i DE STRIJD IS GESTREDEN De tweede ontmoeting, die tegen Paris St. Germain, speelde Ajax een goede wedstrijd. Men kon elkaar goed vinden en dit betekende al direct een snelle voorsprong. Johnny Holshuysen ging, na een dieptepass, alleen op de keeper af, passeerde hem en scoorde. Hierna was het de beurt aan Leo Willems. Hij brak op links door en plaatste de bal over de keeper heen, in de verste hoek. Vlak voor rust bracht Rob Hendriks de stand op 30. Leo Willems maakte er in de tweede helft 40 van. Wat tevens de eindstand werd. Door dit resultaat was Ajax 2e geworden in poule D; een plaats bij de eerste acht was nu verzekerd. Zondagmorgen, onder een stralende zon, moest aangetreden worden tegen Nantes (1e in poule C). Ajax speelde weer een grandioze partij. Vooral in de eerste helft kregen we een aantal kansen, die echter niet werden benut. Ondanks een veldover- wicht kwamen we niet verder dan een schot tegen de paal, zodat de wedstrijd in een 00 stand eindigde. Penalties zouden nu een beslissing brengen. Beide ploegen moesten er vijf nemen. Helaas voor Ajax miste Johnny, doch keeper Jacques Storm wist er één te stoppen, zodat beide clubs er vier in hadden geschoten. Weer gelijk! Nu werd degene die scoorde winnaar. Nico Berentsen schoot raak en weer stopte Jacques op sublieme wijze de volgende penalty. Ajax winnaar en bij de eerste vier. Natuurlijk grote blijdschap in het Ajax-kamp. Op zondagmiddag moest er gestreden worden, voor een finale plaats, tegen Eintracht Frankfurt. Het zou een moeilijke opgave worden. Vóór deze wedstrijd had Israël met 04 verloren van de Selectie Nat. Frankrijk, zodat deze ploeg in de finale zat. Het hoofdveld van Montaigu was inmiddels omzoomd door veel publiek. Ajax speelde een zeer goede wedstrijd en wist de stand op 00 te houden tegen het fysiek sterkere Eintracht. De heer Kraan, die bij deze wedstrijd aanwezig was, toonde zich verrast door het prima spel van onze C1, vooral de goede inzet onder „tropische" omstandigheden. Het bleef gelijk, zodat het weer moest aankomen op penalties. Helaas verloor Ajax in de tweede serie. Op maandag werden de finale-plaatsen gespeeld. Ajax moest dus (wéér) spelen tegen Israël, nu om de 3e en 4e plaats. Het werd een totaal andere wedstrijd dan de eerste. Ajax kreeg meer gelegenheid om te spelen en kreeg voor de rust al een paar mooie kansen, doch de pauze brak aan met een 00 stand. Ook in de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Ajax sterker doch geen doelpunten. Zou het weer op penalties uitdraaien? Gelukkig maakte Johnny Holshuysen aan alle onzekerheden een einde. Na een fout in de Israël-achterhoede ging hij alleen op de keeper af en scoorde tussen diens benen door, 10. Het plm. 9000 kop pige publiek juichte, want door het vertoonde spel was Ajax duidelijk favoriet. Het bleef 10 voor Ajax, zodat we derde werden. Een pracht prestatie!! De finale werd met 20 gewonnen door Frankrijk, derhalve Ein tracht tweede. De C1 kan terugzien op een fijn en succesvol toernooi. De volgende jongens zorgden voor dit mooie resultaat: Jacques Storm, Robert Wilhelm, Bert Rohde, Edwin Reynhout, Nick Berentsen, Hennie Holster, Martin Cornet, Maurice van Zijst, Rob Hendriks, Johnny Holshuysen, Leo Willems, Johan van 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 17