BEIKR BIESHAAR BEIKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats. Automobiel spuit en moffelinrichting Dat was in augustus dezelfde maand waarin het contract met de heer Kraay verbroken werd en de heer Michels de functie van Technisch Directeur tijdelijk aanvaardde. Ik wil een en ander hier slechts als feiten vermelden; zeker ben ik niet van plan op de gebeurtenissen van toen terug te komen. Me dunkt, er werd al veel, té veel over geschreven en gesproken. Ajax dus opnieuw onder leiding van de heer Michels en ik dacht, dat tot nu toe de resultaten van dit „leadership" algemeen aan leiding tot grote tevredenheid geven. Hierbij mag gesteld worden, dat de heer Michels, wiens reputatie zeker hier geen verdere toelichting behoeft, uiteraard geen tovenaar is en niet zomaar een-twee-drie een elftal van weer wereldformaat binnen de krijtlijnen kan leiden. Aan een hernieuwing van Ajax wordt hard gewerkt, waarbij o.a. de aanpak (opnieuw) van veel, waaraan de laatste jaren te weinig werd gegeven. Zo'n opbouw heeft tijd nodig natuurlijk, is niettemin reeds dui delijk waarneembaar mede door onze positie op de ranglijst. Ik ga dan ook volkomen mee met de gedachte van ons bestuur, die onze uitschakeling tegen Levski Spartak geen ramp noemt. Immers valt strijden op drie fronten, competitie, KNVB-beker en UEFA-Cup, tijdens onze wederopbouw niet mee. Waarmee ik niet wil zeggen, dat ik in Sofia niet liever had gewon nen. Alles bij elkaar dacht ik, dat mijn uitspraak: Blijf, zoals ik, geloven in de betere resultaten gerechtvaardigd blijkt te zijn. Het verenigingsverband droeg het afgelopen jaar een bijzonder karakter, met name door het, zoals ik reeds zei, 75-jarig bestaan van ons aller Ajax. Van de verschillende hoogtepunten bij de herdenking daarvan noem ik u o.a. het Internationaal Jeugdtoernooi met de deelnemers FC Barcelona, Benfica, Leeds United en Anderlecht als buitenlandse gasten en Feyenoord, PSV, FC Den Haag uit Nederland met uiter aard gastheer: Ajax. Dit voetbalfeest van 25 tot en met 31 mei 1975 is een enorm succes geworden, mede dankzij een voortreffelijke voorbereiding en orga nisatie, hetgeen de reacties na afloop alom bevestigden. Hulde aan hen, die zich daarvoor hebben ingespannen, waarbij ik de Toernooicommissie wil noemen: de heren Kraan, Smit, Boering, Muller en Dalmulder. Dat de wedstrijden in dit toernooi werden geleid door onze top- scheidsrechters uit de eredivisie was een unicum. De ontvangst van de besturen der deelnemers in Hotel „Oud Londen" te Zeist, waarbij ook het bestuur van de KNVB goed vertegenwoordigd was, was een enorme belevenis, evenzo de slotavond in ons Ajax-restaurant. Zeker mag ik niet vergeten ook onze waardering te uiten jegens de sponsors onder leiding van Martinair, alsmede anderen, die elk door hun bijdragen meewerkten aan het welslagen van dit toernooi. Dat Jong-Ajax hier tweede werd achter PSV deed ons natuurlijk deugd. Ook de amateurs slaagden erin ons jubileum op sportieve wijze te gedenken: op 8 mei werden daartoe uitgenodigd de le en 2e ama teurelftallen van Feyenoord, ADO en PSV. Het werd een zeer geslaagde dag, waarop de Amateur-commissie met voldoening kan terugzien. Hetzelfde mag gelden door de Jeugdcommissie ten aanzien van de organisatie van het jaarlijkse Pupillentoernooi, waarvan dit keer Feyenoord de winnaar werd. De bijeenkomst van de Bordjesclub droeg het afgelopen jaar ook een bijzonder karakter. In de eerste plaats vierden de Ajax-reünisten zelf hun 30-jarig bestaan; bovendien werd in deze intieme clubkring aan de bestuursleden: H. G. A. Timman, J. H. Westrik, A. Kraan en J. van Praag, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Ajax, de gouden speld uitgereikt, behorende bij de hoogste onderscheiding van onze vereniging, te weten het Ere-lidmaatschap. Ook de heer J. Hordijk werd in het eerbetoon betrokken in verband met diens langjarig verblijf op de voormalige post Commissaris Betaald Voetbal. Mag ik dan verder ook nog gewagen van de uitgave van een exclu sief Jubileumnummer van ons clubblad, fraai geïllustreerd met ver leden en heden van onze club, samengesteld door de hoofdredacteur van het Ajax-Nieuws, de heer Middendorp Sr., een uitgave waarvoor ook buiten onze club nog steeds grote belangstelling bestaat. Wat de verdere hoogtepunten in het afgelopen jaar betreft: het gereedkomen van ons Jeugd-Honk. Op 12 februari heide onze 10- jarige pupil Marco Robijn de eerste paal op Voorland. Na het langdurig overwinnen van vele moeilijkheden konden wij - en voor al de Jeugdcommissie verzuchten: eindelijkop 18 oktober jl. RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020- 991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 7