van de voorzitter Kortgeleden is er een goede (eindelijk!) FBO-vergadering geweest, d.w.z. een zoals dat heet voorzitters-beraad, een bijeenkomst van alle voorzitters uit het Betaalde Voetbal, waar naar mijn gevoel ook werkelijk het vertrouwen is gewekt, dat er nu een echte FBO van de grond komt. Daarmede bedoel ik: een FBO, ge goten in de vorm van een werkgevers organisatie en niet een lichaam zoals dat in het verleden gewerkt heeft dat voor de helft op de stoel(en) van het Sectiebestuur zit. Gezien alle facetten, welke spelen ten aan zien van de VVCS én die, verenigd in de andere groep: WON (oefenmeesters), komt het mij voor, dat met betrekking tot de komst van een sterke FBO, de tijd dringt. Want ik vind het absoluut onjuist en daar waren ook de andere voorzitters in bovengenoemde vergadering het mee eens dat het Sectiebestuur onderhan delt met de VVCS. Dat is de taak van de verenigingen: zij zijn immers de werk gevers. En als die verenigingen het met de VVCS eens zijn, dacht ik dat het Sectie bestuur zich daarnaar heeft te confor meren. Het Sectiebestuur is geen tegen partij voor de VVCS. De mineur-berichten aangaande de recen te verrichtingen van ons eerste elftal doen uiteraard de ronde. Nu zal ik de laatste zijn om te zeggen dat ik dat puntenverlies en de verkeken kans op de KNVB-beker niet betreur. Maar ik zou toch wel willen opmerken dat we desondanks nog in de kopgroep zitten met een FC Twente, Feyenoord en PSV en voor de rest vol vertrouwen zijn, dat na de „depressies" we op korte termijn weer in „beter weer" zullen belanden. Dat overigens de naam „Ajax" interna tionaal nog niet is aangetast, moge blij ken uit de correspondentie, die ik dage lijks ontvang. Daartussen bevonden zich kortelings een tweetal uitnodigingen. Eén was afkomstig van de Honorair Consul van de Staat Koeweit, Mahmoud Salim Rabani, om de herdenking van hun Na tionale Feestdag bij te wonen. De tweede invitatie kwam van Zijne Excel lentie de Ambassadeur van Zijne Ma jesteit de Koning van Marokko, Abderra- zak Mécouar, om namens Ajax aanwezig te zijn op de receptie ter gelegenheid van de 15e verjaardag van het Koninkrijk Marokko. En nu houd ik het niet voor onmogelijk, dat de vraag rijst, waarom de voorzitter van Ajax op die recepties wordt uitgeno digd. Welnu, weest u ervan overtuigd, dat het niet alleen om de persoon van die voorzitter gaat, wél om op deze wijze een gelegenheid te scheppen om over wed strijden te praten, die men zo graag in hun land tegen Ajax wil spelen. Natuurlijk zal mijn antwoord zijn, dat we door die uitnodigingen ons zeer vereerd gevoelen, ze uiteraard gaarne zullen accepteren, maar dat, gezien de vertra ging in het competitie-programma, er dit seizoen waarschijnlijk niets meer van kan komen, tenzij Technisch-Directeur, de heer Michels, nog een mogelijkheid zou zien. Anders en zoals gezegd: gaarne volgend seizoen. Wat de eventuele indeling van 3e elftallen van betaalde voetbalverenigingen in de standaardklassen amateurvoetbal betreft: De commissie stelt voor om de vereni gingen betaald voetbal op basis van vrij willigheid éénmalig te laten beslissen of zij met ingang van het seizoen 1976-1977 met het eerste amateurelftal willen deel nemen aan de competities in de stan daardklassen van het amateurvoetbal. Elke vereniging die gebruik maakt van deze mogelijkheid, zal met dit elftal naar eigen keuze worden ingedeeld of in de 4e klasse zondagamateurvoetbal, of in de 4e klasse zaterdagamateurvoetbal. Deze keuze is mede bepalend voor de indeling van de overige seniorenelftallen in het zaterdag- dan wel zondagamateurvoetbal Het deelnemen aan deze standaardcom petities kan uitsluitend geschieden met in achtneming van de volgende voorwaarden: 1a. Het gelijktijdig thuis spelen van het 1e betaalde elftal en het Ie ama teurelftal, indien de keuze valt op het deelnemen aan de standaard competities zondagamateurvoetbal b. Het gelijktijdig thuis spelen van het C-elftal en het Ie amateurelftal, in dien de keuze valt op het deelne men aan de standaardcompetities zaterdagamateurvoetbal. 2. Een verplichte keuze voor iedere spe ler van de betaalde voetbalvereniging voor de afdeling betaald- dan wel amateurvoetbal. Deze keuze moet ge maakt worden vóór de aanvang van elk seizoen. Tussentijdse overgang in welke vorm dan ook is niet mogelijk. 3. Een eigen bestuur voor de afdeling amateurvoetbal van de betaalde ver eniging. 4. Een zelfstandige financiële administra tie voor de amateurafdeling. 5. De afdeling amateurvoetbal zal finan cieel in eigen behoeften moeten voor zien, m.a.w. geen financiële steun van de betaalde afdeling van de vereni ging mogen ontvangen. 6. Verenigingen, die gaan deelnemen aan de standaardcompetities amateur voetbaldienen over ten minste 2 se nioren elftallen te beschikken, die aan de amateurcompetities deelnemen. Verder wordt opgemerkt dat het 4e elftal van een betaalde vereniging niet in de rechten m.b.t. de competitie-indeling treedt, die voordien het 3e elftal genoot. Het 3e elftal zal de naam krijgen van de vereniging met de toevoeging van ,,AV 1". Het 4e elftal zal dan het 2e elftal worden, enz. Na lezing van bovenstaande wil ik u mijn persoonlijke conclusie niet onthouden. Wanneer we over punt 1 onder a. en b. zouden heenstappen maakt punt 5 het mijn inziens onmogelijk ons derde elftal in de Standaardklasse te laten indelen. Uit een gesprek dat ik na afloop van de wedstrijd PECAjax met de heer Jo van Marle, voorzitter van het amateurvoetbal, heb gehad, vertelde hij mij, dat men punt 5 had ingelast als waarborg om geen Betaalde Amateurs te krijgen, en dat men de lijn moest zien zoals nu de KNVB is samengesteld. Ajax zou vereniging kun nen blijven, maar de organisatie zou zó moeten zijn alsof er gesplitst was. Ook mag men een bepaald bedrag thans reeds éénmalig reserveren voor de amateur afdeling. Maar ik voorzie, dat wanneer wij en met wij bedoel ik, bestuur en ledenraad, hier toe zouden besluiten over enige jaren het geld van onze amateurafdeling is opge soupeerd en de amateurafdeling van onze vereniging Ajax gedoemd zal zijn te ver dwijnen. En ik geloof, dat dat iets is wat velen juist niet willen. Wanneer u deze regels leest zal waar schijnlijk al wel op de Ledenraadsverga dering van 8 maart jl. een beslissing zijn genomen. J. van Praag 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 5