Don's het c-elftal I haarverzorgers ter goalie was kansloos. In de tweede helft kregen wij legio kansen, maar er was toch een strafschop voor nodig om de stand op 03 te brengen. Hans de Vos benutte de penalty. Letterlijk in de laatste seconde wist SEC de nul weg te werken. Met 5 punten uit de laatste vier wedstrijden is Ajax 4 aardig op weg het verloren terrein te herwinnen. Ajax 5 tobt erg met blessures en heeft moeilijkheden met spelers die, vanwege hun werkzaamheden niet altijd in staat zijn te spelen. De uitwedstrijd tegen Rivalen 3 eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. In een wedstrijd, die aardig was om te zien bleek Rivalen voor de rust gevaarlijker dan Ajax, doordat het midden veld te zwak was. In de tweede helft was Ajax de betere ploeg, maar Rivalen bleef bij tijd en wijle toch erg gevaarlijk. Zonder de anderen tekort te willen doen was doelman Jan Schipper de grote uitblinker. Drie a vier maal stond hij in de eerste helft een zekere treffer in de weg en zelfs een strafschop wist hij uit zijn heiligdom te ranselen. Het bleef zo 00. De thuiswedstrijd tegen Diemen 3 werd een 12 nederlaag. We willen er heel weinig over zeggen. Onze doelman Tefsen had zijn allerbeste dag niet en omdat ook de voorhoede geen vuist wist te maken, kon Diemen gemakkelijk winnen. Alleen Cor van Eyden wist uit een strafschop tegen te scoren. De laatste vijf minuten moesten zelfs met negen man worden gespeeld, omdat Fred Los en Steven Kalf met blessures moesten uitvallen. De wedstrijd tegen DVOS 2 werd een 11 gelijkspel. Het aan tal blessures en zieken was ditmaal zó groot, dat incompleet moest worden aangetreden. Met tien man was Ajax desalniette min sterker dan DVOS, maar een eeuwig voor buitenspel vlag gende grensrechter hield Ajax van scoren af. DVOS doelpuntte via een dieptepass 01 en eerst diep in de tweede helft wist Jack van Beetz de gelijkmaker te produceren. Bijna hadden we de volle winst nog gegrepen, maar het vliegende schot van Steef Kalf vloog juist over de lat. Gezien de bizarre omstandig heden toch een fraai resultaat. Een pluspunt was ook, dat Max Vischschoonmaker na enkele weken gedwongen rust weer volop kon meedraaien. Ajax 6 moest in de thuiswedstrijd tegen Abcoude 2 met 04 het onderspit delven. Ajax had wel het initiatief, maar de uit vallen van Abcoude hielden erg veel gevaar in. Met de rust ston den de gasten via een frommelgoal met 01 voor. Wel kregen ook wij nog enkele kansen, maar een afmaker ontbrak. In de tweede helft moest Ajax nog offensiever gaan spelen, maar dit had niet het beoogde succes. Integendeel, Abcoude wist met drie snelle uitvallen de eindstand 04 op het scorebrord te brengen. Ons gokken kreeg derhalve een boemerang-effect! De uitwedstrijd tegen TABA 2 werd helaas eveneens verloren (31). Ondanks de voor rust opgelopen 10 achterstand zat er lange tijd in de tweede helft nog een gelijkspel in. Toen ech ter liepen de Kruislaanbewoners weg naar 30 en kon Appie Post slechts de eer redden door een voorzet van Dick v. d. Berg koppend tot doelpunt te verwerken. Vastbesloten de voorgaande nederlagen te wreken, moest wor den opgetornd tegen ZSGO 3. Een aanvankelijk agressief ZSGO werd langzamerhand in de defensie teruggedrongen en na een klein half uur benutte Rob Lissauer een kort aangegeven vrije schop (01). Tien minuten later kopte Ab Post (wie anders?) een goed door Theo van Haarlem genomen vrije schop in, zodat we met 02 konden gaan rusten. Na de hervatting zakte ZSGO nog verder terug en na een 1-2 met Leo van Wijk, zorgde op nieuw Ab Post voor 03. Kort voor tijd tenslotte scoorde Theo van Haarlem 04 door een uittrap van de ZSGO-doelman van verre direct te retourneren. In een volgend clubblad hopen wij u weer de standen van de senior-amateur-elftallen door te geven. Tot slot nog een paar mededelingen: Evenals andere jaren zal ons eerste amateurelftal weer een buitenlandse trip maken tijdens de Pinksterdagen. Ditmaal is de keus gevallen op Londen, waar wij zullen aantreden tegen ge renommeerde Engelse teams. Een week voor Pinksteren speelt een sterke amateurselectie een tweedaags toernooi in Uden. Daaraan zullen o.a. ook PSV, NEC en Feyenoord deelnemen, alsmede enkele sterke buitenlandse ploegen. Nu reeds is ook al bekend, dat vóór de aanvang van het nieuwe seizoen, op zondag 22 augustus a.s., onderlinge wedstrijden zullen worden gehouden tussen de hoogste twee amateurteams van Ajax, Feyenoord en PSV. De Eindhovenaren nemen ditmaal de organisatie van dit treffen op zich. De vraag: hoe de vorstperiode was overwinterd, gold uiteraard ook voor onze Betaalde-Jeugd. De wedstrijd die voor 21 februari op het programma stond was in Doetinchem, waar een week eerder nu niet zo'n beste er varing door Ajax was opgedaan We brachten het volgende elftal in het veld: Tervoort; Endt, Kraal, Klinkenberg, Van Santen; Kok, Lerby, Tahamata; Bouma, Arnesen, Meyer. Het is daar in de Achterhoek op een overwinning voor de onzen uitgelopen, na een door hen uitstekende partij voetbal. Reeds na 5 minuten stonden we met 10 voor toen Bouma een slecht behandelde terugspeelbal in het Doetinchemse doel depo neerde (01). Een minuut of twintig later werd ons een vrije schop toegewezen waarbij Geert Meyer kans zag langs ,,het muurtje" heen de Graafschappers op een 02 achterstand te zetten. Direct na de hervatting deden zich voor Ajax enkele kansen voor, het duurde toch nog even voor Arnesen er 03 van kon maken. Kort voor tijd stelde hij de stand op 04, waarmede ook het einde kwam. Door de laatste goede resultaten komen we op de ranglijst aardig in herstel. Met 20 punten uit 16 wedstrijden (twee achter op o.a. Feyenoord en FC Amsterdam, 25 resp. 21 punten, één wedstrijd achter op PSV 23 punten en FC Den Haag 21 punten) zit er nog van alles in MMSR Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 7 i

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 7