BODEGA VOOR UW ZAKELIJKE BORREL VOORAL BUITEN AMSTERDAM Dorpstraat 9 Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-3918 Eigenaar: Dick v. d. Bosch maal, natuurlijk, maar laten we zeggen: boekhoudkundig c.q. administratief. (Een totale splitsing zou voor de vereniging rampzalig zijn.) Een zelfstandige amateurafdeling dus, zonder de binding met de club te verliezen. Ja, ik vind dat die splitsing er móét komen, hoewel ik de problemen niet onderschat. Het is echter in het belang van onze amateurs, om deze groep voet ballers óp te waarderen, waardoor wij mogelijkerwijs ook eerder genoemde betere spelers zouden kunnen behouden. En nu we het toch over de amateurs hebben, moet het mij toch van het hart dat de belangstelling voor hen vanuit de vereniging minimaal is. Dat is ook weer zoiets. Bij een splitsing krijgt de amateurafdeling een budget en is het de bedoeling dat bijvoor beeld het huidige Ajax 3 elftal, dat dan het eerste amateur elftal wordt, inkomsten gaat krijgen via het heffen van entree gelden, zoals dat ook bij de huidige derde- en vierde klassers het geval is. Maar hoeveel mensen zullen naar die wedstrijden komen kijken wanneer ons eerste prof-elftal thuis" speelt. Zeer weinig. Ook via een kantine de weg waarlangs bij de ama teurclubs de meeste gelden binnenvloeien zullen onze spe lers geen voordeel kunnen trekken. En zo val je van het één in het ander. En dan heb ik het nog niet eens over kwaliteit van en gebrek aan velden gehad. (Inzake bovengenoemde Standaardklasse-materie zijn kortelings in het officiële Bondsorgaan ,,De KNVB-er" richtlijnen genoemd, omtrent de inhoud waarvan u in het artikel „Van de Voorzitter", op pagina 5, hebt kunnen vernemen. Red.) Jeugd Ja, we hebben het inderdaad nog nauwelijks gehad over de jeugd. Ik zat één jaar in de jeugdcommissie, was leider van junioren A3, toen ik werd gevraagd als jeugdsecretaris op te treden. Met ieders goedvinden voelde ik daar wel wat voor. Wat houdt die functie in? Nou ja, iedere dinsdagavond hebben we vergadering, die ik dan behoor te leiden. Daar worden de elftallen samengesteld door de verschillende A, B en C com missies, mede in overleg met de trainers. In die vergadering wordt ook de post behandeld. We krijgen bijvoorbeeld enorm veel aanvragen voor het spelen van toernooien. Helaas kunnen wij onmogelijk aan alle verzoeken voldoen. Bovendien zijn slechts de Paas- en Pinksterdagen beschikbaar om naar het buitenland te gaan. Door de vele afgelastingen van de laatste weken ziet het er dit jaar evenwel niet best uit. Van de Bel gische club „Ostende" kregen wij b.v. het verzoek op 16 mei bij ons een wedstrijd te spelen tegen een A- en B-selectie. Daar kunnen we geen gevolg aan geven, omdat op die datum waarschijnlijk nog competitie gespeeld moet worden. Soms komt het wel voor dat de één vindt een bepaalde uitnodiging wel te moeten accepteren, terwijl een ander daar niets voor voelt. Per soonlijk vind ik dat we nogal eens „hautain" bepaalde toernooien afzeggen. Dat komt onze immage in het land niet ten goede. Laatst hadden we een mooi voorbeeld. We kregen een brief bin nen van een kantinejuffrouw van een kleine vereniging ergens in het land. Zij schreef dat het bestuur van haar club er niet in ge slaagd was Ajax naar hun toernooi te krijgen. Zij had nu gezegd dat het haar wél zou lukken. Volgde vervolgens een soort smeek bede, enfin, je kunt je wel zo ongeveer voorstellen wat er verder in die brief stond. Organisatorisch konden wij wel een elftal sturen, doch intern voelden sommigen er aanvankelijk toch weinig voor. Uiteindelijk werd besloten het tóch te doen, omdat we achteraf vonden aan dit soort verzoeken meer gevolg te moeten gaan geven, zonder andere, misschien wat meer belang rijkere toernooien, in het gedrang te laten komen. Inderdaad, de leeftijden voor A-Juniores zijn: van 16 tot en met 18 jaar, geworden. Voorheen liep dat tot 19 jaar maar men heeft nu gelijkgeschakeld met de UEFA-normen. En die liggen inder daad voor A-juniores tussen de 16 en 18 jaar. Per elftal han teren wij oneveer 15 spelers. Die heb je echt wel nodig. De selecties van alle A-, B- en C-juniores zijn: de éérste elftallen. Men kent daar een basis keuze; de andere elftallen rouleren meestal. Het kontakt met de spelers is in de meeste gevallen goed te noemen. Kontakt met ouders komt vrij weinig voor. Interessant is wel dat we de laatste tijd een aantal nieuwe ideeën aan het proberen zijn. Onlangs hebben we een „praat avond" gehouden met de B- en C-Selectie. Bij die gelegenheid konden de spelers vragen wat zij wilden. Ik moet je zeggen dat er voor ons reden was zeer aandachtig te luisteren. Op een gegeven moment staat er een C-Junior op, met een vraag over het clubblad. Over het feit dat, waar gewoonlijk het Jeugd- overzicht van Hans Bijvank staat, nu het interview met Jan Potharst stond afgedrukt. (Er was door de vele afgelastingen praktisch geen stof voor een Jeugdoverzicht; door andere om standigheden kon niet langer gewacht worden met het verzen den van het „Ajax-Nieuws" Red.). De vraag kwam hier op neer of de Jeugd wat meer aan bod kon komen. Misschien voor jou een idee om ook eens een jeugdspeler te interviewen. (Wordt besproken Red.). De opmerking bewijst tevens, dat voor het Jeugdoverzicht grote belangstelling bestaat, waarbij het natuurlijk zeer aanspreekt als daarin je naam wordt genoemd. Begrijpelijk neem jezelf maar vroeger! Een B-Junior stelde de vraag: hoe vergadert u op dinsdag avond? Nou ja, daar werd natuurlijk een zo duidelijk mogelijk antwoord op gegeven. We houden ook een avond (met daarbij één der ouders) waar Dr Rolink en Jan van Gorp zullen spreken over voeding en hygiëne in de sport. Je ziet allemaal nieuwe activiteiten van de Jeugd-Commissie. Ja, en dan natuurlijk het nieuwe Jeugdhonk. Een geweldig iets. We zijn daar érg blij mee. Eindelijk kunnen we langzaam pro beren weer wat verenigingsleven te kweken. Want daar ontbrak het erg aan. Wanneer wij een nieuwe jongen aannamen moesten we eerlijkheidshalve er altijd voor waarschuwen dat hij mogelijk de gezelligheid in de kantine bij z'n oude club, bij ons zou missen. Nu hoeft dat niet meer. Wat dat betreft is één arote 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 10