O Voor de vele goede wensen, die wij bij gelegen- U heid van de Kerst alsmede de Jaarwisseling ont- vingen, betuigen wij langs deze weg onze op- rechte dank. H Wij van onze kant spreken de hoop uit, dat het nieuwe jaar voor u allen een voorspoedig en ge- lukkig 1976 zal mogen worden. U 0 Bestuur AFC ,,Ajax" I) 0 stellingen van Wim Kan en/of Toon Hermans met zijn microfoon kan gaan staan om gedurende een voorstelling af en toe leuke quotes van deze artiesten via de radio aan de luisteraars te laten horen. De dreiging van de NOS de TV-fltsen van voetbalcompetitie-duels te stoppen zal voor de NOS tegenover het grote publiek als een boemerang werken. In het televisieprogramma, enkele weken geleden, Aktua van de Tros waaraan ik op verzoek van de Tros ook mijn medewerking verleende, is het grappig om te constateren, dat Theo Koomen be vestigt, dat het radioprogramma Langs de Lijn zeker schade toe brengt aan het voetbalbezoek. En nog grappiger is het, wanneer ik in de Volkskrant lees, dat de TV-verslaggever van die krant, de heer Peter van Bueren, dit onwijs noemt van Theo Koomen om dit te bevestigen, want zegt hij: De NOS wil de zaak principieel aanpakken op het punt van vrije nieuwsgaring en daar passen termen als „schade" niet in. Ook het gemeentebestuur van Deventer deelt onze stelling, nu zij, kennis genomen hebbende dat het programma Langs de Lijn tot 1 mei a.s. doorgaat, gezegd heeft, dat Go Ahead Eagles tot die datum op gemeentelijke subsidie kan blijven rekenen! Tenslotte nog dit over deze zaak. Ik weet, dat er mensen zijn, die zeggen: waarom moest Ajax c.q. haar voorzitter nu juist in dit programma de stelling van het Sectiebestuur Betaald Voetbal ver dedigen? Het is nog altijd zo geweest, dat Ajax als een der grootste ver enigingen in Nederland altijd en dit ten dienste van het gehele betaalde voetbal, voorop heeft gelopen. Wij zijn het geweest, die ervoor gezorgd hebben, dat spelers, die voor het Nederlands elftal spelen en daarbij een schorsing opliepen, deze schorsing niet meer verhaald kon worden op door hen te spelen wedstrijden voor hun Langs deze weg spreken wij onze hartelijke dank j uit voor de ter gelegenheid van Kerst en Nieuw- jaar ontvangen goede wensen, welke wij hierbij U gaarne reciproceren. Redactie ,,Ajax-Nieuws" (j lï vereniging. Wij zijn het geweest, die ons verzet hebben tegen de vroegtijdige veranderingen van de transferregeling zoals die thans wordt toegepast. Bij dit laatste hebben wij van geen enkele vereniging steun ont vangen en nu het eenmaal werkt en niet goed werkt, zeker niet voor de minder-vermogende verenigingen, zeggen deze verenigin gen: hadden we toentertijd maar naar jullie geluisterd. Ik zou nog veel meer van dit soort zaken kunnen opnoemen. Denk alleen maar eens aan de onderlinge verdeeldheid binnen de FBO. Een speciale commissie is de zwakke inboedel van deze FBO nu aan het inventariseren. Of het iets uithaalt? Ik ben wat dit betreft nu eens niet zo'n grote optimist. En intussen staat daar nog steeds het jammerlijke feit, dat de FBO als werkgeversorganisatie nauwe lijks iets te betekenen heeft. De keren dat zij in actie komt, zich bovendien verkeerd opstelt. Het meest recente voorbeeld van een zwak beleid bij de FBO is wel, dat, nota bene in het kielzog van o.a. de VVCS, deze organi satie uit de overlegorganen met de KNVB stapt. Welke bezwaren er van de FBO-kant met name contra sectievoor zitter Hogewoning ook mogen leven, men heeft nu voor de weg van de minste weerstand gekozen, zichzelf de pas afgesneden en dat kan noch de bedoeling noch een goede manoeuvre zijn. En nu ik wederom de naam Hogewoning heb laten vallen: ik deel in grote lijnen de ongezouten kritiek, die mijn collega Leo van Zandvliet op de Nieuwjaarsreceptie van Feyenoord op het reilen en zeilen van het huidige Sectiebestuur heeft geuit. Inderdaad: er valt vaak geen touw aan vast te knopen. Bovendien wanneer komt nu eindelijk eens de dialoog tussen de UEFA en het Sectiebestuur op gang, om al het oude zeer, wrijvingspunten (kijk maar weer eens naar de kwestie Derks - Boosten) en misverstanden tussen beide bonden uit de weg te ruimen? Namens Ajax trek ik op dit punt, maar tot nu toe steeds vergeefs, voortdurend aan de bel. Een goede verstandhouding met de mensen in Bern werkt alleen maar heilzaam voor het hele Nederlandse prof voetbal in al zijn geledingen. Voor de UEFA hebben alleen de mensen als de heren Coler, Burg wal en in het bijzonder Meuleman gezag en inbreng. Van ons Sectie bestuur helaas niemand, ook al doen zij voorkomen van wel! Wat de VVCS betreft, deze werknemersorganisatie blijft op twee gedachten hinken. Wel of geen arbeidsbemiddeling door de VVCS. In hun Kerstnummer van 14 dagen geleden geven zij een gevoerde correspondentie tussen hen en Ajax weer. Dit als een excuus! Zij schrijven over correspondentie, maar drukken gemakshalve alleen hun antwoord aan Ajax af en vergeten ons schrijven maar. Hun lezers mochten de ogen eens opengaan! Dames en Heren. Dit was een forse speech, maar er viel dan ook wel weer het een en ander te berde te brengen. Een bewijs temeer, hoe de voetbalzaken op het breedste vlak Ajax ter harte gaan. En hoe onze dierbare club ook na 75 jaren van veel pionersarbeid bruist van de activiteiten. In het kader van het laatste kan ik ook nog mededelen, dat we hopen ons stadion binnenkort weer geheel hersteld te kunnen gebruiken. Door de brand in oktober jl. moesten bestaande plannen t.a.v. een verbouwing noodzakelijk worden gewijzigd, maar we verwachten, dat de herstelwerkzaamheden binnenkort een aanvang zullen nemen - met daarbij ook andere reparatie waardoor ons stadion ook binnenwaarts zijn fraaie aanzien zal herkrijgen. Dames en Heren, ik hoop, dat u allen in het bezit bent van een gevuld glas, dat ik u thans verzoek met mij te heffen op een voor u allen en voor ons Ajax voorspoedig 1976. Het zij zo. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 10