amateur overzicht door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 Het is al wel erg lang geleden dat wij u verslag konden doen van de resultaten van de senior-amateur-elftallen. Veel afgekeur de wedstrijden en daarom ook nu nog slechts een vrij beperkt overzicht. Ajax 3 verloor de thuiswedstrijd van DOS '01 2 met 01. Het was volgens de heer Fischer een zwakke wedstrijd waarbij een aantal spelers met een tekort aan inzicht en een aantal spelers met te weinig inzet. Kortom, een wedstrijd om snel te vergeten. In Ookmeer tegen DCG 2 werd door beide ploegen een behoor lijke partij gespeeld. DCG nam binnen tien minuten een 20 voorsprong en leek daarmee op rozen te zitten. Ajax kwam echter ondubbelzinnig terug. Rolf Grootenboer bracht met een diagonaal schot (waarom wordt er toch niet méér uit de tweede lijn op doel geschoten?) de stand tot 12 terug. Ron Ouden dijk zorgde daarna voor de gelijkmaker, na een fraaie combina tie over vele schijven. Er deden zich vervolgens nog vele kansen voor, maar de fortuin was niet aan onze kant. DCG was in de tweed ehelft gelukkiger en greep de volle winst (32). De wedstrijd tegen AFC 2 leverde een 02 nederlaag op. Een op papier sterk elftal met onder meer Jaap Staats en Roel den Hartog kon op het veld de juiste combinatie maar niet vinden. De inzet liet te wensen over en de Reds profiteerden gretig van de door Ajax gemaakte fouten. Tegen JOS 2 werd veel beter gespeeld en ook de inzet en de bereidheid eikaars fouten te corrigeren waren groter. John van Meerlant was met drie treffers de grote man en Rolf Grooten boer zorgde voor de vierde goal. De gasten stelden daar twee treffers tegenover en dat betekende tenslotte een 42 over winning. Jaap Staats en Roel den Hartog werden ook nu steeds meer in het spel betrokken en dat haalde het hele elftal in pres tatie omhoog. Frans Grootenboer, door een blindedarm-operatie enkele weken uitgeschakeld, was ook weer voor het eerst bij het elftal. Ajax 4 won met 32 van AFC 3 in een vreemde, door arbiter H. C. Dettmer goed geleide, wedstrijd. Ajax nam voor de rust een 30 voorsprong, terwijl AFC qua spel in het geheel niet de mindere was. Ze kregen ook kansen genoeg, maar gelukkig voor ons werden ze niet benut. Toen de gasten ook na de pauze in het eerste kwartier niet zo gevaarlijk bleken, verwachtten wij eigenlijk geen onheil meer. Toen wij echter een paar maal on nodig balverlies leden, scoorden de AFC-ers plotseling toch nog twee maal en moesten wij zelfs nog uitkijken voor de gelijk maker. De doelpuntenmakers voor Ajax waren Ben van de Vegte (2x) en Hans de Vos. In Hilversum werd van 't Gooi 2 op een besneeuw veld dat ech ter goed bespeelbaar was, met 21 verloren. Door twee from melgoals namen de geel-zwarten een 20 voorsprong. Na de thee werd 't Gooi overspeeld en met kunst- en vliegwerk werd het doel van de Hilversummers schoon gehouden. Slechts Arie AJAX 5—RAPIDITAS 3 3—0 met de ogen dicht van Eyden vond éénmaal de juiste richting en Hans de Vos miste het doel rakelings met een kopbal. Helaas werd door de arbiter te weinig opgetreden tegen ruw spel, waardoor ons tenminste één strafschop werd onthouden. Wedstrijdsecretaris W. F. Schoe vaart, trainer H. Wynands en elftalleider Been waren over het vertoonde spel c.q. inzet echter dubbel en dwars tevreden. In de uitwedstrijd tegen Celeritudo 2 werden de punten gedeeld (11). Op een grotendeels bevroren veld speelde Ajax 4, voor al in de tweede helft, een goede wedstrijd. Achteraf gezien had er zeker meer ingezeten dan het gelijke spel, welke stand na een half uur spelen werd verkregen. Voor ons scoorde Ben v. d. Vegte, zeer bekwaam en koel, na balverlies van Celeritudo's laatste man. In Soest werd van SEC 2 met 13 gewonnen op een zeer goed bespeelbaar veld. Alhoewel we uitgingen van een verdedigend concept, bleek al gauw dat van dit SEC niet al te veel gevaar te duchten was. Gezien echter de stand op de ranglijst bleef voorzichtigheid geboden. Na ongeveer een kwartier spelen werd de score door Joop de Vries geopend (01). Nog voor de rust maakte Wim Thiel 02; een bal vol op de wreef en de Soes-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 6