De Juniores B l-selectie, begeleider de heer Boerkoel (I.) helft geen enkele keer de overhand krijgen. Blauw-Wit kwam voor rpst op 01. Na de thee een Ajax met een fel offensief, maar dit leverde niet de gewenste gelijkmaker op. Ook werden in het verloop van de 2e helft Ajax 2 penalties onthouden. ZONDAG 16 NOVEMBER 1975 Alle wedstrijden afgelast, door het slechte weer. ZONDAG 23 NOVEMBER 1975 Ajax AlVelsen A1 40 Ajax speelde in het begin van de 1e helft erg onrustig. Pas na 20 minuten kon de score worden geopend. Uit een vrije trap doelpuntte Roel Breuker, met effect over de muur. Vijf minuten later zorgde hij ook voor 20. Ajax begon nu sterk te domi neren. De tegenpartij moest het hebben van inzet en enthousias me. Vlak voor rust kwam Ajax niet meer zo in z'n spel, dit door jagen van Velsen. Er werd opnieuw onrustig gespeeld en slordig afgegeven. Ajax kwam echter nog wel op 40, door Faasen, nadat hij eerst de paal raakte. De Ajax defensie zat goed in el kaar, zodat de 0 gehandhaafd bleef. DCG A2—Ajax A2 0—6 Een dik verdiende overwinning voor Ajax, die wij ook wel nodig hadden, daar DCG relatief gelijk met ons stond. Er werd hard gewerkt en vooral in het begin goed gevoetbald. Na 10 minuten ging Jan Letcher goed door en het was 01. Een pass van Jan naar rechts bracht de bal bij Brandenburg. Diens harde schot trof de paal, maar de terugspringende bal werd door hemzelf koelbloedig weer ingeschoten (02). Even hierna werd het 03 door een onhoudbaar schot van André van Galen. Met deze stand brak de rust aan. Na de thee. Een zeer actieve Peter Zinkstok trok de bal op maat langs de grond en Jan Letscher zorgde voor 04. Een mooie cornerbal van rechts werd ineens door Dirk Robijn op z'n schoen genomen en het was 05. Een prachtgoal! Een eveneens zeer mooie trekbal van Zinkstok werd met het hoofd verzilverd door Letcher en het was 06. Hij scoorde hiermede zijn hattrick en hopelijk komt daarmee zijn zelfvertrouwen terug. Het blijkt nu wel dat als we onze vleugel spelers in het spel betrekken er hierdoor vele en gevaarlijke aanvallen ontstaan. Al met al een goede prestatie. Soest A1Ajax A3 44 (vriendschappelijk) Zeeburgia BIAjax BI 04 Het zag er in het begin van deze wedstrijd niet naar uit dat er een eclatante zege behaaald zou worden. De reden was dat Zeeburgia met snelle aanvallen probeerde Ajax uit zijn spel te halen. Echter door attent ingrijpen van onze keeper Ted van Slee, met steun van vooral onze centrumverdediger Panday en Papavoine, werd het spel langzaam verplaatst naar de Zee burgia helft. Door een harde schuiver van Heyt werd het, met medewerking van de blunderende keeper, 01. Dit was het sein voor onze jongens om met knap spel de tegenpartij onder druk te zetten, wat resulteerde in goals van Remco Muller en Henk Panday (prachtig opgekomen en schitterend met het hoofd gescoord), waardoor de rust met 03 inging. De 2e helft echter moet maar snel vergeten worden, omdat Zeeburgia nu trachtte met hard spel ons het scoren te beletten, wat de wedstrijd niet ten goede kwam. Rest te vermelden, dat Remco Muller een geldig doelpunt afgekeurd zag worden, en dat Rik v. d. Boog, met een schitterend afstandschot de eindstand op 04 bepaalde. Ajax B2Volewijckers BI 25 Onze B2 juniores hebben op eigen terrein een fikse nederlaag moeten incasseren tegen Volewijckers B1. Een 52 nederlaag liegt er niet om. Ondanks het feit, dat Ajax vrijwel gedurende de gehele wedstrijd in de meerderheid was, zag Volewijckers toch kans om uit een aantal counters vijf doelpunten te scoren. Goede dieptepasses en een paar spelers in de voorhoede, die 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 19