captain Arie van Eyden het woord en deed dit vergezeld gaan van fraai glaswerk met inhoud. Aangenaam verrast dankte Gerrit Fischer de Ajacieden voor de prettige woorden en de leuke geschenken en tevens voor de fijne tijd die hij als elftalleider had meege maakt. De laatste ochtend van onze Engelse trip had ons gezelschap vrijaf. De officials waren door mr. Norman Matthews en mr. Adrian Titcombe uitgenodigd voor een lunch, gevolgd door een bezoek aan het gebouw van de Football Association, gelegen aan Lan caster Gate. Na het gastenboek getekend te hebben, werden onze Ajax-ver- tegenwoordigers rondgeleid in dit prachtige, klassieke onder komen van de bakermat van King Soccer. De geschenken, die in een bijna 100-jarig bestaan werden verkregen, staan hier als in een museum ten toon gesteld. De historie en traditie komen hier op waardige wijze tot uiting. Op tijd, circa 16.00 uur, waren wij in het hotel terug om gezamenlijk per bus te vertrekken naar het vliegveld Gatwick. Voordat de chauffeur echter startte, dankte de heer Matthews Ajax voor de voorbeeldige wijze, waarop onze groep zich had gedragen. In veertien jaar Eurosportring-ervaring was Ajax zijns inziens een van de meest correcte ploegen. Vanaf deze plaats willen wij mr. Norman Matthews nogmaals hartelijk danken voor alles wat hij gedurende deze vier dagen voor ons gedaan heeft. Alle deuren werden door hem geopend, geen moeite was teveel, kortom: grandioos! Zo kunnen wij allen terugzien op een geslaagde en schitterende trip, die nog lang in onze herinnering zal blijven. Deelnemers aan dit gebeuren: W. F. Schoevaart en G. Fischer (leiders). A. R. Been (verslaggever). H. Wijnands (trainer). W. Knaap, G. S. Dekeling, K. H. Pont, R. Grootenboer, R. C. Ombre, J. J. van Meerlant, R. G. Oudendijk, F. Groo- kermolen, J. F. van Helvert, H. P. J. Henrichs en H. de Jong. tenboer, A. J. van Eyden, T. Bogaard, J. de Vos, J. H. Bus- Ons C-elftal besloot het seizoen 1975-1976 met deelname aan het DERDE INTERNATIONALE JEUGDTOERNOOI VAN DE FC HAARLEM, dat gedurende de Pinksterdagen (5, 6 en 7 juni jl.) werd gehouden. Ajax was ingedeeld in poule A met: Pools Jeugdelftal, FC Ant werp, Sheffield United en Telstar. In poule B traden aan: Feyen oord, Stoke City, Lierse SK, Celtic en Haarlem. Zoals u ziet, een zeer sterke bezetting. Wel, het Ajax-team, onder technische begeleiding van de trainers Bob Haarms en Dick de Groot, heeft een uitstekende prestatie verricht: als winnaar van poule A in de finale tegen Stoke City (de andere poule-winnaar). In die eindstrijd ook na de verlen ging nog steeds 00 en toen helaas na het nemen van straf schoppen (12!!!) verloren. Dus met ere Een zeer tevreden Bob Haarms vertelde er ons met veel lof over, Dick de Groot zette het een en ander op papier, waaruit wij in het kort citeren: „Zaterdag 5 juni speelden wij tegen het sterke Poolse elftal 00, hetgeen een goede prestatie was. De tweede wedstrijd op die dag was tegen de FC Antwerp, welke ontmoeting wij, door zeer goed voetbal, met 20 wonnen, door doelpunten van Peter v. d. Hengst. Een goed besluit dus van de eerste dag. Ook de Eerste Pinksterdag tegen de IJmuidenaren (Telstar) groeiden wij naar een uitstekende vorm. We zegevierden met 21, waarbij aangetekend dat onze goals als schitterende doel punten van Simon Tahamata en Eddie Kraal werden genoteerd. Deze partij speelden we 's morgens. In de middag moesten we het opnemen tegen de ploeg van Sheffield United. Bij een gelijk spel zouden we ons in de finale plaatsen. Het werd een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd, met veel spanning en het bleef 00, zodat we in de eindstrijd zaten tegen het Engelse team Stoke City. Wel, die finale is een machtige wedstrijd geworden, waarvan iedere aanwezige oprecht heeft genoten. Onder, ik mag wel zeggen: tropische omstandigheden werd daar niettemin een gran dioze partij voetbal op de grasmat gelegd, die vooral voor het zo jeugdige team van Ajax bij de toeschouwers groot enthou siasme teweeg bracht. Het was ook inderdaad een prachtige prestatie, die voor het volgende seizoen goede mogelijkheden in zich bergt." De spelers waren: Rob Tervoort, Peter Jager, Hennie Das, Hans Singerling, Freek Lamain, René de Haan, Eddie Kraal, Han Beyne, Roel Brenker, Simon Tahamata, Rob Kok, Peter v. d. Hengst, Leo van Oers, Wim Schock, Ronald Klinkenberg en Ad Bouma. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 10