het nieuwe jeugdhonk wens van de jeugdcommissie in vervulling gegaan. Maar er blijven er altijd nog wel een paar over. Bijvoorbeeld een extra trainingsveld. Het terreinen-probleem is erg groot. Hinken Slechte velden of een gebrek aan velden gaat ongetwijfeld ten koste van de opleiding. In zo'n geval1 hink je altijd op twee ge dachten. Ook bij het vergroten van het aantal elftallen kun je je afvragen of dat wel juist is. Een trainer heeft natuurlijk liever twee teams met goede voetballers dan drie ploegen met in doorsnee minder niveau. Aan de andere kant wil de vereniging in principe zoveel mogelijk teams (ruime keus) om daaruit te kunnen putten. Momenteel bezit Ajax- geselecteerde jeugd ten behoeve van het Betaalde Voetbal. Ten aanzien van iedere jonge speler die wordt aangenomen leeft primair de hoop dat hij t.z.t. in staat zal blijken te zijn in ons Betaalde Voetbal te spelen. Wanneer hij daarin teleurstelt ik zei het eerder reeds wordt hij veelal weer afgevoerd, terwijl heel goed zou kunnen blijken dat hij op andere wijze Ajax van dienst had kunnen zijn; amateurs, kader, we spraken er al uitvoerig over. Daarom blijf je altijd met de nodige twijfels zitten. We hebben momenteel vrij veel talent. Komt het er uit Afwachten. De eisen wor den steeds hoger. Iemand kan speltechnisch bekwaam zijn, maar fysiek tekort schieten. Het is allemaal zo moeilijk. Dat heb je ook bij het aankopen van spelers en bij do vraag: houden of niet. Jan Potharst is een voorstander van een Technische Advies-Commissie. Ik ben het daarmee eens. Een speler be oordelen is beslist geen eenvoudige zaak; je weet bijna nooit zeker of je het goed doet. In principe wordt de Ajax-Jeugd (Selecties) dus rijp gemaakt voor het Betaalde Voetbal. Alles is daarop afgestemd. Ook: voetballen met een opdracht. Bij ons wordt daar al vroeg mee begonnen; bij onze C-Juniores (12-14 jaar) zie je b.v. danook niet: waar-de-bal-is-zijn-alle-spelers. Je kunt natuurlijk van me ning verschillen of dit systeem juist is, het bedoelt wel zoveel mogelijk spelers af te leveren voor het „grotere werk", het Betaalde Voetbal. Er wordt van die Jeugd ook veel verlangd. Zekerdiscipline. Het is zó dat de meesten die zondermeer aanvaarden, ja, het zelf(s) willen. Ook in het veld moet men zich kunnen beheersen. Wie dat niet kan, valt eveneens af. Het is wel voorgekomen dat we iemand vanwege zijn gedrag hebben moeten afvoeren, hoewel we hem als voetballer graag hadden willen houden. Dat is altijd erg jammer. Zo zie je, dat wij als Jeugd-Commissie vaak voor vele problemen komen te staan, maar dat maakt het werk juist erg interessant. Ik doe het graag. Daarbij moet ik zeker vermelden enorm veel steun van onze Administratie te hebben. Die mensen verrichten zeer veel werk voor me. Stel je voor dat ik alle correspondentie zelf moest doen dat zou onmogelijk zijn. Ik durf zelfs te zeg gen in dit opzicht te zijn verwend. Alles is goed georganiseerd. Wat dat betreft heb ik weinig te wensen. Tijn Middendorp MET NIEUWE GELUIDEN! Dat met de totstandkoming van ons JEUGDHONK op Voorland we qua accommodatie de hemel op aarde hebben gekregen, in vergelijking met de oude situatie (hoe hebben we het daar nog zolang kunnen uithouden kan zeker als een onomstotelijk feit worden vermeld. Maar er is méér winst. Zondermeer mag worden vastgesteld dat het beleid c.q. de inzet van Karei Kamlag c.s. ten aanzien van de kantine, een echt clubhuis heeft doen ontstaan. En niet alléén voor de Juniores, ook de anderen (Seniores, supporters e.a.) zoeken deze omgeving op, waar men onder welluidende muziek, uitstekende consumpties tegen redelijke prijzen, prettige men sen e.a. dat alles bij elkaar een sfeer treft, waar we lang naar hebben uitgezien. In de bestuurskamer of vergaderzaal, hoe u het noemen wilt, zijn inmiddels tekeningen en foto's opgehangen uit de Ajax- hishtorie, ja de ruimte is inmiddels ook versierd met een Ajax- vaandel, opgediept uit het „archief" en door zijn uiterlijke sporen aangeeft, hóé oud het wel is. De activiteiten van Karei Kamlag hebben intussen aanleiding gegeven tot het ontstaan van een „ONTSPANNINGSCOMMIS SIE JEUGDVOETBAL AJAX", voortkomende uit de „Ouders van jeugdvoetballers in Ajax", zoals dat officieel luidt. In een over leg met het Ajax-bestuur, vertegenwoordigd door Secretaris Jan Westrik en de Commissaris voor de Amateurs André Kraan, heeft genoemde commissie de volledige instemming verkregen ten aanzien van het verder ontplooien van haar activiteiten. Die bezigheden bestaan tot nu toe onder andere in het organiseren van een wekelijkse kaartavond (dat meldden we reeds, wordt gehouden op donderdag en er zijn nog enkele plaatsen voor alleen prettige mensen) al een paar maal een gezellige dansavond (de volgende: 20 maart a.s. waarvoor nog kaarten verkrijgbaar bij Karei Kamlag) kortom, de heren zitten niet stil. En de opzet van deze Ontspannings-Commissie is om de baten uit al die gebeurtenissen voortvloeiende, te besteden aan de totale Ajax-Jeugd met hun begeleiders. Wel, we dachten dat dit mooie clubwerk alle steun en aandacht verdient; mocht u op een of andere wijze mogelijkheden zien onderstaande heren bij hun activiteiten te steunen, ongetwijfeld bent u van harte welkom. Wat de klaverjasavond betreft, de stand na 6 weken kaarten is, aldus een opgave van de wedstrijdleider, de heer J. A. Brouwers: 1. Mevrouw Braakman 2. Mevrouw Van Zoest 3. de heer Van Loo 4. Mevrouw Van Hameren 29304 pnt. 29206 pnt. 28864 pnt. 28709 pnt. U ziet, de punten vliegen in het rond en de dames delen daarbij de lakens uit. En dan niet te vergeten: de marsen. Twee personen met 14 mar sen t.w. de heer Smeelen en mevrouw Van Hameren. Dat liegt er inderdaad niet om. De heer Brouwers voegt aan zijn informatie nog toe: we iedere week op die gezellige avond met verschillende mensen kaarten en daardoor een brede kring van bekenden ontstaat; ook de fijne ontvangst door de heer Kamlag en de zijnen draagt bij tot de prettige sfeer. Kom u die ook eens proeven We willen dan besluiten met u de samenstelling van de Ont spannings-Commissie te geven: S. Meyer, Voorzitter A. L. van Zoest, Secretaris P. H. Uitenboogaard, Penningmeester J. van Loo, Algeheel functionaris J. A. Brouwers, idem C. C. Kamlag, Algeheel Adviseur Wij wensen de ,,OC" veel succes! MMSR BURGERLIJKE STAND Met blijdschap geven Dick, Wanda en Anouk van Dijk kennis van de geboorte van Matita (Hartelijke gelukwensen - Red.) 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 11