IN MEMORIAM Op 4 december 1975 is onze beste clubmakker HENK HORDIJK de Eeuwigheid ingegaan. Op de leeftijd van 82 jaar. Henk, behorende tot onze oudste leden (sinds 20 november 1914), heeft vooral als voetballer onze club enorme diensten bewezen. Hij was een geweldige speler, werkelijk iemand van uitzonderlijke klasse. Henk maakte ook deel uit van het ver maarde elftal (1917-1919), dat de aanduiding „Gouden Ploeg" verkreeg. Begonnen in DOS (Utrecht) waarbij hij als 16-jarige reeds in het eerste elftal speelde, bracht een wijziging van domicilie hem in Amsterdam, waar de club van zijn keuze Ajax werd. En ook hier meteen een plaats (half-speler) in Ajax 1. En dat is zo gebleven tot het einde van zijn carrière (omstreeks 1929). In de periode 1919^1922 werd hij negen maal in het Neder landse Elftal gekozen. We hebben het voorrecht gehad Henk in de laatste fase van zijn voetballoopbaan nog te zien spelen Als centervoor listig, vol schijnbewegingen, intelligent, kortom hij liet een spel van zeer hoge klasse zien. Een raspaard. Bovendien iemand met veel vriendschap en niet te vergeten: humor. Een fijne clubgenoot, altijd opgewekt. Ondanks zijn hoge leef tijd sloeg hij, tot het laatste eigenlijk, bijna geen thuiswedstrijd van ons eerste elftal over en had ook het verdere gebeuren in en om onze club steeds zijn belangstelling. Op 13 juli 1939 werd hem de onderscheiding: Lid van Ver dienste verleend. In oktober 1964 vierde hij zijn 50-jarig lid maatschap en kon het hierbij verleende ereteken: de Gouden Speld, tien jaar later op 23 november 1974 met een briljant worden verrijkt in verband met: 60 jaar lid van Ajax. Zeker was dit voor Henk ook daarom een bijzondere dag, om dat op genoemde datum zoon Jaap werd gehuldigd wegens zijn 40-jarig Ajax-jubileum. Henk Hordijk is niet meerOpnieuw heeft Ajax afscheid moeten nemen van één van zijn allergrootsten die als zo danig ook in de annalen van onze club geboekstaafd zal blijven. Wij betuigen tenslotte onze welgemeende deelneming aan de familie, waaraan wij toe zouden willen voegen dat Henk bij zijn vele Ajax-vrienden in een onvergetelijke herinnering zal blijven voortleven. Hij ruste in vrede. MMSr Door het overlijden op zondag 7 december 1975 van ons werkend lid SIMON TUMP op 82-jarige leeftijd, was het weer een droeve dag in de Ajax- geschiedenis. Omdat hij zich al jaren, om gezondheidsredenen, uit het Ajax- verenigingsleven moest terugtrekken, is zijn persoon bij de hedendaagse generatie minder bekend. „Siern" was van 1919 tot 1930 commissaris in het toenmalige Bestuur van Ajax en daarna vele jaren lid van de Elftal-Commissie, in welke beide functies hij zeer veel heeft bijgedragen tot de bloei van onze vereniging. Hij was een kei van een scout voor zijn club en heeft heel wat spelers in Ajax gebracht, waarvan velen later meerdere malen het Oranje shirt hebben gedragen. Voor zijn grote verdiensten werd hij danook op 14 juli 1938 tot lid van verdienste benoemd. Zijn fijne vriendschap zullen wij nimmer vergeten. Van harte hopen wij, dat vrouw en kinderen de kracht mogen vinden dit voor hen zo zware verlies te dragen. Beste vriend Simon, rust in vrede. Namens de AFC Ajax, Wim Volkers 8 Jong-Volendam op de Middenweg met 10 verloren. Op nieuw het wordt eentonig geheel onnodig. Scoringskansen legio, maar ze worden niet benut! Zo was het ook een week later, weer tegen datzelfde Volendam, maar nu op hun veld en voor de gewone competitie we ver liezen andermaal, nu met 21! Kansen genoeg, doch de meer dere doelpunten die hieruit voort zouden kunnen komen waar blijven ze! Dat het toch wel anders kan bewees een friendly game" in Zeist tegen het eerste elftal van Willem II. De Tilburgers werden met 20 geklopt door doelpunten van onze nieuwste aan winsten, de Denen: Frank Ar nessen en Sern Lerby. Mogelijk dat zij hier de inspiratie zullen geven In ieder geval we gaan het nu hebben over PSVAjax eindigde déze wedstrijd in de Lichtstad in een Amsterdamse overwinning (23). Een mooie prestatie. We stonden eerst met 20 voor door goals beide van Bouma. Een fraaie actie van Frank Ar nessen stelde Bouma in staat zijn hattrick" te verrichten. Als we nu zó eens door zouden kunnen gaan Zondag 14 december jl. vierde good-old groundman" JAN LENS zijn 80e verjaardag, met welk heuglijk feit wij hem, zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen van harte gelukwensen. Uiter aard is deze dag niet ongemerkt voorbij gegaan en was de thuis wedstrijd tegen Eindhoven voor vele bekenden een mooie ge legenheid de jubilaris en de zijnen de hand te drukken. Beste Jan, rustig doorgaan, hou'en zo. Nog vele jaren! JOOP MARTENS de ónze, en dus niet de oud-scheidsrechter uit Zeist die ook geen onbekende in de Ajax-kring is, maar Joop Martens, oud-eerste-elftalspeler, vele jaren aanvoerder, tevens oud-Jeugdcommissielid, dié vierde 8 december jl. zijn 75e ver jaardag waarmede wij hem en de zijnen van harte gelukwensen. Joop, we weten, de gezondheidstoestand kon beter; mogen we je daarom vanaf deze plaats al het goede toewensen voor je herstel! Aan het aantal namen van onze werkende leden, die ons de laatste maanden zijn ontvallen, hebben wij er in december weer één aan toe te voegen. Na Manus ten Herkei, Frits de Bruyn, Emile Catz, Marius Koolhaas en Henk Hordijk, thans een laatste groet aan SIMON TUMP. Si em, zoals hij door zijn clubgenoten genoemd werd, kwam op 30 oktober 1911 in Ajax. Als voetballer speelde hij in verschil lende lagere elftallen; klom dus niet op tot ,,ster", schitterde echter wél vele jaren op andere wijze in onze vereniging, waar over in een ,,ln Memoriam" Wim Volkers een kort overzicht geeft. In een ,,last-minute" overzicht nog wat bijzonderheden: we ver sloegen zondag 14 december jl. Eindhoven met 20 in een wat moeizame strijd (misschien ook nog wat vermoeid na Sofia), twee goais van de ,,Ruud-en" Krol en Geels. Dan vond na afloop van de wedstrijd nog de overdracht plaats van een Football- instruction panel" (door heren van de firma v. d. Schoot's Adoi- seerbedrijf in AmsterdamDe naam zegt het al, een soort groot schoolbord (magnetisch), waarop verschillende sportsituaties kunnen worden gecreëerd. Een en ander werd door Technisch- Directeur Michels in dank aanvaard. Rest ons dan nog onze spijt te betuigen aan Jeugdcommissielid Cor v. d. Wal, dat zijn verslag van de A2 tegen Lijnden A1 echt niet meer kon worden gepubliceerd. De overwinning (71is er niet minder schitte rend om. We zitten meer dan vol en moeten ons haasten in enkele woorden u prettige feestdagen en een voorspoedig 1976 toe te wensen met dank aan al onze medewerkers en Drukkerij Grafica voor hetgeen in 1975 voor ons Ajax-Nieuws werd gepresteerd TMSR

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 8