Ajax C2—DWV C1 12 Vandaag moest Ajax aantreden tegen het fysiek sterkere DWV. De C2 was belust op revanche voor de 40 nederlaag in Amsterdam-Noord opgelopen en begon dan ook gelijk met aan vallend voetbal. De gehele eerste helft had Ajax een licht over wicht, doch verder dan een bal net over de lat kwam men niet. De rust brak aan met een 00 stand. In het begin van de 2e helft kon Ajax het betere spel uitdrukken in een doelpunt gescoord door Richard v. d. Broek. DWV was duidelijk aangeslagen, doch helaas zat het Ajax niet mee, want de ballen gingen net naast en over. Zoals het meestal gaat bij een ploeg die aanvalt, de doelpunten vallen aan de andere kant. Op enigszins gelukkige wijze kon DWV gelijk komen en maakte René v. Vark, die een geweldige partij had gespeeld, zijn enige fout, wat betekende 12. Vlak voor tijd schoot Richard nog tegen de lat, zodat de eindstand 12 bleef. Jammer voor de C2, want men had een geweldige partij gespeeld, doch de fysieke kracht van DWV gaf de doorslag. Ajax C3Zeeburgia C2 31 Onze C3 juniores kwamen tegen Zeeburgia C2 goed uit de verf. In de beginfase had het er alle schijn van dat Zeeburgia ons zou overtreffen, maar naarmate de wedstrijd vorderde gaf het tech nische overwicht van Ajax de doorslag. Vooral in onze voor hoede was het v. d. Heuvel, die zich door sterke acties onder scheidde. Het werd uiteindelijk 31 voor Ajax. Een verdiende overwinning. SDW C3—Ajax C4 1—3 Op sportpark Spieringhorn kon de C4 van Ajax de stijgende lijn vasthouden. In de eerste helft waren beide partijen nog tegen elkaar opgewassen. Na de thee kon Ajax doordrukken. Via een mooie aanval tussen Lowies en Meijer kon Herman Pool het eer ste doelpunt scoren. Na 5 minuten was deze het weer, die z'n 2e doelpunt noteerde (02), opnieuw in samenwerking met Simon Meyer. SDK kwam nog op 12, doch Henry Klerks maakte aan alle onzekerheid een einde. Met een afstandschot bracht hij de eindstand op 13. Johnny Beukenkamp speelde een goede wedstrijd. H. Bijvank BIJEENKOMST A B EN C JUNIORES Een door trainer Bob Haarms georganiseerde bijeenkomst voor de selecties der A-, B- en C-Juniores, mèt ouders, waar dr. Rolink sprak over maaltijden c.q. voeding en hygiëne in de sport, en onze fysio-therapeut de heer J. van Gorp het onderwerp: ver wondingen e.a. aansneedt, mocht zich in een grote belangstel ling verheugen. Behalve André Kraan gaven van bestuurszijde de heren J. van Praag en D. J. Boering acte de présence. Dr. Rolink sprak in we mogen wel zeggen „sappige" bewoor dingen o.a. over de grote nadelen voor de sporter(-ster) bij het roken (een halve sigaret is reeds funest), de slechte invloed van alcohol, de juiste voeding, de goede verzorging van de voe ten (iedere dag wassen, daarna vooral goed afdrogen en schone sokken), tenslotte het gebruik van vitaminen, waarbij vooral die onder de benaming B-vitaminen" voor de sportman/-vrouw zeer belangrijk zijn. Na een korte pauze, waarin de aanwezigen namens het bestuur een consumptie werd aangeboden, kwam de heer Van Gorp op het spreekgestoelte, om zoals eerder aangehaald op het hem zo bekende terrein van verwondingen, de behandeling daar van al naargelang de aard van het letsel etc., een interessant betoog te houden. Hij haalde daarbij enkele gevallen uit de praktijk aan. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een dank baar gebruik gemaakt. André Kraan, die beide sprekers had ingeleid, was uiteraard ook degene die namens de aanwezigen het dankwoord sprak en de erkentelijkheid namens Ajax onderstreepte met „een bloeme tje" voor de (thuis-verblijvende) echtgenotes. Al met al een nuttige avond; een herhaling hiervan, dan aan gevuld met de vertoning van dia's zoals de heer Van Gorp in het vooruitzicht stelde, is zeer zeker aan te bevelen, waarbij mogelijk de bijeenkomst wat directer kan aansluiten op de afloop van de training. Daar lagen nü namelijk twee uren tussen, wat om te wachten inderdaad wel wat lang is Overigens alle hulde aan de initiatiefnemer: Bob Haarms. „LANGS DE JEUGD LIJNEN" SWIFT-Juniores AlAjax-Juniores A2 21 Spelen tegen Swift betekent altijd een moeilijke tegenstander. De eerste helft gaf een éénzijdig beeld te zien, nl. een als maar aanvallend Ajax, waarbij kansen ontstonden die echter onbenut bleven. Tien minuten voor de pauze werd Ajax nog een glas- zuivere penalty onthouden, toen onze rechtsbuiten in het be ruchte gebied gevloerd werd. Het enige dat we er aan over hielden was een indirecte vrije trap, die echter niets opleverde. Na de rust drongen we weer aan, echter niet goed en genoeg, want na twee uitvallen van Swift én fouten van onze achterhoede stonden we, met nog 20 minuten te spelen, met 20 achter. Alles werd gedaan om dit ongedaan te maken. Uit een voorzet van André Brandenburg kreeg Jan Letschert de bal, die hij langs de uitstekende Swift-doelman tikte (21Even hierna een zelfde kans, doch nu miste hij. Pech hadden we ook, toen er een doelpunt van ons werd afgekeurd, omdat de scheidsrechter en ik vind ten onrechte gevaarlijk spel" zou hebben ge constateerd. Iets dat we niet begrepen. Nog enkele kansen: Dick Robijn: net naast, Brandenburg: voorlangs en Van Galen: naast, het gelukte niet en onze tweede nederlaag was een feit. Jammer! André Brandenburg (Keurig Red.) CD cz> <Z><=> C=> d> c=> cz> c=> cz> 75-JARIGE Op 20 maart a.s. hoopt Wim Bruynesteyn zijn 75e verjaardag te gedenken, een heugelijk feit waarmede wij hem en de zijnen van harte gelukwensen. De verdiensten van Wim voor zijn/ons Ajax nader te omschrij ven, wij menen: het zou uilen naar Athene dragen zijn. Ten eerste omdat de destijds hem verleende onderscheiding: Ere-lid in dit opzicht voor zichzelf spreekt, bovendien staat de jubilaris nog midden in ons clubleven, waarbij wij o.a. zijn dage lijkse werkzaamheden op de Ajax-Administratie op het oog hebben. Wim, Ouwe-Reus, namens je vele Ajax-vrienden, nog vele ge lukkige jaren in goede gezondheid je toegewenst. MMSR DANKBETUIGINGEN Peet Petersen en Dick de Groot die beiden enige tijd uit de roulatie zijn geweest, willen langs deze weg gaarne hun oprechte dank betuigen voor de betoonde belangstelling en andere atten ties. Langs deze weg wil ik het bestuur alsmede de Amateur-Com missie hartelijk dank voor de prachtige fruitmand, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis mocht ontvangen. Eveneens gaat mijn oprechte dank uit naar trainer Wijnands en de spelers van het 3e en 4e elftal, die mij bij mijn thuiskomst met een fraaie fruitmand bedachten. Frans Grootenboer 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 15