kroniek ajax-nieuws Het belangrijkste nieuws om deze Kroniek van start te doen gaan is o.i. wel het feit dat er een opvolger voor Rinus Michels is aan gesteld. Per 1 juli a.s. is daartoe een twee-jarig contract ge tekend met de heer TOM IS LAV IV IC, momenteel nog coach bij Hajduk Split (Joegoslavië). Laat ons hopen dat wederzijds de verwachtingen zullen worden vervuld en dat, mede door enkele vernieuwingen"we weer een tijd van briljant Ajax-voetbal tegemoet gaan. In dit verband zouden we ook even de successen bij de Ajax- jeugd willen aantippen; we komen er verder in deze editie natuur lijk nog op terug. Doch waar de uitspraak: ,,Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" bij Ajax zeker nimmer een holle frase is geweest, mogen we ook, het resultaat van de Jeugd-Commissie e.a. in aanmerking genomen, de toekomst vol vertrouwen tege moet zien. Direct hieraan zouden we willen vastkoppelen, dat op de Leden raadsvergadering van 10 mei jl. is besloten niet deel te nemen aan de zgn. standaard-klasse, nadat uitvoerig de voor- en nadelen onder de loep waren genomen. Wel werden belangrijke besluiten genomen tot een (nog) betere samenwerking tussen de Jeugd- én de Amateur-Commissie, waarbij voor beide secties o.a. een verbetering van de begelei ding der spelers als primaire factor werd genoemd. Waar gezien de berichten uit de Amateur-afdelingen in de KNVB die standaard-klasse er ook nog lang niet ,,door" is, Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1975/1976 - Mei 1976 - No. 8 Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 10 juni 1976 op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag: JONGE AJAX-GLADIATOREN op ons Pupillen-toernooi komt het ons voor, dat het in ieder geval zijn nut heeft gehad om, wat Ajax betreft, tot besluiten te komen, die wellicht anders nog niet aan de orde zouden zijn geweest. Uiteindelijk is het natuurlijk wel van belang de mensen te vinden, die willen en kunnen medewerken om de plannen te verwezen lijken We dachten zo, dat zulks in een goed teamwork moge lijk moet zijn. Om tot de resultaten van onze A-selectie te komen over wie de nog steeds gehoorde (en gelezen) opmerking ,,dat het Ajax slecht gaat". We staan momenteel op de derde plaats, drie punten achter op de beide leiders: PSV en Feyenoord. En dat b.v. zonder een vijf jarenplan. Natuurlijk, Ajax is op grond van haar reputatie slechts tevreden met de eerste plaats, maar om nu te spreken over slecht". dat lijkt ons onjuist. De a.s. wedstrijd tegen de FC Twente is natuurlijk belangrijk, omdat deze bepalend is voor het al of niet deelnemen (volgend seizoen) aan de wedstrijden om de UEFA-Cup. Er is ook hier dus nog volop spanning aanwezig. Mogen we hopen dat ons team aan het langste eind zal trekken Door een .technische slip" is, in ons vorig clubblad bij het resultaat aangaande de wedstrijd AjaxA/AC, een stukje weg gevallen. Alsnog moeten we vermelden dat na de pauze René Notten en Ruud Geels de stand op 50 brachten. Onze excuses Dat we de uit-wedstrijd tegen NEC tot een goed einde wisten te brengen (12) is zeker een compliment waard. Het valt voor niemand mee, daar in de Goffert, en u weet, als Ajax komt, gooit de thuisclub er altijd nog 'n schepje (één? wel twee) boven op. Wél kwamen we aanvankelijk achter te staan, maar dat bracht onze ploeg niet uit haar evenwicht. Frank Arnesen (steeds beter) zorgde voor de gelijkmaker en top-scorer Ruud Geels bracht met een tweede treffer de Ajax-triomf. Aan de Middenweg, tegen degradatie-kandidaat MVV, was het geen beste vertoning. Het spel van de tegenpartij gaf daartoe ook weinig inspiratie. We wonnen deze ontmoeting met 20 door goals van Lerby en Steffenhagen. En verder valt er eigenlijk weinig over te vertellen. Eindhoven-uit, op 16 mei jl. weer zo'n club uit de onderste regionen, nog niet vrij van degradatiegevaar dus oppassen. Het werd ook inderdaad niet zo gemakkelijk, al zou de ruststand (20; Geels en Lerby) dat wel doen vermoeden. Maar kort na de hervatting sloeg Eindhoven (Bloemers) terug (12) en na dat Frank Arnesen een fraaie combinatie tussen Brokamp en Geels had afgerond (13), kwam Eindhoven wéér terug, nu via BI ey en berg (23). Nóg kwam er een spannend moment voor het doel van Schrijvers, doch onze doelman redde uitstekend en zo gingen beide belangrijke punten mee naar Amsterdam. Tussen de bedrijven door speelde Ajax ook nog een friendly game" tegen het Marokkaanse nationale elftal, een wedstrijd die met 71 werd gewonnen en ons verder liet kennismaken met de emoties, waaraan de supporters der gasten ten prooi kunnen zijn! Op 15 augustus a.s. return in Marokko Ons C-elftal beëindigde met een uit wedstrijd tegen Volendam het seizoen 1975-1976. Dit laatste treffen bracht de Ajax-ploeg 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 2