het c-elftal voorkomende in bovenvermeld rapport, voor Ajax moeilijk komen te liggen. Alvorens deze voorwaarden, die overigens slechts „richtlijnen" worden genoemd, in de Algemene Vergadering Amateurvoetbal op 29 mei a.s. worden besproken resp. eventueel behandeld in de Bondsvergadering van 11 juni a.s., zullen vertegenwoordigers van de clubs die vóór zijn (eerste amateurelftal in de standaard klasse), de koppen nog eens bij elkaar steken. Een eerste bij eenkomst vond plaats op 3 april. Onze belangen werden daarbij uiteraard bepleit door André Kraan als Commissaris voor het Amateurvoetbal. We zullen nu eerst afwachten wat het resultaat van deze be sprekingen zal zijn, dit op voorstel van de voorzitter, die daarbij tevens aankondigde het voornemen te hebben de Ledenraad op maandag 10 mei a.s. weer bijeen te roepen, tenzij belangrijke zaken zulks eerder noodzakelijk zouden maken. Hierna komt praeses Van Praag zijn belofte na, gedaan in de vergadering van 1 december 1975, met name, een verklaring omtrent het verloop van de zaak betreffende Jan Mulder. Daaruit blijkt dat beide partijen uiteindelijk tot overeenstemming zijn gekomen en Mulder zijn verzoek aan de KNVB om arbitrage heeft ingetrokken. Tot slot dan de gebruikelijke rondvraag. Daarvoor melden zich de heren Middendorp (mede namens Jan Potharst: juridisch adviseur voor de Ledenraad. Verder: hoe staat het met de herbouw van de verbrande ruimten in ons Sta dion; bepaalde plannen ten aanzien van de amateurs), Lam- bregts (Michels), Fischer (terrein- en onderhoudscommissie), Klok (eveneens: terrein- en onderhoudscommissie), Been (Krol), Schoevaart (jurist), Kamlag (contributie Pupillen). Alvorens de bijeenkomst te sluiten, maakt voorzitter Van Praag nog bekend, dat Erelid R. P. J. Vunderink op 11 maart 50 jaar getrouwd is en dat Erelid W. F. C. Bruynesteyn op 20 maart 75 jaar wordt. Met de gelukwensen van de vergadering. Nogmaals vermeldend dat, bijzondere omstandigheden voor behouden, de volgende bijeenkomst van de Ledenraad op maan dagavond 10 mei a.s. gehouden zal worden, valt de hamer deze avond voor de laatste maal. ËIËIËIËIËIËIËIËJËIbIEIQIËIÊIËIËIQIËIËIEIËIËIËIËIËIËIQIËIQIËIËIËIEIËIËIËIËJËIËIGIËIË] We zagen de „topper" thuis tegen de FC Den Haag. Er was een aardige opkomst aan publiek dat, de kou trotserend, helaas geen hartverwarmend duel zag, zodat warme koffie, soep én de borrel in de pauze en na afloop zéér in trek waren. In verband met de selectering voor het eerste elftal, met betrekking tot de wed strijd tegen de FC Utrecht de volgende zondag, ontbrak van daag Frank Arnesen. Als we meteen maar de einduitslag vermelden (11), dan kan hier direct aan worden toegevoegd dat gezien de vele kansen die er geweest zijn (ja, het oude liedje) ons die puntenverdeling nóg onbegrijpelijk voorkomt. Het was soms onbegrijpelijk dat een geheide gelegenheid tot scoren tóch nog gemist werd. Neen geen loftrompet ditmaal. Al spoedig na het begin stonden we „achter", door een doelpunt uit een vrije schop (de van het „muurtje" terugspringende bal werd ingeschoten. Pas ver in de tweede helft was het Ad Bouma, die uit een goed vóór het Haagse doel gebrachte bal van Kraal, de gelijkmaker kon inkoppen. Ondanks nogmaals de talloze kansen, bleef het daarbij. De wedstrijd stond onder leiding van de heer Draaisma, met wiens beslissingen we het zeker niet altijd eens waren, o.m. wat betreft het toepassen van de voordeelregel. De inhaal-wedstrijd tegen PEC in Zwolle heeft de volle winst opgeleverd, zij het met bescheiden cijfers, 01. Dat ene doel punt kwam van de voet van Jaap Staat, een afstandsschot juist „in de kruising". Neen, laten we het nu niet meer hebben over de kansen Een pluspunt was wel, dat met grote inzet werd gespeeld, ook de gastheren daarmede bezield „bleven komen", zoals dat heet, waardoor o.m. onze doelman Rob Tervoort zijn capaciteiten moest tonen, hetgeen hem goed af ging. We staan nu nóg één wedstrijd achter, zo ook twee punten, wat betekent dat we momenteel eveneens tot de kanshebbers be horen. Bij nog steeds geen aangename temperatuur voor de toeschou wers waren we vanmiddag 20 maart bij de wedstrijd Ajax C tegen Wageningen C. De mannen van „de Berg" ver keren in de lagere regionen en dat is hun spel wel aan te zien. Waardering echter wel voor hun „blijven komen". Tot het laatste toe en daar is bij een stand van 80 (I!) voor Ajax zeker wel wilskracht voor nodig. Aan onze kant werd in het algemeen behoorlijk gespeeld, waren er onder de „ACHT" verschillende fraaie goals. En al hadden we dan ruim de gelegenheid de dubbele cijfers op het scorebord te brengen, er was allerwege tevredenheid over het gebodene. Het zij ons vergund hier niet de namen van de doelpuntenmakers te behoeven te vermelden; eerlijk gezegd weten we die ook niet meer. Het gehele elftal was „maker". Bijzonder spijtig dat in Rotterdam tegen Feyenoord toch weer een slechte vertoning viel te constateren, nadat we nog wel met 01 hadden vóór gestaan. Domme fouten waren er o.m. de oor zaak van, dat deze wedstrijd min-of-meer werd weggegeven en volkomen onnodig een 41 nederlaag moest worden geïncas seerd. Citeren we uit het clubblad van de Rotterdammers, „de Feyen- oorder", over deze wedstrijd bij de stand 31: „Toch stond Ajax niet stil, maar er ontbrak wel wat aan de afwerking En verder: zo werd het een duidelijke overwinning, wel wat geflatteerd, maar met veldspel alleen komt men er niet, er moe ten goals worden gemaakt. Ditmaal waren de onzen daarin han diger (of eigenlijk: voetiger)." Ja, vrienden, zo is dat. Het is jammer, want we zaten net zo lekker in de lift En dan een week later te moeten vernemen dat Feyenoord THUIS met 01 door Wageningen werd geklopt, de ploeg waarvan wij (zie boven) met 80 wonnen. Wel herstelde Ajax-C zich door thuis de wedstrijd tegen Haar lem met 30 te winnen (goals werden gescoord door Ling en Bouma 2 x, maar tegen de Go Ahead Eagles in Deventer werd weer een nederlaag geboekt (43), terwijl op vrijdagavond tegen de FC Utrecht in de Domstad andermaal een negatief resultaat moest worden geboekt 10). De kampioenskansen kunnen hier nu dus definitief als verkeken worden beschouwd, hetgeen na het aanvankelijk herstel, nog maals, bijzonder spijtig is: vooral ook omdat Ajax o.i. hier on nodig het betere resultaat (de titel) heeft laten glippen. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 11