BRILLEN buitengewone ledenraadsvergadering van 6 april 1976 Oogmeting Voorzitter Van Praag opent om half negen de bijeenkomst met een woord van welkom, waarbij hij er zijn bijzondere erkentelijk heid over uitspreekt dat, ondanks dat de bijeenroeping op zo'n korte termijn heeft plaatsgevonden, toch praktisch alle leden aanwezig zijn, zo ook de Ere-leden Geudeker en Vunderink. Bericht van verhindering is ontvangen van de heren De Boer Jr., Bouwens en Klok. Nadat de vergadering geopend is verklaard, blijkt het dat er geen binnengekomen stukken zijn en waar er t.a.v. de weer keu rig door secretaris Jan Westrik samengestelde notulen van de bijeenkomst van 8 maart 1976 praktisch geen op- of aanmer kingen zijn, zit de Ledenraad al spoedig aan punt 4 van de agenda. Bestuursmededelingen en wat verder ter tafel wordt gebracht Hier doet, aangaande Technisch-Directeur, de heer Michels, de voorzitter zijn relaas, waarvan de inhoud in grote lijnen reeds bekend is uit het artikel „Van de voorzitter", voorkomende in ons vorig clubnieuws (pag. 4). De heer Van Praag zegt dan verder dat, direct na het bericht (5 april) betreffende het weggaan van R.M. een bestuursver gadering werd gehouden, in welke o.m. werd besloten met spoed de Ledenraad bijeen te roepen en wel voor de volgende avond (6 april), teneinde dit college alleréérst te informeren. Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen 1e klas kleur - zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier voor alle ziekenfondsen Intussen is (tijdens deze Ledenraadsvergadering - Red.) de heer Boering bezig telefonisch alle A-Selectie-spelers in te lichten; zij zullen de volgende dag, 's middags om 13.00 uur, in de be stuurskamer een bijeenkomst hebben met het bestuur en de heer Michels. Direct zal de heer Van Praag zich naar de in het Restaurant wachtende journalisten begeven, die hij het volgende communi qué gaat verstrekken: ,,De heer Michels heeft hedenavond het bestuur der AFC Ajax te kennen gegeven, dat hij zijn werkzaamheden als technisch-directeur ad interim per 30 juni a.s. beëindigt." Zouden er van de zijde der Pers vragen komen over: het waarom, dan zal de voorzitter verwijzen naar de heer Michels; de persoon lijke omstandigheden houden de zaak voor ons immers ook in het onwetende. Wat de aanstelling van een opvolger aangaat, heeft het bestuur twee personen op het oog. Voorzitter Van Praag zegt daarbij dat, waar eerder een voorstel is aangenomen inzake een Tech nische Advies-Commissie, hij nu, bij het aanstellen van een nieuwe trainer, daarin mede wil betrekken het advies van die Commissie (twee oud-voetballers, tevens lid van de Ledenraad). Na enige discussie over de kandidaten wordt besloten de heren Potharst en Fischer als raadsmannen aan te wijzen. Na de pauze volgen er allereerst nog meerdere reacties uit de vergadering inzake het vertrek van de heer Michels, waarbij teleurstelling in verschillende toonaarden valt te beluisteren Tot slot van dit agenda-punt wordt nog door de voorzitter mede gedeeld, dat de heer Michels zelf de trainers zal inlichten. Vervolgens komt de vaststelling van de contributies, bijdragen, alsmede entreegeld voor het verenigingsjaar 1976-1977 aan de orde. Penningmeester Timman zegt dat het geen nieuws is, wanneer hij wijst op de stijgende kosten. Destijds heeft de Ledenraad de wens geuit bij verhoging van contributies etc. rekening te houden met het indexcijfer, welnu, dat heeft hij gedaan. Er volgt een uitvoerige discussie, waarbij tegenvoorstellen wor den gedaan en onze „schatbewaarder" verder een reeks van vragen krijgt te beantwoorden. Uiteindelijk wordt bij meerderheid van stemmen het enigszins gewijzigd voorstel van het bestuur aangenomen. (Reeds in ons vorig clubblad afgedrukt. - Red.) Aan de hierna volgende Rondvraag wordt deelgenomen door de heren R. Vunderink (over de buitengewone leden), G. Leentvaart (toegangsprijzen), R. Been (interviews A-Selectie), H. v. d. Zwaag (lijst van ere-leden en leden van verdienste sinds de oprichting), H. Pil (probleem zitkussentjes), A. Kraan (stan daardklasse derde elftal). Daarna sluit voorzitter Van Praag de bijeenkomst, na nog eens er op te hebben gewezen dat het huidige probleem, met name: een opvolger voor de heer Michels, zeker geen eenvoudige zaak zal zijn 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 8