seniores-overzicht W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Veel eerder dan we gedacht hadden, kunnen we u de eindstanden aanbieden van de competitie 1975-1976. Het is niet direct een erg succesvol jaar geworden in die zin, dat we een kampioen mochten bejubelen. De verschillende elftallen moesten met een bescheiden plaats genoegen namen. Toch is het een verheugend fet, dat wij dit jaar in verhouding tot andere jaren bijna geen strafzaken kenden. Dat de resultaten aan de magere kant bleven heeft verscheidene oorzaken, die wij in vorige clubbladen regel matig en duidelijk aan de orde hebben gesteld. Gezien de positieve geluiden t.a.v. de seniores de laatste tijd mogen wij hopen dat het komende seizoen een betere periode zal worden. Wij hebben voor u nog een staartje competitiewedstrijden, als mede de complete eindstanden van dit seizoen. Ajax 3 moest in SDW 2 zijn meerdere erkennen. Het werd een niet al te beste wedstrijd van een elftal dat wel wilde, maar niet in staat was de tegenstander zijn wil op te leggen. SDW nam een 02 voorsprong, waarna Jan Ferron de achterstand wist te verkleinen 12). De laatste wedstrijd van het seizoen werd gespeeld tegen Haar lem 3 op het fraaie hoofdveld als voorwedstrijd bij Haarlem Heracles. Onze jongens lieten zien dat op een voortreffelijk veld goed gevoetbald kan worden. Combinaties kwamen nu wel goed uit de verf en Haarlem moest dan ook na twintig minuten een tegentreffer van George Dekeling toestaan. Nog vóór de rust kwamen de gastheren gelijk, maar daar was toch een fout van Willem Knaap voor nodig (11). In de tweede helft wist Ajax het spel steeds beter naar zijn hand te zetten en na ongeveer een kwartier scoorde Sjaak Swart de winnende treffer uit een goede voorzet van Hennie Henrichs (12). Ajax 4 besloot de competitie met drie overwinningen en eindigde daarmee op een fraaie vijfde plaats. Van Amstelland 2 werd met 31 gewonnen in een goed gespeelde wedstrijd. Johnny van Helvert opende de score, maar bleef verder te egoïstisch om de voorsprong te vergroten. De gasten konden zelfs nog gelijk maken alvorens de arbiter voor de rust floot. Na de hervatting stond Ajax reeds binnen vijf minuten op winst, toen Ben van de Vegte voorbereidend werk van Edwin Fischer kundig afrondde. Tien minuten later slalomde Hans de Vos door de verdediging van Amstelland, waarna hij Edwin Fischer in staat stelde de eindscore op het bord te brengen (31). Een door omstandigheden op zes plaatsen veranderd Ajax 4 startte tegen Pancratius 2 in Badhoevedorp, op een door de droogte en harde wind, voor normaal voetbal moeilijk bespeel baar terrein, behoudend. Toch klikte het wel in dit „samenraap sel", omdat ieder bereid was te knokken. Vlak vóór rust kregen we een penalty toegewezen, die door Hennie Henrichs bekwaam werd benut. In de tweede helft kregen wij reeds direct een fraaie kans op 02, maar Jan van Eyden werd op het kritieke moment flink aangepakt, zodat het beslissende schot niet kwam. Een kwartier voor tijd kwam Pancratius fel terug, maar met kunst- en vliegwerk werden de twee punten vastgehouden. De laatste wedstrijd tegen Elinkwijk 2 was in feite een forma liteit, maar wij wilden na zo'n ongeregeld seizoen toch wel graag winnen. De Jeugd spelers Jan Schipper, Johnny Duyvelshoff, Peter Zinkstok en Co van Eek pasten zich zeer goed aan en speelden een prima wedstrijd tegen de reserves van hoofdklasser treffer te scoren na een fraaie solo. Joop de Vries had daarvóór reeds een strafschop verzilverd. Met iets meer geluk hadden Co van Eek en Peter Zinkstok de stand zelfs nog een comfor tabeler aanzien gegeven, maar helaas, het mocht niet zo zijn. Integendeel, kort voor tijd presteerden de Zuilenaren 't zelfs de achterstand te verkleinen (21), maar daarna werd de winst kundig vastgehouden. Ajax 5 had in zijn laatste wedstrijden erg weinig geluk. Tegen Schellingwoude 2 in De Meer bleef de stand ten onrechte dub- belblank. Zeer vele mogelijkhden strandden op paal en lat en toen de doelverdediger tot twee maal toe reeds was gepasseerd, kreeg hij hulp van een teruggesnelde verdediger. Martin Groo- tenboer in ons doel had zelfs heel weinig te doen. Bij Aristos 3 werd een danig gehavend elftal wederom op een puntendeling getracteerd. Martin Swinkels en Jan Ferron (2x) scoorden de Ajax-treffers en door een ongelukkige eigen inzet in blessure-tijd kwam Aristos op 33. We kregen daarmee weder om geen loon naar werken. De uitwedstrijd tegen kampioen Voorland 2 werd een 21 nederlaag. Jack van Beetz opende de score met een fraai af- standsscshot (01) en toen de arbiter reeds met de fluit aan de mond stond voor het rustsignaal viel de gelijkmaker. Kort na rust scoorden de groen-witten wederom. Ajax ging daardoor steeds nerveuzer spelen en kon toen niet meer langszij komen. De laatste wedstrijd tegen het altijd lastige WMS 3 werd uit eindelijk wederom een gelijkspel. Ajax nam de leiding uit een fraaie combinatie, waarin de gehele rechterflank een aandeel had. Via een buitenspeltreffer kwamen de gasten in de tweede helft gelijk, maar Co van Eek bracht ons kort daarop weer op voorsprong (21). WMS had echter het laatste woord en pas seerde doelman Grootenboer kansloos (22). Ajax 6 speelde tegen APGS 2 slechts een halve wedstrijd. Bij een ruststand van 00 was de scheidsrechter door een lastige blessure niet meer in staat de wedstrijd uit te fluiten. Daarop werd besloten de ontmoeting te staken. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 9