AOW-leeftijd" te melden, nl. Jan de Boer Sr., A. L. (Dolf) Desmit, F. Kubin en L. P. Schappert. Proficiat, vrienden! Overigens vindt u elders in dit nummer een opgave van alle jubilarissen in 1976. De jaarlijkse Reünie van de AJAX-BORDJESCLUB zal dit jaar worden gehouden op 23 MAART, gelijk de voorgaande jaren: in het RESTAURANT van de EDENHAL, bij Sjaak Swart en zijn compagnon Bram Haverkamp. Mogen wij hen, die gewoonlijk van hun kant het feest luister bijzetten met zang e.d., verzoeken met spoed aan hun oefen programma te beginnen FC TwenteAjax (inhaalwedstrijd) op woensdag 18 februari jl. de wedstrijd die Hulshoff c.s. helaas met 3O verloren. En daarmede een verlies van vijf punten in drie wedstrijden noteer den. Slécht gespeeld Dat kan echt niet gezegd worden. Ton Wickel en Dick Helling hadden de plaatsen ingenomen van Pim van Dord en Gerrie Mühren en de nieuwelingen" deden het ook goed. Neen, we verloren, dachten we, door te weinig fantasie in ons spel, steeds hetzelfde stramien, weinig schieten, eindeloos breien". Bovendien wat ongelukkig, zoals meer de laatste tijd. Een gelijkspel ,,zat er in". want zó daverend speelden de gast heren ook niet; haalden beide punten binnen door vooral wat be treft de tweede- en derde goal gelukkige toevalstreffers. Laat hieruit niet geconcludeerd worden dat de ploeg uit Enschede uit eindelijk de zege niet toekwam, maar houden we b.v. nog die kopbal van Ling in herinnering, dan we herhalen het be hoorde een puntenverdeling zeker tot de mogelijkheden. Zondag 22 februari: de AZ '67 op bezoek. Eerlijk gezegd, we waren niet helemaal gerust. Zou er wat meer schot" in onze ploeg zitten? En de Alkmaarders kunnen .verrassend" zijn Het begin was veelbelovend. Energiek werden de zaken bij ons aangepakt, meer dan voorheen constateerden we het gebruik van de diepte-pass en slechts met kunst-en-vliegwerk konden de gasten scoren voorkomen. Maar in die eerste helft zakte de ener gie toch weer wat af, aanschouwde het publiek opnieuw gebrek aan tempo, veel ,,schuifwerk"kortom, het zat er weer niet in. Na de pauze is het echter beter gegaan. Vooral toen La Ling inviel en er meer vaart in de aanval kwam. Ruud Geels was het, die ons op 1O bracht na goed werk van Willy Brokamp (helaas moest daarna onze .topscorer" uitvallen en werd ver vangen door Pim van Dord). En tien minuten voor het einde was het weer Brokamp, die op links de bal keurig doorgaf naar de opkomende Arno Steffenhagen, welke met een strak schot laag in de hoek, de overwinning praktisch zeker stelde (20). Of de AZ-mensen intussen niet tot het heiligdom van Piet Schrijvers waren doorgedrongen? Nou, en of. Een schot dat iedereen reeds telde verwerkte onze doelman echter bijzonder fraai tot corner en kort voor tijd voorkwam hij opnieuw een zeker schijnend doel punt door tijdig uitlopen. Al met al: een grootse wedstrijd was het dus niet, maar het waren wel de puntjes, ja, vooral de overwinning die we echt nodig hadden. Onze plaats in de kopgroep bleef gehandhaafd. Het Jeugdcommissielid, de heer A. G. H. van Genderen werd na afloop van de wedstrijd AjaxAZ '67 onwel en moest direct naar het VU-ziekenhuis worden vervoerd. Daar zal hij enkele weken voor verdere medische behandeling moeten verblijven. Toon, van alle vrienden en bekenden uit de club een hartelijke groet en een spoedige algehele beterschap je toegewenst. Tijdens de afgelopen vorstperiode deed de Directie van de Jaap Eden Baan, ons lid de heer H. Pil, het vriendelijke aanbod aan de Ajax-amateurs, om met de schaatsen onder, de spieren toch in beweging te houden m.a.w. gebruik te maken van de ijsvloer, een geste die zeer werd gewaardeerd en waarvan men danook dankbaar gebruik maakte. Namens de Amateur-Commissie langs deze weg alsnog de op rechte dank aan het adres van de heer Pil fa fa fa ra fa ia ra ra fa fa fa ia fa ra ra ra fa ra ra ra ra ra ia ra ra fa ia ra ra ra JUBILARISSEN 1976 25 jaar lid D. v. d. Berg D. J. Boering A. Gerritsen F. Grootenboer W. Meester Jr. K. Moos 40 jaar lid C. ter Beek A. Estié J. Lambregts 50 jaar lid H. F. Anderiesen J. P. Arens T. Aukema J. D. Belmer G. P. Keizer J. L. Stam 60 jaar lid G. de Jongh 65 jaar lid J. de Boer Sr. A. L. Desmit F. Kubin L. P. Schappert EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ EJ [EfafafafafafafaiafafasfafafafEfafafaiafafafatafafafafafafafafafafaiaiafafaiafa De Bekerwedstrijd (kwartfinale) om de KNVB-Beker PEC ZwolleAjax 301! Een dieptepunt. Meer willen wij er niet over zeggen! Laten we hopen op spoedig betere tijden. Zaterdagavond 28 februari jl. organiseerde de Amateur-Com missie de jaarlijkse Kien- en Tombola-avond in de bovenzaal van het Ajax-Restaurant. In zijn openingswoord heette André Kraan, Commissaris voor het Amateur-Voetbal in het bijzonder de andere bestuursleden t.w. Voorzitter J. van Praag, Secretaris Jan Westrik en onze Commissaris Algemene Zaken D. J. Boering hartelijk welkom, zo ook de heer C. Muller met zijn echtgenote, alsmede ver schillende leden van de Ledenraad. Wel, wat de belangstelling betreft was er voor de mensen die dit feest op touw hebben gezet alle reden tot tevredenheid, zo ook over het verdere verloop van de avond. Er waren zowel voor het kienen als voor de tombola fraaie prijzen, waarvoor de gevers ook vanaf deze plaats nog ten zeerste bedankt. Tenslotte nog een woord van hulde aan de heren van de Ama teur-Commissie zijnde de initiatiefnemers van deze prettige bijeenkomst. Tenslotte geven wij u de uitslagen van de wedstrijden gespeeld op de laatste zaterdag/zondag van februari: Ajax C speelde vriendschappelijk tegen de hoofdklasser-amateur RVC en ver loor met 12 (slechte wedstrijd). Ajax 3 klopte Vitesse 22/2 met 42, Ajax 4 00 tegen Hilversum 2 en Ajax 5 tegen Rapiditas 3 30. De Juniores Al boekten winst op HBC (081). Een vriendschappelijke wedstrijd van de Jun. A2 tegen Spartaan Al werd een 10 nederlaag voor de onzen. Juniores A3DEC Al 42. Nog een wedstrijd tegen de Spartaan nl. de Juniores B1; ze klopten hun tegenstander met 02. Dan volgen Juniores B2 tegen DWV B2 60 en Jun. WA C1 tegen onze Jun. Cl 07. Zo, dat was dus tweemaal ,,grof geschut". Pancratius Jun. C1 tegen Ajax Jun. C2, deze wedstrijd werd .benauwd" door onze jongens gewonnen. Een beetje vreemd gedoe hier. Er werd maar liefst drie-kwartier te laat begonnen, bleek na de pauze dat op een ander veld moest worden ge speeld. Kansen waren er voor Ajax genoeg, doch er werd wel wat slordig mee omgesprongen. Gaan we verder met Ajax Jun. C3 tegen AFC Jun. C2, dat werd een gelijkspel (11en dan als laatste: BI. Wit Jun. C4 tegen Ajax Jun. C4, dat werd een 10 zege voor de gastheren. We laten het hierbij dank voor uw aandacht. MMSR 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 3