ROCHAS JL monsieur after shave doel, met o.a. twee keer een schot tegen de lat. Doch vlak voor tijd wist hij toch de hattrick te verrichten. Uit een voorzet van rechts van Eddy de Vries scoorde Richard 03. Net voor tijd redde VDO de eer uit een vrije trap (13). Wat tevens de eindstand betekende. Ajax C3—SDW C2 4—2 Na een rustperiode van enkele weken, kon de C3 weer ,,aan de bak". Het zou een zware opgave worden, want de tegenstander SDW C2 stond aan de top. Het was voor Ajax een 4 punten wedstrijd, want we stonden 2 punten achter. De jongens be grepen dat ook en begonnen met een sterk offensief. Door een doelpunt van Hage kwamen we op 10. Ajax verslapte iets en dat resulteerde in de gelijkmaker (11). Dit tegendoelpunt gaf ons echter weer vleugels en weer scoorde Haye (21). Door een verdedigingsfout maakte SDW opnieuw gelijk, 22. Er moesten toen nog 5 minuten gespeeld worden en leider Van Genderen dacht al aan een gelijk spel. De jongens echter niet en scoorden in de laatste minuten nóg 2 doelpunten, zodat de eindstand een verdiende 42 overwinning werd. Ajax C4Volewijckers C2 31 Na een gedwongen winterstop van enige weken moest de C4 vandaag het opnemen tegen de C2 van Volewijckers. Afgewacht diende te worden hoe de jongens door deze ,,winter"-periode waren gekomen. Door verwarring in de „afkeuringen" kon niet het elftal opkomen dat op papier stond. De C4 kwam door een dekkingsfout met 01 achter, maar na de thee kon Ajax na een voorzet van Simon Meyer door Wolffgramm de gelijkmaker scoren (11). Hierna namen we een 21 voorsprong; Tino Hallie benutte een penalty. Na enige tijd wist Herman Pool via een schitterend doelpunt de eindstand op 31 te bepalen. HMS A1Ajax Al 04 In deze zeer belangrijke wedstrijd tegen HMS om de boven ste plaats speelde Ajax een geweldige partij voetbal. De jongens waren zeer geconcentreerd naar Utrecht vertrokken. In een nieuwe formatie, die met hen zeer nadrukkelijk besproken was, begonnen wij aan de wedstrijd. Binnen 25 minuten stonden wij met 02 voor door schitterende goals van Eef Hoff en Peter v. d. Hengst. In de rust was ieder een er van overtuigd dat de 2 punten mee moesten naar Amsterdam. De 2e helft begonnen we ook weer zeer aanvallend, hetgeen nog 2 doelpunten opleverde (Eef Hoff en Faassen waren de makers). Door deze uitslag is de competitie weer helemaal open. Het gehele elftal speelde geweldig met als uit blinker Eef Hoff. ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam Lijnden A1Ajax A2 010 De eerste wedstrijd hadden we ook reeds met grote cijfers gewonnen, maar dit resultaat kwam pas 30 minuten voor het einde tot stand. Onderschatten is er dan ook bij zulke tegen standers niet bij, want dan kun je „de boot nog ingaan". Wat Lijnden technisch en taktisch vertoonde, was van een zeer laag gehalte. Ook deze club moet het tegen ons voornamelijk van inzet hebben. Bij ons elftal is dit wel een heel stuk beter. In deze wedstrijd kwam dat er ook helemaal uit. Reeds na 5 minu ten kwam er een mooie dieptepass door de lucht naar de vrij in de ruimte sprintende Jan Letschert en hij kopte nr. 1 in het net. Dit was een goed ruggesteuntje voor ons. Het was toch pas 30 minuten daarna dat wij er 02 van maakten. André van Galen was goed naar links uitgeweken en trok de bad op maat voor naar Letschert (02). Vlak hierna ondernam Peter Zink stok een prachtige rush en precies op tijd gaf hij de bal aan de goed meegelopen Letschert en het was 03. Vlak voor de rust een zeer goed samenspel tussen Letschert en Peter Zink stok en Peter rondde deze zeer mooie aanval af met een on houdbaar schot (04). Met deze voorsprong gingen we thee drinken. Direct na de hervatting werd er een mooie combinatie opgezet. Van Galen gaf een goed tikje naar Zinkstok, hij bediende de zich op de vleugel aanbiedende Dirk Robijn. Zijn trekbal werd door Letschert verzilverd, 05. De wedstrijd kreeg een zeer éénzijdige aanblik. Onze doelman Jos Vonk hoefde maar enkele keren handelend op te treden. Hij deed dit echter bekwaam. Een ingeschoten bal van Letschert werd slecht weggewerkt en Zinkstok maakte er 06 van. Voor de statistiek nog vermeld dat Nol Boerkoel er 07 van maakte (hij speelde een zeer goede wedstrijd), André van Galen 08 en Peter Zinkstok 09 en 010. Letschert en Zinkstok gaven elkaar niet veel toe. Beiden scoorden 4 keer. De aangevers voor deze doelpun ten zijn natuurlijk net zo belangrijk. Dit was de eerste keer dat we in deze competitie met dubbele cijfers wonnen. Rood Wit BIAjax BI 02 Het overwicht, dat onze jongens de gehele wedstrijd hebben gehad, werd pas in de 2e helft door goals van Gabi Martinez en Hans Kok tot uitdrukking gebracht. De eerste helft werd door slordige voorzetten en passes gekenmerkt, waarbij het zware verdedigen van de tegenpartij bepaalde moeilijkheden in de hand werkte. Juist met deze speelwijze is nauwkeurig spel over de vleugels vereist. Overigens werd het hoge tempo gehand haafd, waardoor Rood-Wit toch de boot inging. Volewijckers BIAjax B2 15 Aangezien wij de thuiswedstrijd van Volewijckers verloren had den (25), was deze wedstrijd een moeilijke opgave voor ons. Maar we begonnen van quitte af aan snel de bal te spelen, waaruit doelrijpe kansen voortkwamen. Helaas onbenut. Na een penalty gemist te hebben, maakten onze tegenstander een doel punt, 10. Nou en toen waren wij aan de beurt en Pim Rook- huizen had dat goed begrepen en schoot 2 keer de bal om de keeper z'n oren (12). Na de thee gingen wij verder waar we gebleven waren en het was weer Pim die op de juiste plaats stond om de bal in te tikken (13). Maar het was niet alleen Pim die de bal tegen het net mocht tikken, want ook Philip Uittenbogaard schoot 2 keer raak (15). (Verslag van Bi- junior Reinie Bos. En goed! Red.) Uithoorn ClAjax Cl 08 De met enige zorg tegemoet geziene uitwedstrijd tegen Uithoorn verliep bijzonder naar wens. Vanaf het begin een enorme aan valsdrift, in een hoog tempo. Dit betekende na 1 minuut 01, na 3 minuten 02 en in de elfde minuut 03 voor de Ajax C1 juniores. Niet alleen fraaie doelpunten, ook het vertoonde spel was het aanzien ten volle waard. Ruststand 05. En dan na zo'n eerste helft de opgave, de tweede helft net zo te vol brengen. En dit lukte vrij aardig, waarbij de eindstand op 08 werd bepaald. Doelpunten van Holshuysen (2x), Sijbrands (2x), Holster (2x), Willems en v. Zijst. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 14