rondom de jeugd Na 3 weken noodgedwongen rust werden er op 15 februari de volgende wedstrijden gespeeld: Efinkwijk A1Ajax Al 00 Ajax A2Blauw-Wit A2 42 Na bijna een maand niet gevoetbald te hebben, moesten we nu tegen onze grote concurrent, mede koploper Blauw-Wit aan treden. Aangezien wij de uitwedstrijd met 10 verloren hadden, waren wij wel verplicht alles te geven om de 2 punten in huis te houden, mede doordat anders de aansluiting met de kopgroep zou worden gemist. Blauw-Wit trad met een goed elftal aan; beide partijen hielden elkaar goed in evenwicht, met de gasten wat sterker op het middenveld. Na circa 20 minuten scoorde Jan Letchert 10. Tien minuten later stonden we echter alweer gelijk. Nadat Nol Boerkoel hard had ingeschoten, kon Jan Letschert de terugspringende mal in het net plaatsen, 21. Met deze kleine voorsprong brak de rust aan. Na 5 minuten in de 2e helft werd de mooiste goal gemaakt. Jan Letschert gaf een goede dieptepass naar André van Galen en deze speelde de bal keurig langs de keeper, 31. Als we al dachten dat we er nu waren, hadden we het mis. Blauw-Wit kwam zeer gevaarlijk opzetten. Door enkele foutjes in onze verdediging ontsnapte ons doel een paar keer aan een door boring. Jan Schipper had het zeker te koud, want hij blunderde na een houdbaar schot van rechts (32). Aangezien we in deze periode vergaten ons voldoende aan te bieden, konden de Ajax-middenvelders de bal slecht kwijt, wat resulteerde in te klein spel en véél te véél de-bal-brengen. Gelukkig veranderde deze strijdwijze en werd er beter over de vleugels gespeeld. Hierdoor ontstonden enige zeer goede kansen en was het Ajax dat domineerde. De Blauw-Wit-keeper toonde in deze periode zijn klasse en stopte enige zeer moeilijke ballen. Jan Letschert maakte toch aan alle onzekerheid een einde door een „hattrick" (42). Al met al een zwaar bevochten zege tegen een elftal dat niet veel voor ons onder deed. Diemen A1Ajax A3 11 Wederom hebben wij een sterke tegenstander een punt afhandig kunnen maken en wanneer er een beetje meer stootkracht in had gezeten dan was er winst genoteerd. Nu bleef het bij 11, na een 10 achterstand bij de rust. Het is leuk te constateren dat wij iedere wedstrijd beter gaan spelen, ondanks het feit dat er naar wordt gestreefd iederéén in te zetten. Vóór de rust werd er slecht geplaatst en zonder enig overleg gespeeld. Na de pauze konden wij, zoals gezegd, onze meerderheid niet vol doende in doelpunten uitdrukken. Al met al was er toch te vredenheid. Ajax BI—SDW BI 2—0 Onze B1 juniores, die met sportieve wraakgevoelens het veld inkwamen, hebben van het begin af er geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. De eerste helft, die door een knappe goal van Eef Heyt met een 10 voorsprong werd af gesloten, werd kort na het begin van de 2e helft tot 20 uit gebouwd. Rich Boog scoorde met een prachtige kopbal in de uiterste hoek. Het hele elftal heeft hard gewerkt met absolute uitblinkers in Cor Smit en Ronnie Matteman, die beiden inzet met voetbal-capaciteiten gepaard lieten gaan. Ajax B2Zeeburgia B2 11 De winterstop is onze B2-juniores blijkbaar niet goed bevallen. Tegen het op papier zwakke Zeeburgia werd een eerloos gelijk AJAX A3—DEC A1 4—2 spel behaald. Er werd van Ajax-zijde slecht geplaatst, er was weinig „beweging" en gevaarlijke situaties voor het Zeeburgia- doel waren op de vingers van één hand te tellen. Kortom: zeer teleurstellend. Volgende week beter, heren! Ajax B3—DEC BI 0—1 Als gevolg van een reeks misverstanden met betrekking tot de afkeuring van de voetbalvelden, begonnen de B3-juniores een half uur te laat met 8 spelers. Wonder boven wonder wist dit gehavende Ajax-team de rust met 00 te bereiken. Na de thee kon leider Helman zijn team alsnog completeren. DEC had echter het betere van het spel en wist vlak voor tijd te scoren. Onze achterhoede vertoonde daarbij een gat zo groot als een bomtrechter. Jammer, maar wel onze eigen schuld. AFC Cl—Ajax Cl 0—3 De wedstrijd uit tegen AFC Cl verliep voor onze C1 juniores in het begin niet zo naar wens. We hadden alle moeite met het harde veld. En pech, toen de verdediging van AFC de bal enige malen van de doellijn wist te werken. De rust ging in met 00 De tweede helft werd op een zachtere grasmat gespeeld en evenals voor de pauze waren we enorm in de meerderheid. Het betere voetbal in deze periode leidde uiteindelijk tot 3 doel punten, hetgeen ons de zeer verdiende overwinning bracht. Hopelijk wordt er vanaf heden weer regelmatig gespeeld, wat zeker nodig is om ons in het wedstrijdritme te brengen. VDO C1—Ajax C2 1—3 Ajax C2 begon vanaf het eerste begin met aanvallend spel op het moeilijk bespeelbare, harde veld van VDO te Uithoorn. Dit resulteerde in een veldmeerderheid, alhoewel de passes niet altijd even zuiver waren. Halverwege de eerste helft schoot Richard v. d. Broek Ajax naar een voorsprong (01). Vlak voor tijd strafte dezelfde speler een fout in de VDO-achterhoede af, wat 02 betekende. Ook in de 2e helft bleef Ajax de betere ploeg. Richard bleef constant gevaarlijk voor het vijandelijke 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 12