kroniek ajax-meuws Is een uit"-wedstrijd tegen de FC Den Haag altijd aan te reke nen als een: zware opgave (dat was het vroeger tegen ADO al niet anders), in de Meer wisten we het gewoonlijk wel te klaren, d.w.z. de volle winst in de wacht te slepen. Dat is ons ditmaal niet gelukt. De neutrale" toeschouwer, zoals dat heet, is echter qua spanning en sensatie wel aan zijn trek gekomen, terwijl de Haagse aanhang zeker diep zal hebben gezucht bij de wat-een- kansen en zagen we bij de Ajax-trouw enkele keren de bekende wanhoopsreactie van: ,,hoe-is-het-mogelijk I!" als de bal op de Residentie-verdediging afstuitte (die, onder leiding van Aad Mansveld, vocht als leeuwen"of de bal nét over respec tievelijk nét naast ging Dat onder het vooral na de rust door Ajax uitgeoefende pressie voetbal de situaties voor het doel van Ton Thie wel eens zó benauwd waren dat door de gasten afweer handelingen werden toegepast die reglementair niet zijn geoorloofd, het zij HUN onder het motto: kost-wat-het-kost" vergeven, echter de man met-de-fluit is menen we aanwezig om aan dat soort han delingen paal en perk te stellen Dat deed hij echter niet en het scheelde Ajax zeker een strafschop. Ja, het was wél een wedstrijd met sensaties. Vanaf het eerste begin al Waren alle kansen gehonoreerd, had het na tien minuten spelen al 22 gestaan. Denken wij verder aan na de pauze de bal van Barry tegen de paal, de ,,loei" van Schoen maker (FC Den Haag) tegen de lat, dan is het vooral voor Ajax jammer gezien de resultaten van de concurrenten: NAC Feyenoord 22, FC TwentePSV 20 dat we het bij één Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1975/1976 - Februari/Maart 1976- No. 6 Abonnement (voor niet-leden): f 17,50 per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 29 maart 1976 op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag: Ajax C-elftal tegen RVC (vriendschappelijk)) 12 Geert Meyer in actie punt moesten laten. De uitslag ,,an sich" moet beide partijen uiteindelijk tot tevredenheid hebben gestemd. Op de eerste twee zondagen van februari was het ,,Thialf", die Soccer" totaal van zijn troon stootte, met welk .totaal" we dan bedoelen dat ook het Betaalde Voetbal niet aan bod kwam. Er daar mag men dan als kritiek tegenover stellen: ,,en het buiten land dan Dat kan wel zijn, maar als nu gespeeld moet worden zoals we o.a. zagen van de FC Utrecht tegen AZ '67 ('s woensdagsavonds), dan is bij zulke veld-toestanden de ge luksfactor wel van zó'n groot belang dat de werkelijke voetbal zaken naar de achtergrond verdwijnen Daarom was het besluit van algehele afgelasting juist. Gelet op de weersomstandigheden én vele malen de Olympische Winter spelen in Innsbruck op ,,de buis", zou gezegd kunnen worden dat hierdoor gezien de NIET te verwachten publieke belang stelling de penningmeesters een goede dag hadden Het veld van Haarlem" was nog redelijk goed om daar een .friendly game" tussen de beide koplopers in de Ere- respec tievelijk Eerste Divisie te doen plaatsvinden. We zijn er niet geweest doch van-horen-zeggen" was het geen beste vertoning geworden, door Ajax uiteindelijk met 02 gewonnen. Ook op andere wijze had Ajax met de winter te maken; in de nacht van 2 februari sprong ergens in de contreien tussen de kantoren van onze Administratie en de Indoortrainingszaal een buis van de waterleiding en had dit tot gevolg dat zij die maan dagsmorgens de benedenruimten in ons Stadion betraden, een hoeveelheid water van circa 7 cm hoogte ontmoetten. Dank zij de technische middelen van het ABA-Schoonmaak- bedrijf kon de ellende vrij spoedig worden opgeheven en bleek, wat zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, nogal mee te vallen. Eindelijk zondag 15 februari jl. kon de bal hier en daar weer rollen en in ieder geval bij het Betaalde Voetbal. Helaas in Doetinchem, tegen De Graafschap, moesten we een 21 neder laag incasseren. Beide goals van de gastheren waren te wijten aan ernstige fouten en de met veel inzet spelende tegenstander van Barry c.s. benutte deze kansen feilloos, dit gesteld tegen over het feit dat meerdere gelegenheden tot scoren door Ajax voorbij gingen. Zeker er was ook pech, bij voorbeeld die kopbal van Ruud Geels tegen de paal, waarna de terugsprin gende bal te haastig werd overgeschoten. Trouwens, de gehele wedstrijd vertoonde het spel der onzen een jachtig karak ter, weinig concentratie, weinig zelfvertrouwen. Kort voor tijd pas slaagde Willy Brokamp erin de bal achter doelman Doornebosch te plaatsen, waarna er alleen voor Dus- baba nog kans was op de gelijkmaker, doch het schot ging ver naast. Het bleef 21waarbij voor velen niet te ontkomen was aan de indruk dat de Ajax-ploeg deze uit"-wedstrijd té licht had opgevat. Bep Aarsen is weer vanuit ,,de VU" naar de huiselijke kring mogen terugkeren. Gelukkig. Langs deze weg wil hij het bestuur en anderen waarvan hij blijken van belangstelling mocht ondervinden, daarvoor hartelijk dank zeggen. Mochten wij in het vorige clubblad de namen noemen van Tjerk de Munnik en Gerrit Ziegler als zijnde (in 1975) 65 jaar lid van Ajax, in 1976 blijken nog meer van die keien" in de ,,Ajax- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 2