BELKR BIESHAAR BELKR j= BIESHAAR jan neefjes: 'het nieuwe jeugdhonk is geweldig....' Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting Het mag als algemeen bekend worden verondersteld dat een goede jeugdafdeling (dat is ook bij andere takken van sport zo, natuurlijk) van bijzonder groot belang is voor een club. En vooral wanneer die club we spreken uiteraard over voetbal er één is uit de Betaalde Sector en uit die Jeugdafdeling uiteindelijk krachten naar het eerste elftal ziet doorstromen. Wij, bij Ajax hebben daar door de jaren heen vele voorbeelden van. Onze vereniging heeft altijd kunnen beschikken over talent volle jonge spelers die hun weg naar de top wisten te vinden. En dat is, zoals gezegd, bij het professionele voetbal van groot belang, want geen of weinig produktie uit „eigen kweek" be tekent het moeten kopen van spelers elders en dat daar vaak gigantische bedragen mee gemoeid zijn, daarmede vertel ik u waarlijk geen nieuwtje. Het is danook om maar in eigen omgeving te blijven voor Ajax van groot gewicht de Jeugd op een hoog niveau te brengen. Hetgeen geen eenvoudige zaak is. Tegenwoordig heeft iedere clubleiding te maken met factoren, die vroeger minder of hele maal niet bestonden, waardoor niet alleen het opleiden, maar meer nog het behouden van jonge voetballers de nodige aan dacht vraagt, om maar niet te zeggen: zorgen geeft. Iemand die daar nauw bij betrokken is, is JAN NEEFJES, secretaris van de Jeugd-Commissie, waarvan hij in vergade ringen tevens de functie van voorzitter vervult. Aanvankelijk lid van de Commissie werd hij, toen de vorige scribent, Dick Boering Commissaris Algemene Zaken werd, tot diens opvolger in de jeugdzaken benoemd. Daarnaast maakt Jan ook deel uit van de Ledenraad. Praten met hem over Ajax is „eindeloos". En ook allesbehalve eenvoudig, want hij springt vaak van de hak-op-tak; en wekt soms zeer de indruk zoveel mogelijk in korte tijd te willen vertellen. Het is heel laat, als ik de Edisonstraat in „Oost" verlaat, met een hoeveelheid aantekeningen, genoeg om er bij wijze van spreken een boek over te schrijven. Het hierna volgende moet u danook zien als slechts een summier uittreksel van het geen Jan Neefjes ter sprake bracht; niet alleen Jeugd maar ook allerlei andere facetten in „Ajax" passeerden de revue. Het begin was nogal nostalgisch: „Ja, we gaan het over Ajax hebben. Weet je dat je hier zowat op het oude Ajax-terrein zit? Neen, dat oude veld ken jij na tuurlijk niet. Hoe ik bij Ajax kwam. Ja, zoals zovelen. Ik woonde in de Watergraafsmeer. Als kleine jongen met Pa aan het handje naar Ajax. Voor een dubbeltje op de staantribune. Zelf begon ik te voetballen in „De Geuzen", een zaterdagmiddagclub hier vlak in de buurt. Mijn ouders waren daar niet zo enthousiast over, omdat zij bang waren dat mijn huiswerk in de knel zou geraken. Daarna in Ajax. Gewoon via proefwedstrijden zoals dat nu ook nog gaat. Dat selecteren is overigens een moeilijke zaak. Al staan we met nog zo veel trai ners en andere voetbalkenners langs de kant, dan nog worden er bij het aannemen fouten gemaakt. Ajax moet nu eenmaal selec tiewedstrijden laten spelen omdat wij slechts de besten kunnen gebruiken. Ja en beroerd is het dan na een bepaald seizoen een aantal spelers toch te moeten afvoeren. Maar we zullen het daar straks nog wel over hebben want anders dwalen we af. Goed, ik werd dus aangenomen, en kwam in A-Juniores-elftal terecht, met voetballers als Michels, Kraan, Krist en v. d. Hart e.a. RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020- 991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 8