gebruikelijke speech van onze voorzitter vindt u elders in dit nummer afgedrukt. Was er in de afgelopen weken zelfs voor ons eerste elftal een afgelasting (we schreven het eerder: FC TwenteAjax) voor de Amateurelftallen (Seniores en Juniores) alsook voor Jong- Ajax was er door de slechte terrein- en weersomstandigheden helemaal geen werk aan de winkel. Vandaar dat in deze editie de gebruikelijke pennevruchten van onze medewerkers Ronald Klinkenberg (Jong-Ajax), de heren Schoevaart en Heisterkamp (Seniores) alsmede Hans Bijvank (Jeugd) ontbreken; alleen heeft deze laatste een relaas gegeven over het Pupillenvoetbal. Dit week-end (17-18 januari 1976) rolde de bal er weer lustig op los, waarvan in onderstaande ,,Kroniek"-regelen het vol gende: Allereerst de wedstrijd ExcelsiorAjax. De mensen van Wou- densteyn mogen dan in de onderste regionen verkeren, ze kon den ons niettemin het scoren 80 minuten lang beletten, door het dient gezegd goed verdedigen. Tot invaller-doelman Heinz Stuy drong men slechts sporadisch door; andermaal der halve een eenzijdige wedstrijd. Maar gelukkig, in die laatste tien minuten was het eerst Ruud Geels die de man aan het scorebord in beweging bracht, gevolgd door Willy Brokamp en bleef met deze 2O overwinning voor Ajax de stand aan de kop van de ranglijst ongewijzigd. Jong-Ajax boekte een eclatante overwinning op Jong-Amster- dam, ten aanschouwe van een grote publieke belangstelling. Het werd 52, een uitslag, die we qua grootte, lange tijd niet hebben kunnen noteren. Het was een van Ajax-zijde uitstekende wedstrijd, waarbij Frank Arnesen 4x!) en Sören Lerby (1x), de Deense .Newcomers" er voor zorgden dat het gezamenlijk tot stand gebrachte goede spel, met vijf doelpunten werd be loond. We zitten in de lift, vrienden hou'en zo! Wim Schoevaart aan de telefoon over de resultaten der Senio res; wel, hij kon geen resultaten melden om over-naar-huis-te- schrijven, zoals dat heet. Ajax 3 verloor ,,uit" met 32 van DCG 2, Ajax 4 behaalde met dezelfde cijfers een overwinning op AFC 3, het .Vijfde" speelde OO bij Rivalen 3, terwijl tenslotte Ajax 6 thuis tegen Abcoude 2 een fikse nederlaag moest boeken: O4. Ook bij de Juniores enkele opvallende (negatieve) uitslagen. De ,,A1" verlóór op eigen terrein nog wel met 12 van AFC A1Ook de Juniores A2 leden een nederlaag (21) tegen de ploeg van Swift Al. Vervolgens kon secretaris Jan Neefjes ons drie overwinningen melden: TOG AlAjax A3 1—4, DWG B1Ajax BI 1—3 en RKAVIC B1—Ajax B2 0—3. Het elftal van de B3 kon thuis" tegen De Meer B1 niet verder komen dan een gelijkspel (11maar Ajax C1 klopte DCG C1 met 41. Een OO resultaat in de wedstrijd Rood-Wit C2 tegen Ajax C3 en als laatste toch nog een verlies nl. van de Juniores C4 tegen SLTO C1 O1. Zo, dat waren de resultaten van heden. Maken wij tot besluit er nog melding van dat het lid van de Jeugd-Commissie, Peet Petersen, die enige tijd in het ziekenhuis moest doorbrengen, weer thuis is. Van harte wensen wij hem een verder spoedig herstel toe. Voor de oudere Ajacieden het bericht dat Bep Aarsen in het ziekenhuis van de Vrije Universiteit verblijft. Gaarne zijn wij u aller tolk als we onze clubgenoot vanaf deze plaats onze beste wensen voor algehele beterschap doen toekomen. We zouden het hierbij willen laten tot de volgende keer. MMSR Spelmomenten uit AiaxSparta (20) - r. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 5