de kansen benutten. En Ajax? Lopen met de bal, kansen om zeep brengen en een paar buitenspelers, die hun vleugel niet houden, waardoor er in het strafschopgebied van de Volewij- ckers een opeenhoping van spelers ontstond, in welke situatie het uiterst moeilijk scoren is. Ja, mijne heren, deze nederlaag hebben jullie toch voor 100 procent wel aan jezelf te wijten. De meest elementaire pricipes van het voetballen hebben jullie schromelijk over het hoofd gezien. Dit zijn: de bal het werk laten doen en als je déze niet hebt, vrij lopen door je aan te dienen in de ruimte. Laat deze nederlaag wel een goede les voor de volgende maal zijn. Jullie hebben een leuk technisch team, dat in deze afdeling zeer zeker kampioen moet kunnen worden. Maar dan dient er wel uit een ander vaatje te worden getapt. Jullie leider, de heer Petersen, die op deze zondag ver hinderd was, was tenminste ten hoogste verbaasd, toen hij de uitslag vernam. Ajax B3—DJKB1 1—0 Onze B3 juniores hebben de zware thuiswedstrijd tegen DJK B1 met 10 gewonnen. Dit was een wedstrijd waarin onze spe lers alles hebben moeten geven. Vooral op conditioneel niveau. Het enige doelpunt werd gescoord door Walter Westerman, die vanaf de middenlijn vier a vijf man passeerde en onhoudbaar doelpuntte. Een soort one-man show. Ajax heeft nog wel de kans gehad meer te scoren, maar de prima DJK-doelman stond dit niet toe. Dit Ajax-elftal heeft zich nu met De Meer B1, FIT B1 en DEC B1 in de kopgroep genesteld. Een beslissing is er dus nog niet gevallen. Voor Ajax geldt maar één parool: Blijven winnen. Die bereidheid is bij het team tenvolle aanwezig. Ajax Cl—SDW C1 2—0 Ajax C1 speelde de niet zo gemakkelijke wedstrijd thuis tegen SDW. Al vrij snel kwam Ajax weliswaar vóór met 10 door een mooi doelpunt van Nick Berntsen, doch de eerste helft verliep toch niet zo naar wens. De verdediging van SDW gaf geen enkele reële kans meer weg en onze jongens wisten geen enkele meer te scheppen. Na de pauze werd er van de diverse kansen slechts één door Johny Holshuysen benut, na goed aangeven van Willems. Ajax C2—DWG C1 2—0 Ajax C2 had de uitwedstrijd tegen DWG met 02 gewonnen, dus we wisten wat we konden verwachten. We waren vanaf de aftrap de meerdere in het veld. Met goede en snelle aanvallen kreeg de DWG achterhoede het zwaar te verduren. Een keihard schot van Richard v. d. Broek belandde tegen de paal. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Gerry de Graaf, dit betekende 10. Er ontstonden nog vele kansen. Twee zuivere doelpunten van De Graaf werden afgekeurd, en het duurde pas tot de laatste minuut dat Gerry dan toch z'n 2e goal kon maken; uit een dieptepass van Viggo Waas scoorde hij. Ajax C3Blauw-Wit C3 01 Na een gelijkopgaande wedstrijd heeft de C3 van Ajax met 01 verloren van Blauw-Wit C3. Doordat een van onze spelers in het beruchte gebied een Blauw-Witter „onderuit haal de", was maar één straf mogelijk: een penalty. Deze werd door Blauw-Wit benut. Ajax C4Rapiditas C2 41 In de wedstrijd tegen Rapiditas kon Ajax via Wolfgramm en Meyer in de 1e helft een 20 voorsprong nemen, die zeker verdiend was. Vooral omdat het houtwerk al enige keren ons scoren in de weg had gestaan. Na de thee liep de C4 naar een 40 stand uit, door doelpunten van Wolfgramm en Beek. Vlak voor tijd kon Rapiditas nog via een penalty iets terug doen. ZONDAG 30 NOVEMBER 1975 DOVO A1—Ajax Al 2—2 Ajax speelde een niet al te sterke wedstrijd tegen DOVO in Veenendaaf. Met moeite wist de A1 een 12 voorsprong te verkrijgen, doch zag deze in de allerlaatste minuut verloren gaan door een doelpunt van DOVO. Derhalve onnodig een punt laten liggen. Oriënt A1Ajax A2 16 „Aangezien wij de thuiswedstrijd met 71 hadden gewonnen, heb ik (hr. v. d. Wal) onze jongens gewaarschuwd deze tegen stander niet te onderschatten." Zoals meestal draaide het elftal in de aanvang zeer stroef. Na plm. 7 minuten kwam er een diepte pass door ons centrum en Oriënt leidde met 10. We kwamen na 20 minuten gelijk, doordat Jan Letcher goed doorzette en de back van Oriënt de bal in eigen doel schoot (11). Peter Zink stok ving een bal op, even over de middenlijn, passeerde 2 ver dedigers en scoorde zeer beheerst 12. De tweede helft was amper 5 minuten oud of Dirk Robijn kreeg de bal vol op zijn schoen en maakte er schitterend 13 van. Na zeer mooi voor bereidend werk van André van Galen scoorde Letcher 14. Oriënt was nergens meer en wij dicteerden het spel. Er werd afwisselend breed en diep gespeeld. Een aanval van onze links achter Wim Schepens, van achteraf opgebouwd, werd door Van Galen verzilverd (15). Dirk Robijn ontliep de buitenspelval en ging alleen door naar 16. Jammer was het dat Peter Zinkstok (reeds enige malen door de scheidsrechter gewaarschuwd) toch zijn mond niet kon houden, zodat hij door de „ref" werd ge noteerd. Al met al een oppermachtig Ajax, wat in de eindstand goed werd benadrukt. Ajax A3Wilskracht A1 21 Een verdiende overwinning, maar wat heeft het er om gespannen. Bijna iedere wedstrijd spelen wij beter voetbal, doch verzuimen doelpunten te maken. Het werd ons na de rust (10 voor sprong) noodlottig, toen wij een strafschop tégen kregen in een fase van de wedstrijd dat wij in de verdediging werden terug gedrongen. Pas 2 minuten voor het einde benutte Garcia een goede pass en de overwinning was ons. Volgende maal kunnen jullie beter in de eerste 20 minuten de zaak beslissen. Ajax BI—DWG BI 1 1 Onze tegenstander, die met zeer hard spel ons met succes bestreed, ging na afloop met gejuich de kleedkamers in, want ze hadden 1 punt van Ajax afgesnoept. Echter, ondanks alle inciden ten, hadden wij dit elftal moeten verslaan. In de eerste helft kwamen we door een gelukstreffer van Eef Heyt op 10, maar het onnodig weggeven van een vrije schop door onze verdedigers werd door DWG in een treffer omgezet, waarmee de rust- en eindstand (11) waren bereikt. Pas ver in de tweede helft, dus te laat, gingen onze jongens met elan en strijdlust ten aanval en je vraagt je dan ook af, waarom dit niet vanaf het beginsignaal gebeurde. Dan waren de punten zeker aan ons gebleven. Blauw-Wit B2—Ajax B2 2—4 Op een zwaar te bespelen veld moesten onze jongens tegen de oude rivaal Blauw-Wit aantreden. Het zou niet een van de beste wedstrijden worden. Wel namen we na ongeveer een kwartier door Eddie Roelfsema een verdiende 01 voorsprong. Na rust echter kwam Blauw-Wit sterk opzetten en mede door het uitvallen van Pim Rookhuizen op het middenveld werd de druk zó groot, dat Blauw-Wit na een paar slordigheidjes in onze achterhoede op een 21 voorsprong kwam. Ajax beet zich goed door deze moeilijke periode heen en wederom zorgde Roelfsema met een droge knal voor een Ajax-goal (22). Donald de Vries op het middenveld bleek een versterking en we namen nu definitief het heft in handen. Door twee goals van Uitenbogaard vooral de eerste was een „beauty", Philip werd het een zwaar bevoch ten 24 overwinning voor Ajax. Ajax B3ADE B1 7—1 Onze B3-juniores zijn hard op weg naar de eerste plaats. Dit maal werden de Bl-juniores van ADE uit Weesp aan de zegekar gebonden. Kenmerkend voor de spelers van dit Ajax-team is, dat ze elke wedstrijd willen winnen. Dit is de juiste mentaliteit. Het was jammer, dat de mist min of meer spelbreker was. Diverse 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 21