rDe' Don's rondom de jeugd haarverzorgers ZONDAG 9 NOVEMBER 1975 Blauw-Wit A1Ajax Al 03 De moeilijke uitwedstrijd tegen stadsgenoot Blauw-Wit werd met 03 gewonnen. Na 15 minuten maakte Freek Lamain een schitterende goal. Na rust scoorde Peter v. d. Hengst de mooiste goal van de wedstrijd, door een goede voorzet van Hans Suigerling ineens op z'n slof te nemen en zo de Blauw- Wit keeper het nakijken gaf. Twintig minuten voor tijd maakte Hans Suigerling 03, waarna we de wedstrijd gemakkelijk konden uitvoetballen. Blauw-Wit A2Ajax A2 10 Omdat er bij de A1 en bij ons nogal wat blessures waren, trad de A2 vandaag in een iets gewijzigde opstelling aan. Blauw- Wit opende feller en direkter dan wij, maar toch kreeg Ajax de beste kansen. Twee grote daarvan werden door ons echter niet benut en zoals veel gebeurt vallen de doelpunten aan de andere kant. Zo ook vandaag. Een trekbal van Blauw-Wit op rechts werd verkeerd behandeld en we stonden met 10 ach ter. Van onze zijde zeer matig voetbal. Met deze stand brak de rust aan. In de 2e helft hetzelfde beeld. Er werd slecht ge plaatst en er was weinig opbouw. Veel onnodig balverlies en te veel persoonlijke fouten. Tot ons geluk bracht Blauw-Wit er nu ook weinig van terecht. Qua voetbal viel er dus voor de toe schouwers zeer weinig te genieten. De laatste minuten werd Blauw-Wit nog wel onder druk gezet, maar in de stand kwam geen veranderina. Jammer van deze onnodige twee verlies- punten. Ajax A3—TOGA 1 1—3 Bij uitzondering werd gedurende een groot deel van de wed strijd met grote inzet gespeeld, spel van goede kwaliteit en onze tegenstander werd er volkomen door verrast. Zelfs zó, dat men meende over te moeten gaan naar hard spel, waartegen de scheidsrechter nauwelijks optrad. Tot 10 minuten voor tijd bleef een 11 stand gehandhaafd. Dat wij desondanks met 13 verloren kan het elftal niet worden aangemerkt. ,,Als wij iedere zondag zó spelen dan zie ik (heer Van Dijk) de toekomst met vertrouwen tegemoet." 1 Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 18 Zeeburgia B2Ajax B2 03 Deze uitwedstrijd werd tenslotte nog vrij eenvoudig door Ajax met 03 gewonnen. Voor de rust konden we de juiste weg naar het vijandelijke doel niet vinden, ondanks een aantal riante mogelijkheden. Na enige veranderingen, in de rust aangebracht, namen we vlot afstand. Eddy Roelfsema (2x) en Philip Uiten- boogaard zorgden voor de Ajax-goals. Onze achterhoede, met Rein Bos en Gabri Martinez aan het hoofd, hield Zeeburgia vrij eenvoudig van doelpunten af. Ajax B3Animo BI 40 Dat was nu eindelijk weer eens een wedstrijd, waarin onze B3 juniores goed uit de verf kwamen, want de B1-juniores van Animo waren in de onlangs gespeelde uitwedstrijd (22) niet voor de poes. Deze ochtend echter liep de Ajax-machine ge smeerd. De bal werd weer eens ouderwets snel van man tot man gespeeld en de dieptepass werd goed gehanteerd. Geen vertraagde opbouw van de aanval gelukkig. Ger v. d. Berg ver richtte op deze ochtend de „hattrick" door drie doelpunten voor zijn rekening te nemen, terwijl Wim Kleton zich op het middenveld goed onderscheidde. Dit elftal zit nu gelukkig weer in de lift. De komende wedstrijd tegen De Meer B1 wordt dan ook het klapstuk van de competitie, want deze jongens schijnen een sterk elftal te hebben. Ja, mijne heren, tegen De Meer B1 zullen jullie alles moeten geven, want deze ontmoeting betekent voor Ajax een sleutelwedstrijd of zoals iemand zei, ,,de wed strijd van de waarheid". Ajax ClUithoorn C1 10 Ajax C1 speelde thuis tegen Uithoorn een uiterst povere eerste helft, waarin we desondanks voor rust met 10 voor kwamen via een doelpunt van Maurice van Zeijst. Hij kreeg vanaf de middenlijn alle vrijheid om naar het doel op te rukken en be heerst in de rechterhoek te mikken. Uithoorn bracht er verder weinig van terecht, zodat de 1e helft een eentonig beeld gaf. Na de pauze verliep het ietwat geïnspireerder. Men durfde risico's te nemen en van afstand te schieten. Diverse mogelijk heden werden echter niet benut, zodat de eindstand 10 bleef. Gezien het beeld van deze wedstrijd zullen enige zelfdiscipline, meer voorbereiding en inzet voortaan nodig zijn. Laat dit een duidelijke waarschuwing voor de komende wedstrijden zijn. Ajax C2Pancratius C1 80 Een enigszins eenzijdige wedstrijd, met Ajax C2 duidelijk de sterkere. Wat ook wel bleek uit het scoringsverloop. Met de rust hadden we al afstand genomen (40). Wat nóg meer had kunnen zijn, als paal en lat ons niet in de weg hadden ge staan. Na rust werd de „theestand" verdubbeld door nog 4 doelpunten, zodat het einde 80 werd. Richard v. d. Broek was de topscorer van deze dag met 5 doelpunten. Zeeburgia C1Ajax C3 14 De wedstrijden tegen Zeeburgia zijn altijd moeilijk. De spelers waren dan ook door de leider gewaarschuwd, hetgeen ter harte werd genomen. Direkt vanaf het begin begon Ajax in hoog tem po aan te vallen. Dit resulteerde in 2 doelpunten vóór de rust. Na de hervatiing maakte Ajax 03. Zeeburgia kon nog met 1 doelpunt terugkomen (vrije trap), omdat de C3 wat verslapte. Direkt hierop scoorde Ajax 14, wat ook de einduitslag werd. Ajax C4Blauw-Wit 01 Ajax begon de wedstrijd met matig voetbal en kon in de Ie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 18