P*rafica drukkerij-uitgeverij voor al uw drukwerken in boekdruk en offset De A4 won met 20 van Animo A2. Al-met-al dus een glorieuze avond voor de Ajax-pupillen. Vier bekers én een grote wisselbeker voor de A1 Pupillen. NOG WAT „PUPS ALLERLEI Sporting Zuid BIAjax BI 13 Ajax speelde in de eerste helift tegen de zeer harde wind in. De bal was moeilijk uit het strafschopgebied weg te krijgen. Toch kregen we enkele kansen. Vlak voor rust kreeg Sporting Zuid een strafschop toegewezen, door hands in het beruchte gebied. Dit betekende 10. Al snel werd het in de tweede helft 11; een goede combinatie tussen Michel de Bruyn en John Busink bracht laatstgenoemde alleen voor de keeper. Direct Rond het AJAX-PUPILLEN-toernooi zo succesvol, zowel organisatorisch als sportief voor onze club verlopen hierop werd het 11; een corner van Rob Groenteman werd door een Sporting-Zuid-speler in eigen doel gewerkt. Vlak voor tijd knalde Ronald van Vark uit een corner raak. Dit betekende 13 en tevens de eindstand. Ajax BiJOS BI 50 Alweer konden de Ajax B1-pupillen met een overwinning van het veld stappen. Nu was het de beurt aan JOS om met een 50 nederlaag huiswaarts te gaan. Ajax BIOranjeplein BI 40 In deze vriendschappelijke wedstrijd was Ajax weer veel sterker. Jammer genoeg werd door een aantal van ons te zelfzuchtig gespeeld, waardoor de nederlaag voor Oranjeplein uit Den Haag tot 40 beperkt bleef. Met wat meer overleg had de overwin ning voor Ajax veel groter kunnen zijn. Denk hier aan, jongens, vooral nu de toernooien (Blauw-Wit en Lijnden) voor de deur staan. Ajax BIVoorland Bi 50 Voorland B1 begon met aanvallend spel, zodat Ajax in de ver dediging werd gedrukt. Na enige minuten mochten wij een vrije trap nemen, plm. 30 meter van het doel. Ronald van Vark knalde op de lat. Uit een diepte-pass kon Michel de Bruyn alleen op de keeper afgaan en scoren (10). Een voorzet van rechts ving de keeper op, liet echter de bal los en Herman maakte er 20 van. Voorland, met een leuk spelende aanvoerder, bleef door vechten. Bravo. In de tweede helft was het al snel 30; uit een voorzet van Herman scoorde Van Vark. Bart Hulshoff en Herman van Eekeres brachten uiteinde,ijk de stand op 50. Ajax AlDiemen Al 40 Tegen Diemen speelde Ajax een slechte wedstrijd. De grote fout is, dat wij het te gemakkelijk opnemen, iedereen wil maar aan vallen. Omdat de meeste van onze tegenstanders in de verdedi ging blijven hangen en wij met te veel spelers aanvallen, wordt het speelveld veel te klein en kan er geen behoorlijke aanval worden opgezet. Dat wij ondanks dat dan toch nog winnen is niet zo'n kunst, doch wij maakten nu slechts vier doelpunten, maar als er meer gecombineerd was geworden, hadden het er wel tien kunnen zijn. Ajax AlJOS Al 5—0 Tegen JOS A1 behaalde Ajax een regelmatige overwinning. In de eerste helft ging het weer net als de week ervoor tegen Diemen; te lang lopen met de bal in plaats van elkaar deze toe te schuiven. In de tweede helft ging het echter een stuk beter, en nu maar proberen om zo door te gaan, want als wij straks in de toernooien sterkere tegenstanders krijgen, zullen combinatie, overleg, spel over de vleugels e.d. hard nodig zijn en dient iedere vorm van zelfzuchtigheid taboe te zijn. (C.H.) Mogen wij tenslotte niet vergeten de heren Visser, Nieuwenhuis en De la Bie van de Amsterdamse Pupillen-Commissie Oost onze oprechte dank te betuigen voor het vele belangloze jeugdwerk door hen verricht. H. Bijvank O bv elandsgracht 37 amsterdam-c. telefoon 232347 directie w. van steenbergen en zoon 2t

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 21