De Ajax-jubilarissen - Bovenste rij v.l.n.r.: J. A. Bouwens, K. Bakker, J. L. Aarsen, G. J. Beumer en G. H. Gischler; onderste rij v.l.n.r.: L. Aarsen, R. P. J. Vunderink, W. H. Dronkers, C. Post, C. C. Kamlag en P. J. Paternotte met het 60-jarig lidmaatschap hun ereteken straks versierd met een briljant zullen terugontvangen. Het was overigens dubbel feest bij de familie Aarsen: broer J. L. Aarsen werd op deze morgen namelijk gehuldgd in verband met zijn 50-jarig jubileum. De heren J. Ditmeyer (25 jaar) en H. F. (Henk) Twelker (50 jaar) moesten door omstandigheden helaas verstek laten gaan. Wèl aanwezig waren als 25-jarig jubilarissen: K. Bakker en J. A. Bouwens; het blauwe bord" voor 40 jaar Ajax ontvingen: G. Beumer, C. C. Kamlag, C. Post en G. Gischler; de Gouden Speld (50 jaar) kwam in het bezit van: J. L. Aarsen, zoals eer der gezegd; verder: W. Dronkers, P. Paternotte en zal op andere wijze Henk Twelker bereiken. Een gezellige bijeenkomst waar onze fotograaf, zoals u elders ziet, het nodige werk verrichtte. Henk Hordijk is overleden. Na een leven (82 jaar is hij gewor den) dat o.a. rijk was aan een goede gezondheid, ging de lichamelijke toestand de laatste maanden toch zó achteruit, dat ,,good old Henk" niet meer opzag tegen het afscheid In tegendeel, het heeft toch nog langer geduurd dan hijzelf wenste. Ondanks het feit dat hij nog regelmatig bij wedstrijden van Ajax aanwezig was, zullen de jongeren zich zijn naam waarschijnlijk alleen herinneren als genoemd in de rij van beroemde spelers uit de historie van onze club. Hij behoorde ook tot het vermaarde elftal uit de jaren 1917-1919, waarin Ajax toen, aldus de ver melding, VIER AZEN bezat, t.w. Fons Pelser, Jan de Natris, Wim Gupffert en Henk Hordijk. Met het verscheiden van Henk is de laatste van hen tevens laatste van het roemruchte team nu heengegaan. In een ,,ln Memoriam" elders in dit blad hebben we ge tracht de figuur Henk Hordijk in onze club weer te geven. Op maandagmorgen 8 december jl. waren vele vrienden en beken den naar ,,Westgaarde" gekomen voor het bewijzen van de laatste eer. Voorzitter Van Praag sprak namens Ajax woorden van afscheid. Op maandag 1 december jl. vergaderde de Ledenraad wederom. Eén der punten van de agenda was o.m. het toekomstig struc tuurbeleid van Ajax. In verband met de voorbereidingen die hier omtrent waren verricht, had de bespreking aangaande een en ander een vlot verloop, zoals dat ook met de overige agenda onderdelen het geval was. Een verslag van de vergadering is tevens in dit blad opgenomen. De Bekerwedstrijd tegen de FC Amsterdam in het Olympisch Stadion was qua wedstrijd zeker niet teleurstellend. Dus zou men kunnen zeggen dat de wegblijvers ongelijk hadden er waren slechts 7500 toeschouwers. En dat voor een derby". 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 5