was er de vreugdevolle dag van opening door de wethouder voor Sportzaken, de heer H. Verheij. Ook de fraai gerestaureerde indoortrainingszaal met de kunst- grasmat, een geschenk van onze leden werd officieel in gebruik genomen. Onze gasten kregen ook een indruk van het spelershome voor de A-selectie alsmede de Perszaal. Alles met elkaar, dames en heren, kunnen we uit het bovenstaande concluderen, dat 1975 in meerdere opzichten een belangrijk jaar voor Ajax is geweest. Mag ik daar als sportieve successen nog aan toevoegen het kam pioenschap van Ajax 4, het voor de tweede achtereenvolgende maal behalen van het Kampioenschap van Nederland door onze Junio res Al (een zeer fraaie prestatie), de hoogste titel in hun afdelingen voor onze Juniores A2, de Juniores BI, Juniores C3 en C4, terwijl onze jongste generatie: de Pupillen overwinningen in velerlei grootte bleven en blijven produceren. Ook het afgelopen jaar was er een goede samenwerking tussen bestuur en Ledenraad. Ik zou deze gelegenheid willen benutten toch eens mijn kritiek te uiten jegens hen, die over deze Ledenraad verkeerd oordelen. Ja, laat ik het maar eens woordelijk weergeven: de leden van dit college als ja-knikkers" tegenover het bestuur, betitelen. Mede namens de andere bestuursleden moet ik dat met klem bestrijden. De Ledenraad heeft ons bij verschillende gebeurtenissen in de laatste jaren van verstandige adviezen voorzien. Maar men gaat hier en daar van de veronderstelling uit, dat de Ledenraad zich contra het bestuur heeft op te stellen en deze zienswijze is natuurlijk volkomen onjuist. Zowel bij bestuur als Ledenraad prevaleert altijd: het belang van de club, het belang van Ajax. Daarbij wordt kritiek zeker niet altijd geschuwd, is deze kritiek wel steeds van een opbouwend karakter. Mijne Heren van de Pers, ik zei het ook vorig jaar reeds ik heb trouwens nooit anders verklaard dat de wens van Ajax is een goede samenwerking, een goede verstandhouding met de Pers te hebben. „Nu en altijd". Echter schijnt te moeten blijven bestaan, dat een deel van de H.H. Journalisten toch geen gelegenheid voor bij laat gaan om zich negatief tegenover Ajax op te stellen, negatief te blijven schrijven, negatief te blijven handelen. We hebben dit het afgelopen jaar weer meerdere malen moeten ervaren, o.a. bij de zaak rondom Arie Haan, zo ook in de kwestie met de heer Kraay. Vooral bij deze laatste affaire is er door een gedeelte van de sport pers gesproken, geschreven en gehandeld op een wijze, die de aan duiding „fatsoenlijk" niet kan dragen. Het spijt me dit te moeten vaststellen. Nog steeds worden er verder berichten gepubliceerd, die niet klop pen met de feiten, en de manier waarop b.v. in verband met het eerste contact met de heer Michels een ware heksenjacht werd in gezet om achter zaken te komen, die toen nog geheel in de „privacy" van Ajax lagen, verdient slechts afkeuring. Sigarenmagazijn Bennie Muiier Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 En over privacy gesproken: het lag geenszins in mijn bedoeling sprekend over de Pers, namen te noemen, noch van kranten, noc'j van bepaalde journalisten. Voetbal International dwingt mij hier helaas echter toe, sinds dit blad heeft gemeend in zijn Kerstnummer in zijn vervolgroman over het Langs de Lijn-programma - een serie die verdacht veel overeenkomsten gaat vertonen met de anti-KNVB- hetze die in dat blad aan de gang is - strikt persoonlijke zaken aangaande mij als uitsmijter te laten afdrukken. Dat de geïnter viewde NOS-medewerker zulke dingen zegt, alla. Dat de verslag gever deze in zijn verhaal verwerkt, duidt alleen op rancune, niet op 's mans vakmanschap. Maar dat de hoofdredacteur van Voetbal In ternational, de heer Joop Niezen, in zo'n geval dan niet het rode potlood hanteert moet, waar het hier opmerkingen betreffen die vol ledig buiten de kontekst van het onderwerp staan, een hoogst kwalijke zaak heten. Het kan best zijn dat de heer Niezen als frequent NOS-medewerker te veel partij is in de affaire KNVB - NOS inzake Langs de Lijn. Dan nog schiet hij ernstig tekort in zijn opvattingen als hij in het onder zijn leiding uitgegeven V.I. zulke zaken laat passeren. Zulks geeft temeer te denken wanneer men weet dat dezelfde heer Niezen tevens voorzitter van de Nederlandse Sport Pers is. Het zal toch niet zo zijn dat het voorbeeld, dat hij op die manier meent te moeten geven, door een aantal van zijn collega's wordt gevolgd, gezien de negatieve benadering van alles wat Ajax is en doet in een aantal media? Ik kan dat niet anders dan een verdrietige ontwikkeling noemen. Mijne heren, nogmaals, Ajax wil niet anders dan met elk van u - en dat onderstreep ik hierbij - met elk van u in goede verstand houding werken. Wij begrijpen heel goed, dat u voortdurend op nieuws, ook Ajax-nieuws uit moet zijn. Wat wij als juiste publikatie aan u kunnen afgeven, wees ervan overtuigd, we zullen geen moment wachten dit te doen. Mogen wij echter erop rekenen, dat u voor ons begrip heeft met name dat ten aanzien van die informatie er op een gegeven moment grenzen zijn. Ik hoop, dat de leiding van de Nederlandse Sport Pers daartoe het nodige zal willen bijdragen. Alvorens het hoofd te wenden van de terugblik naar 1976, naar de toekomst, past hier zeker een woord van dank aan onze Admini stratie en andere personeelsleden, dank aan de verschillende com missies - ik noem ze maar in één adem om niemnd te vergeten - dank aan onze trouwe supporters voor hun steun en aanmoedigingen, vooral bij de uitwedstrijden (ook buiten onze grenzen), kortom dank aan iedergen, die ook in 1975 weer zoveel voor Ajax deed. Dames en Heren het nieuwe jaar we gingen drie dagen geleden „over de drempel" - om bij Wim Kan te blijven - 1976 binnen. Wat zal het worden? Wat Ajax-plannen betreften de verwachtingen persoonlijk blijf ik natuurlijk weer optimistisch, maar namens het Ajax-bestuur spreek ik dan, wat voorzichtiger, de hoop uit, dat ons eerste elftal wat de stijgende lijn betreft zal blijven voortgaan. Ik wens de spelers, Technisch Directeur de heer Michels met zijn staf daarbij veel succes. Deze aanmoediging geldt uiteraard voor alle Ajax-elftallen, trainers, spelers, commissies e.a., waarbij een speciale wens voor de Amateurs en wel deze dat de competitie 1976-1977 eindelijk de instelling van de zgn. standaardklasse voor de eerste amateurelftallen zal verkrijgen. Ware het niet, dat de heer Klaas Molenaar zijn positie als toen malig voorzitter van de FBO had misbruikt, maak ik mij sterk, dat reeds dit seizoen ons derde elftal bij de standaardelftallen als eerste elftal in de amateurcompetitie had gespeeld. Ik zeg daarom, dat de heer Molenaar misbruik heeft gemaakt van zijn voorzitterschap van de FBO, omdat hij op de algemene ver gadering Betaald Voetbal, gehouden op zaterdag 15 november 1975, 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 8