Roef Vunderink en Bep Aarsen 60 jaar lid van Ajax en nog wel met een door Dé Stoop gelanceerde aantrekkelijk heid" in de persoon van de Deen Dj an re Petersen, in de plaats van de aan Feyenoord verkochte Nico Jansen. Maar het scheen, dat dat voor de bezoekers geen gewicht in de schaal legde men had er schijnbaar weinig zin om naar het Stadionplein te trekken. Een lelijke tegenvaller voor de penningmeesters Maar, zoals gezegd, de wedstrijd zelf was het aanzien zeker waard en had in het begin een sensationeel verloop, omdat door een fout van één onzer, de bal via Visser bij Petersen kwam en deze de openingstreffer kon scoren. Dat was niet moeilijk, maar toch wel leuk voor hem. Een minuut of tien later werd Willy Brokamp zó duidelijk in het strafschopgebied onderuit gehaald, dat er voor ,,ref" Corver geen twijfel aanwezig was. Vanaf de 11 -meter-stip liet Ruud Geels doelman Jongbloed kansloos. In de tweede helft was het de weer meespelende Barry Hulshoff, die de FC Amsterdam-doelman verraste met een ,,lob", toen Jongbloed wat al te ver vóór zijn doel opereerde. Misschien was de bal tegen de lat terecht gekomen, maar bij zijn teruglopen werkte the goalie" van de thuisclub de bal over de lijn Daarmede was de strijd praktisch gestreden. In de resterende tijd slaagde Ruud Geels erin na knap werk van Brokamp de stand op 31 voor Ajax te brengen en dat was genoeg. 's Avonds in Studio Sport vond de trekking voor de kwartfinale plaats en daar kwam wat Ajax betreft uit, dat we in Zwolle tegen PEC zullen moeten aantreden en wel op 29 februari 1976 (de Car naval-zondag). In dit nummer van ons clubnieuws zult u geen bijdrage ,,Van de voorzitter" aantreffen. Door allerlei omstandigheden was onze President niet in de gelegenheid zijn pennevruchten tijdig klaar te krijgen. Bovendien zal veel wat hij op-de-lever" heeft, in zijn Nieuwjaars-Boodschap worden opgenomen, waarvan de tekst, zoals gewoonlijk in het (volgend) ,,Ajax-Nieuws" verschijnt. En dan is het 10 december 1975 Levski Spartak tegen Ajax in het Vasil Levski Stadion te Sofia. Uitverkochtzo'n plm. 80.000 toeschouwers. Met een enorm gehuil en lawaai Dat wisten we. Nederland aan de radio en de beeldbuis Om half- vijf alEn ziet een eerste helft met een sterk verdedigend Ajax (natuurlijk!) met een Henk van Santen als extra-speciale bewaker van de gevaarlijke Panov die, gebruik makend van meer routine en ook door een fout in onze verdediging, vóór de rust toch 10 scoort. In de tweede helft is Henk vervangen door Arno St effen hagen. Accent op de aanval. Er komt meer tempo in de Ajax-ploeg en ook Barry gaat vaker mee naar voren. De Bulgaarse defensie komt verschillende keren in grote veregenheid. We komen op ge lijke voet. Een corner, door Brokamp genomen, kopt Barry door naar Ruud Geels, deze haalt om, raakt de lat en de terug springende bal gaat via 'n verdediger in het net 11We heb ben het weer in eigen hand. Bovendien draait het elftal goed. Er wordt enorm hard gewerktAjax geeft de toon aan. Wat niet wegneemt dat opnieuw een foutje .achter", de beruchte Panov 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 6