Don's haarverzorgers 20 mei: AjaxDCG A1 52 (Ajax kampioen) En om maar meteen met de deur in huis te vallen captain Van Aken en zijn medespelers zijn erin geslaagd zich voor de strijd om de Landstitel (op 29 en 30 mei te Zeist) te plaatsen, door tegenstander DCG met een eclatante 52 zege uit te schakelen voor het Kampioenschap van District West I. Na een aanvankelijke 10 achterstand was het Singerling, die uit een vrije trap, even buiten het strafschopgebied, uiterst fraai in de rechter-bovenhoek knalde (1 1). Deze stand zou nog vóór de rust belangrijk worden gewijzigd. Eerst was 't Peter v. d. Hengst die vanaf de .outline" met veel effect de bal in het vijandelijke doel wist te plaatsen (dat was het tweede mooie doelpunt), ook het schot (de bal ineens op zijn slof) van Hans Singerling zijn tweede doelpunt in deze wedstrijd kwam in aanmerking voor de schoonheidsprijs. Op slag van rust was het om de eerste 45 minuten af te ronden Faesse, van wie een schot door de handen van de DCG-doelman glipte. Aldus bij de pauze reeds 41 voor Ajax. Lof voor onze tegenstanders, die ook in de tweede helft „bleven komen" zoals dat heet en het hunne bijdroegen deze wedstrijd te doen aanmerken als één van zeer goed gehalte én fair ge speeld. Een trekbal van Peter v. d. Hengst na een rush bracht deze voor de voeten van Freek Lamain, die de fraai op gezette aanval op de juiste wijze tot een goed einde bracht (51). Een fout in onze achterhoede beloonde alsnog de spirit van de DCG-mensen, aldus de eindstand op 52 voor Ajax bepalend. Uiteraard onze hulde aan spelers, trainers, Jeugd-Commissie e.a. Voorwaar een mooi resultaat, dat overigens pas de volle waarde krijgt vanzelfsprekend als we het straks in Zeist weer „maken". Veel succes! De belangstelling van de zijde van het bestuur, trainers, leiders van andere elftallen e.a. bewees hoe belangrijk dit treffen werd gezien. Ook in dit grote duel werd duidelijk bewezen, dat er maar één ploeg recht had op de titel en dat was onze B1. Ondanks een sterke wind, die van doel tot doel stond, werd al direct alle initiatief aan DWS ontnomen en dat bleef zo in beide speel- helften. Op tijd het onderscheppen van passes, indien nodig een consequente mandekking, waarbij niet vergeten werd, in balbezit zijnde, met veel positiewisselingen goede aanvallen op te zetten, zo kan ik hier het spelbeeld van ons team schetsen. Met veel bravour en keepersgeluk wist de DWS-doelman zijn heiligdom schoon te houden en bestond er nog altijd het gevaar, dat de thuisclub de voor ons misschien noodlottige eerste goal zou maken. Onze verdediging, met Ted van Slee en Cor Smit aan het hoofd, wist van geen wijken en terwijl jongens als Henk Panday, Jan Papavoine en Niek v. d. Boog met een geweldige inzet speelden, konden onze middenvelders en spitsen flink blijven aanvallen. Halverwege de tweede helft viel eindelijk de beslissing via John ny Cornet, die een met veel effect genomen corner rechtstreeks het doel in zag draaien (01). Dit werd ook de eindstand. Van alle kanten werden na afloop onze jongens, alsook onder getekende als leider, gefeliciteerd. Bloemen werden aange boden geweldig! Hierna volgde de gezamenlijke terugtocht naar ons eigen Jeugdhome, waar nóg eens een huldiging volgde en er onder begeleiding van een hap-en-een-drankje nog een gezellige mid dag volgde ter ere van dit schitterende kampioenschap. A. Boerkoel JUNIORES BI 11 april: AjaxDWS 21 18 april: Sparta-toernooi. In finale met 01 verloren van NAC 25 april: Blauw-WitAjax 01 2 mei: DWSAjax 01 (kampioen van de afdeling) Indien onze jongens, in de strijd tegen DWS B1, de kansen vóór de rust hadden benut, hadden wij in het verdere verloop van deze partij niet meer in moeilijkheden gekomen. Nu echter ging na de rust onze ploeg, die een eerste helft afsloot met een 20 voorsprong, paniekerig spelen, omdat door niet-ingrijpen van onze verdediging de tegenstander vijf minuten na de hervatting tégen scoorde. DWS, dat nu kansen zag, probeerde met kracht voetbal Ajax in de verdediging te drukken, hetgeen enige hache lijke situaties voor onze veste veroorzaakte. Indien echter de Ajax-aanvallers wat meer controle over hun acties hadden ge had, waren we in de tweede helft zeker verder uitgelopen. Totaal genomen in een meer spannende dan fraaie wedstrijd werd deze door ons verdiend gewonnen, want inzet en karakter ston den in dit belangrijke duel bij ons wél op de eerste plaats. De doelpunten werden gemaakt door Hans Kok en Attie Klapmuts (2—1). Op het Sportpark te Sloten, waar we aantraden tegen Blauw- Wit BI, maakte een harde schuin over het veld staande wind goed voetbal niet mogelijk. Waar onze jongens regelmatig in de buitenspelval van de thuisclub liepen en onze verdediging, met aan het hoofd een goed spelende Henk Panday en Jan Papa voine, hetzelfde deed tegenover de Zebra's, was deze wedstrijd als kijkspel niet verheffend. Nadat Niek v. d. Boog een penalty tegen de paal had geknald, „slalomde" hij kort hierna door de vijandelijke verdediging en scoorde fraai (01). Omdat deze stand voldoende was naaste concurrent DWS op 3 punten „af stand" te houden, namen onze jongens verder geen risico en konden ze met blijde gezichten de kleedkamer opzoeken. DWS B1Ajax op 2 mei jl. DE topper vandaag kon nee, MOEST het dan maar gebeuren. Het kampioenschap lag in eigen handen. SPARTA TOERNOOI VOOR B1-JUNIORES Ons elftal was op dit voetbalfeest ingedeeld bij de teams van Sparta, ADO en het Belgische Beerschot (poule A). In de andere afdeling noteerden we: Feyenoord, NAC, het Deense Kögebold- klub en de Duitse club Armanis Bielefeld. Onze eerste wedstrijd ging tegen Beerschot. Deze fysiek sterkere tegenstander werd met goed voetbal aangepakt, waarbij de bal snel van man-tot-man ging. Nadat Remco Muller met een bles sure plaats had moeten maken voor Johnny Cornet, was het deze speler die met een strakke vrije schop Gabi Martinez be reikte en deze door een schitterende kopbal in de verste hoek de Belgische keeper het nakijken gaf. De buit van twee punten, die zeker voor Ajax verdiend was geweest, werd één minuut voor tijd teniet gedaan door een cadeau gegeven penalty. Uitslag 1—1. De tweede wedstrijd tegen ADO werd door onze jongens 1 Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 15