De heer TOMISLAV IVIC, onze nieuwe trainer per 1 juli a.s. een 34 zege en waar de concurrentie, met name Feyenoord, het in de finish lelijk liet zitten, werd het team van de FC Den Haag andermaal kampioen (nog onze welgemeende felicitaties) en eindigden Ajax en Feyenoord met slechts twee punten minder hier achter, waarbij de tweede plaats voor onze jongens is, zulks op grond van een beter doelgemiddelde. De tweede plaats, voorwaar een mooi resultaat, een compliment aan spelers, trainer e.a. waard Echter als we ons nog herinneren de wedstrijden, die geheel onnodig werden verloren, m.a.w. op die eerste plaats gemakkelijk de naam AJAX had kunnen prijken All right, laten we niet nakaarten. Volgend seizoen beter! Van literaire zijde ontvangen we het compliment, dat in het AJAX-NIEUWS voor het meervoud van Junior" resp. Senior" terecht steeds: JuniorES SeniorES wordt gebruikt. Veelal, zo zegt men, wordt de meervoudsvorm: Juni or EN Senior EN ver meld, doch dat is, ten aanzien van de aanduiding: de jongeren resp. de ouderen IN DE SPORT, taalkundig niet juist. Met dank Voor de goede orde attenderen wij er op, dat het telefoonnummer van trainer JAN VAN DAAL is gewijzigd. Vóór het abonnee nummer is een 1 bijgekomen. Het nummer luidt nu: 02154-12448. De heer B. Tak (Jeugd-Commissie) is ter operatieve behandeling opgenomen in het Burgerziekenhuis (zaal 6), Linnaeusstraat. De ingreep heeft inmiddels plaatsgevonden, de toestand geeft reden tot tevredenheid, echter is het alles bij elkaar nog wel een pijn lijke situatie. Barend, Old Chap, hou' je maar haaks. Mede namens je vele Ajax-vrienden word je langs deze weg van harte een spoedig herstel toegewenst. Wij namen kennis van het overlijden van de heer JACOB J. P. SWEERING sinds 16 december 1922 lid van onze vereniging. Vooral Oud-Ajax zal een goede herinnering aan hem bewaren. Vele jaren immers hield de Ajax-Bordjesclub haar Reünies in de stijlvolle omgeving van het door de gebroeders Sweering gedre ven- en bekende (inmiddels verdwenen) Hotel-Café-Restaurant Atlantic" aan het Westeinde. Het was bij die jaarlijkse bijeen komsten altijd dat vooral Jacob zich bijzonder inspande om zo'n avond het predikaat: onvergetelijk" te kunnen geven. Jacob, rust in vrede. De deelname van verschillende onzer Jeugdelftallen aan diverse toernooien is tot nu toe zeker niet zonder succes geweest. Gaarne verwijzen wij u hiervoor naar de uitgebreide Jeugd rubriek. Ook het door Ajax georganiseerde PUPILLEN-TOERNOOI verliep uitstekend. Niet alleen werd deze jaarlijkse sportieve gebeurtenis begunstigd door prachtig zomerweer (misschien wat té warm), ook de belangstelling gaf de organisatoren alle reden tot tevre denheid, terwijl verder de aanwezigen vaak hebben kunnen ge nieten van leuk jeugd-voetbal. Inderdaad met talent! En de Ajax-elftallen wonnen ALLE wedstrijden Bravo! De reparatie aan ons Stadion na de brand vordert goed. Hoewel er voor de leek momenteel misschien nog weinig is te aanschouwen, is het in werkelijkheid toch zo, dat b.v. de tegel zetter al een goed eind met zijn werkzaamheden gevorderd is en alles bij elkaar we binnenkort een aanzienlijke verbetering en verfraaiing in vergelijking met de oude toestand zullen kunnen waarnemen. U vindt in deze editie niet het gebruikelijke interview van Tijn Middendorp; door omstandigheden kon nog geen afspraak met de volgende kandidaat: Ruud Krol worden gemaakt. En nu o.a. de vakanties en andere zaken voor de deur staan (EK!) moet dit vraaggesprek even worden uitgesteld. Zondag 30 mei 1976, Ajax tegen de FC Twente we doen het volgend seizoen mee aan de UEFA-Cup, want met de grote uitslag van 53 trok Ajax aan het langste eind. In een overigens slechte wedstrijd en de eerlijkheid gebiedt vast te stellen dat we laten we het zo zeggen: vandaag echt niet mochten moppe ren. Ruud Geels (2x), Willy Brokamp (2x) en Arno Steffen- hagen produceerden gezamenlijk de ,,5"; Van lersel, Gritter en Jeuring scoorden tegen. We zijn er dus en nu maar hopen dat in die zo begeerde UEF A-wedstrijden een Ajax gaat optreden, waarvan de befaam de klasse weer kenmerkend zal zijn. Dan dwarrelden er nog verschillende berichten op de redactie tafel, o.a. over diverse toernooien, over de wedstrijden om de landstitel, die onze Juniores Al dit jaar niet binnenhaalden, over een grandioos feest (Amstel-Hotel en Carré) voor de Juniores B1B2 en B3-kam pioenen, een avond je uit" in het Spelers- Home door de Juniores A1 en B1 -Selectie, kortom er is voor het volgende clubnieuws alweer ruimschoots Jeugd-kopij in het vooruitzicht. Maar ook de Seniores zullen dan wel het een en ander te ver tellen hebben o.a. over hun Engelse reis tijdens de Pinkster dagen. Tenslotte nog dit: de accept-girokaarten ter voldoening van con tributie, donatie etc. zijn inmiddels in uw bezit gekomen. Een zo spoedig mogelijke betaling zou de gang van zaken bij onze ad ministratie zeer bevorderen. Gaarne uw medewerking, waarvoor bij voorbaat dank. Voor dit keer genoeg. We gaan er uit en groeten u! Mart. J. W. Middendorp 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 3